Varcosin Kosovë, përbërja, komentet, çmimi – një krem efektiv për venat me variçe

By | September 22, 2021

Varcosin blej, komentet, Kosovë, çmimi, opinionet

Varcosin blihet, përbërja, përdorimi, Kosovë, komentet

Varcosin blihet, përbërja, përdorimi, blej, Kosovë

Varcosin komentet, çmimi, opinionet, përbërja, blihet

Sot ka shumë metoda të trajtimit të venave me variçe: bisturi e kirurgut, çorape kompresimi, mjekësi tradicionale. Fatkeqësisht, ata nuk mund të garantojnë shërim 100% … Çfarë duhet bërë? Ne ju ofrojmë ilaçin më efektiv, ekonomik dhe të sigurt për të hequr qafe sëmundjen e venave – kremi i venave me variçe Varcosin, i cili mund t’ju shërojë në vetëm disa javë!

Dëshironi të dini rreth Varcosin? Në këtë artikull do t’ju tregojmë se çfarë është Varcosin, cilat janë përparësitë e produktit, si ta përdorni sipas udhëzimeve, si funksionon, ku të blihet Varcosin dhe cili është çmimi blej i tij në Kosovë.

Pse mijëra gra zgjedhin kremin Varcosin?

Ky ilaç ka bërë një përparim të vërtetë në fushën e mjekësisë me pamjen e tij. Shtë në gjendje të parandalojë venat me variçe në këmbë në një kohë mjaft të shkurtër. Për më tepër, produkti është plotësisht natyral dhe miqësor me mjedisin. Flebologët më të mirë, të cilët kanë studiuar sëmundjen për një kohë të gjatë, kanë punuar në zhvillimin e saj.

Falë Varcosin pas dy javësh, do të vini re ndryshimet e mëposhtme:

 • Do të ketë një ndjenjë butësie në këmbët tuaja, do të jeni në gjendje të vishni këpucë me taka të vogla
 • Fryrja dhe rëndimi do të zhduken, e gjithë kjo nuk do të shfaqet as deri në fund të ditës
 • Deformimi i venave, si dhe konet dhe nyjet mbi to, do të zvogëlohen ndjeshëm
 • Këmbët do të ndalojnë së “gumëzhima” edhe pas një shëtitjeje të gjatë
 • Venat merimangë dhe mpiksjet e gjakut do të treten
 • Qarkullimi i gjakut do të përmirësohet, për shkak të të cilit këmbët do të ndalojnë ngrirjen dhe limfat nuk do të ngecin në gjymtyrë

Kush ka nevojë të përdorë kremin për venat me variçe Varcosin?

Ekziston një kategori e grave që janë të prirura për venat me variçe. Kujdes! Nëse i përkisni listës më poshtë, por nuk jeni të munduar nga sëmundjet venoze, atëherë përdorni kremën për qëllime profilaktike.

Kush është kremi Varcosin i rekomanduar për profilaksinë:

 • Nëse për nga natyra e aktivitetit tuaj ju duhet të uleni shumë, të qëndroni dhe të lëvizni pak (kjo përfshin mësuesit, arkëtarët, shitësit)
 • Dikush nga të afërmit vuan nga kjo sëmundje
 • Gratë gjatë shtatzënisë (meqenëse ngarkesa në këmbë rritet ndjeshëm, vëllimi dhe viskoziteti i gjakut rritet ndjeshëm) dhe pas saj
 • Ka zakone të këqija: pini duhan shumë, abuzoni me pijet alkoolike (e gjithë kjo ndikon negativisht në shëndetin e enëve të gjakut: ato bëhen të brishta)

Me aplikimin Varcosin, mos e shtyni kur keni simptomat e mëposhtme: rëndim i shpeshtë në këmbë, ndjesi djegieje, ngërçe, ënjtje, lodhje, rrjetat kapilare shfaqen nëpër lëkurën e këmbëve, dhe venat bëhen të fryra, të fryra, mpiksje gjaku, vulat, nyjet ndihen në to.

Nga se përbëhet kremi për venat me variçe Varcosin?

Çuditërisht, përbërja e produktit përmban përbërës ekskluzivisht natyrorë dhe ekologjikë që nuk shkaktojnë reaksione alergjike dhe efekte të tjera anësore. Shumë kanë frikë se një produkt me një efekt kaq të fuqishëm mund të ketë një efekt në organet e brendshme. Prodhuesit pohojnë se kremi vepron në vend: përbërësit e tij aktiv ndikojnë vetