O Caps Македонија, критике, инструкции за употреба, цена – видете го светот со свежи очи!

By | September 27, 2022

Капсули со бета-каротен за подобрување на видот

 • За оние кои многу читаат
 • За оние кои работат на компјутер
 • За оние кои не сакаат да носат очила и контактни леќи

Како ќе се промени вашиот вид со O caps?

Преместете го лизгачот за да ги видите резултатите:

Пред O Caps

2 недели подоцна

3 недели подоцна

1 месец подоцна

Ефект на O caps – што е

Капсули со бета-каротен за подобрување на видот

 • Зајакнете ги мускулите на очите. Компонентите на O Caps го зајакнуваат цилијарниот мускул кој ја контролира кристалната леќа и ја штити од преоптоварување. img
 • Подобрете го протокот на крв во очите. Капсулите ја зголемуваат еластичноста на очните артерии и овозможуваат проток на крв до ретината и рожницата. img
 • Изострете го видот. Откако ќе го завршите третманот со O caps, ќе ги препознавате боите попрецизно, подобро ќе ги гледате контурите на предметите и ќе ги читате малите букви. Вашите очи нема да се уморат од долготрајното работење на компјутер.

Активните состојки на O caps – состав

Бета-каротен: тој е моќен антиоксиданс кој учествува во механизмите на фоторецепција на очите и синтезата на визуелниот пигмент родопсин. Ја штити рожницата. Го намалува интензитетот и сериозноста на дегенеративните процеси во очното јаболко поврзани со промените што настануваат со возраста, но и глаукомот, катарактата, внатрешното крварење итн.

 • го изострува видот;
 • ги зајакнува мускулите на очите и крвните садови;
 • спречува дегенеративни промени во ретината;
 • го намалува ризикот од губење на видот.

Витамин Е, Витамин Ц: ја зголемуваат заштитната функција нa ретината. Тие ја намалуваат чувствителноста на очите на трепкањето на екранот.

 • го намалуваат заморот на очите по работа на компјутер;
 • ја заштитуваат ретината од УВ-зрачење;
 • го изоструваат ноќниот вид;
 • го спречуваат развојот на катаракта.

Цинк: ги зајакнува капиларите на очите, ја отстранува иритацијата и воспалението. Навлажнува. Ги елиминира непријатните симптоми: сувост, пецкање, воспаление, висок очен притисок.

 • го изострува видот и ја подобрува јасноста;
 • ја враќа способноста за препознавање на бои, мали предмети и контури на предмети;
 • ја подобрува циркулацијата на крвта;
 • обезбедува хранливи материи за клетките;
 • 1 O cap = 1 кг моркови

Препорачано од офталмолозите O caps

„Оштетувањето на видот е проблем на оние кои многу читаат или работат на компјутер. Очилата и контактните леќи уште повеќе ја влошуваат ситуацијата бидејќи очите ослабуваат секоја недела и престануваат да гледаат ако не им помогнете. Ласерската операција на видот не е опција за вас, исто така. Ако не се ослободите од причината за оштетувањето на видот (компјутери, телевизори, паметни телефони), ефектот од операцијата ќе трае само 1-2 години. Може да го подобрите видот со помош на додаток со екстракт од боровница – O Caps. Тајната на овие капсули е соодветната доза на компоненти, точно онолку колку што е потребно за да го изострат вашиот вид и да ја подобрат неговата јасност без оглед на големото оптоварување.“

— Василе Крстевски, експерт за реставрација на видот

O caps веќе им помогна на 1 763 540 луѓе да си го вратат видот

Цел живот работам во канцеларија. Мојот вид почна брзо да се влошува кога наполнив 40 години. Морав да почнам да носам очила, но тоа е толку непријатно. Носењето контактни леќи е уште полошо, очите ме болат и ме чешаат. Но, тоа не е најлошото нешто, најлошото е тоа што колку повеќе време поминував носејќи очила или контактни леќи, толку полош ми беше видот кога не ги носев. За да избегнам ослепување, почнав да земам од капсулите O caps по препорака на моите пријатели. Мојот вид постепено се подобруваше: неколку недели подоцна, предметите веќе не изгледаа матни, а еден месец подоцна можев да прочитам што пишува на таблите на куќата до мојата. Сѐ уште носам очила, но сега носам очила со помала диоптрија. Сигурен сум дека нема да морам да ги носам по завршувањето на 2-3 третмани со O caps!

Миле

Јас сум универзитетска професорка повеќе од 40 години. Ја сакам мојата работа и не сакам да се пензионирам, но мојот вид станува сѐ полош и полош од година во година поради работата со книги и на компјутер. Не можев да читам мали букви дури и кога носев очила. Се плашев дека ќе морам да се збогувам со науката. Кога ги споделив моите проблеми со мојата колешка, таа ме советуваше да земам од капсулите O caps. Само една недела подоцна, можев полесно да го прочитам текстот на компјутерскиот екран. Мојот вид постепено се подобруваше, целиот процес траеше еден месец. Сега носам очила со најмал диоптер, иако имам 67 години!

Елизабетa

Мојот доктор ми кажа за O caps кога дојдов на ласерска операција на очите. Мојот вид беше толку лош што очилата не можеа да ми помогнат. Докторите ме разубедија да не одам на операција. Рекоа дека анестезијата би била опасна за срцето на моја возраст. Имам 52 години. Ме советуваа да земам O caps и ми рекоа дека ќе ми препишат посилни лекови ако тие не ми помогнат. Ама не ми беа потребни. Овие капсули добро си ја завршија работата. Сега носам очила само кога читам или гледам телевизија, но не ми се потребни во секојдневниот живот.

Марија

O Caps каде да се купи – добриот вид е достапен луксуз

-50%

Како си го вратив видот за 2 недели

Имам 38 години и носам очила целиот мој живот. Пред студирањето, мојот вид беше -2,00 на двете очи. Почнав да носам очила, а од тој ден, не престанав да ги носам речиси цело време. Подоцна, почнав да носам контактни леќи наместо очила.

Добив работа како сметководител и мојот вид стана уште полош. Се намали на -3,00. Понекогаш носев очила, а понекогаш ги заменував со контактни леќи. Тоа беше маѓепсан круг. Од очилата ме болеше носот, а од фокусирањето на разни предмети ми се вртеше. Контактните леќи ми ги насолзуваа очите, а згора на сето ова, развив конјуктивитис. Толку ми беше преку глава што решив да одам на операција.

Операција: да се оперирам или не?

Сакав да одам на операција на очите, но постојано одложував бидејќи бев премногу исплашена. Стравот ме парализираше и не знаев што да правам. Моите пријатели и колеги постојано велеа дека тоа е лоша идеја. Наводно, постоел начин да си го вратам видот без да одам на операција. Но, од некоја причина, не сакав да ги слушам. Мислев дека не е вистина. Рекоа дека е можно драстично да си го подобрам видот во рок од 12 до 17 дена. Во тоа време, не ги послушав.

Нехируршки метод за враќање на видот

Еден ден, седев со шолја чај на пауза за ручек. Ги слушнав колегите како зборуваат за тоа како успеале да го вратат видот без да одат на операција. Сфатив дека сум толку опседната со мојата претстојна операција што не ни забележав дека сите престанаа да носат очила.

Еве како го направија тоа. Еден месец претходно, тие прелистувале онлајн продавници и го пронашле O caps. Овој производ беше силно препорачан од многу блогери. Откако ги прочитале рецензиите, тие се охрабриле и го нарачале. Производот им стигнал брзо, а платиле при испораката. Резултатите беа неверојатни: на Билјана видот ѝ се подобри од -2,50 на 1,00, на Александра од +1,50 на 1,00, а на Анета од -4,00 на -1,00 диоптрии. Овие резултати ги постигнаа за само 15 дена и тоа благодарение на овие капсули.

Стиснав заби и помислив дека, всушност, немам што да изгубам и затоа решив да ги пробам и јас. Ја направив мојата нарачка и наскоро капсулите пристигнаа по пошта на мојата адреса.

Изгледаа како обични капсули. Користењето на капсулите е многу едноставно. Сѐ што треба да направиме е да ги земаме секој втор ден со чаша вода. Тоа воопшто не одзема време и се чувствувате добро и смирено. Производот доаѓа со детални упатства со објаснување што треба да направите за да си го вратите видот.

Резултати

Почнав да пијам по една капсула секој ден. Сѐ беше едноставно и не ми одземаше повеќе од 15 минути на ден. Ги пиев секој ден околу 2 недели…

Потоа, отидов да си ги проверам очите и бев крајно изненадена …

Мојот вид се подобри од -3,00 на -1,00! Една недела подоцна имав диоптер од 0,7! Бев многу среќна. Преминав од -3,00 на 0,7 диоптрии за само 3 недели! Дали ви се верува? За само 3 недели! Сѐ уште сум изненадена дека можам да гледам јасно, без никаков отсјај или замаглување.

Во меѓувреме, здравствениот систем продолжува да нѐ ограбува, да нѐ тера да плаќаме за операции, очила и контактни леќи… Зошто мојот очен лекар не ми препорача да ги земам овие капсули? Лесно е да се објасни: се плаши да не ги изгуби пациентите!

Еве ја веб-страницата каде што ги нарачав капсулите. Таа е единствената компанија која е официјално овластена за продажба на O caps. Нивната цена е еднаква на 3 пакувања контактни леќи или 4 билети за кино. Одлучете сами дали станува збор за многу пари или не, со оглед на тоа колку се бескорисни очилата и контактните леќи.

Се надевам дека мојата приказна ќе ви биде од помош и конечно ќе си го вратите вашиот скапоцен вид. Ако некој од вас веќе го користел овој метод, споделете го вашето мислење во коментарите подолу.

O Caps осврти, резултати

Валентина Марковска

Мојата ќерка редовно ги пие овие капсули. Многу е среќна со нив. Контактните леќи сега се минато…

Лила Василевска

 Ти благодарам Каролина, го подигнав пакетот од пошта вчера и сѐ е супер. Веќе почнав со третманот.

Лидија Бошевска

Сестра ми живее во САД и вели дека овие капсули се многу популарни таму. За нив многу се зборувало таму. Луѓето ги обожавале!

Елена Бисерковска

Здраво Каролина! Ми се допаѓа твојата објава! Браво! Сега ќе ги нарачам.

Кристина Велинова

 Ги пијам повеќе од една недела, видот навистина ми се подобрува! Многу се радувам! Да чукнам во дрво :-)

Ана Бошковска

 Здраво Каролина! Нарачката е направена. Ќе го чекам пакетот :)

Елена Биковска

 Неверојатно! Браво, Каролина!

Кристина Чепреганска

Здраво Каролина! Производот го користам една недела, а видот ми се подобри од -4,00 на -2,00! Ти благодарам многу!

Лиле Царевска

Достапен е во Америка од пред една година! Сите девојки на работа си го вратија видот! Не се двоумете, нарачајте.

Лиле Котева

Здраво! Капсулите ги пијам еден месец и сега имам совршен вид! Немам зборови! Благодарам, Каролина!

Маргарита Стојановска

Капсулите ги користам една недела и веќе постигнав резултати. Мојот вид е значително подобрен! Веќе не морам да носам очила.

Ана Василевска

Одлично, Каролина! Го користев овој метод и мојот вид се подобри од -5,00 на -2,00 диоптрии за 28 дена. Сакам целосно да си го вратам видот :-) Понекогаш ме мрзи да ги земам капсулите, па затоа ми треба толку време. Ќе се натерам да го завршам тоа што го започнав.

Сара Лазарова

Каролина, и јас ги пијам овие капсули. Ги купив пред многу години во Германија. Супер се и многу ми помогнаа! Преминав од -4,50 на 1,00 за само 4 недели. Патем, понекогаш заборавав да ги пијам. Ако ги пиев секој ден, резултатите ќе беа уште подобри!

Јулија Пановска

 Мојот сопруг ги пие. Вели дека веќе не му требаат очила! Видот му е вратен.

Павлина Цанева

И јас ги користам. Морам да кажам дека овој метод функционира. Нарачав од овој сајт, не е потребно претходно плаќање, а капсулите ми пристигнаа за 6 дена. Видот ми беше +1,50, а сега ми е 0,80.

Силвија Ветерова

Целосно си го вратив видот! Не можам да поверувам. Го проверив синоќа и СОВРШЕН е! Мојот сопруг почна да ги користи овие капсули исто така. Неговиот вид не е толку лош како мојот.

Жанета Димишкова

 Се надевам дека сите ќе ги постигнете истите одлични резултати како мене. Мојот вид се намали од -2,00 на 0,80 за 12 дена. Благодарна сум им на оние кои го создадоа овој одличен метод. Со среќа на сите!

Лиле Настева

И јас слушнав за O caps. Многу брзо ѝ помогнаа на тетка ми да си го подобри видот. Овој метод е неверојатен!

Наталија Дескоска

 Здраво! Капсулите се одлични. Делуваат брзо и лесно, фала многу за советот :-) Вчера бев на очен лекар и тој се изненади. Мислеше дека се имам оперирано во приватна клиника :-)

Вероника Данева

 Целосно си го вратив видот! Не можам да поверувам. Го проверив синоќа и СОВРШЕН е! Мојот сопруг исто така почна да ги користи. Неговиот вид не е толку лош како мојот.

Анета Маневска

 Ова не е новост. Сите веќе знаат за овие капсули. А оние кои не знаат, веројатно не сакаат да се откажат од носењето контактни леќи и очила. Ги открив минатата година. Им кажав на сите мои пријатели. Ги користев околу 6 месеци и оттогаш имам остар вид.

Габриела Штерјова

Фала за објавата. Многу корисни информации како и обично. Сега веднаш ќе ги нарачам.

Соња Настевска

Многу сум среќна што ја најдов оваа објава! Овој производ е токму она што ми треба! Ќе им објавам војна на очилата и контактните леќи! И ќе победам! Има толку многу позитивни критики, ќе ги нарачам веднаш. Ќе ве известам за моите резултати.

Ерика Антовска

Овој метод веќе се користи во други земји. И доста е успешен. Секогаш последни дознаваме…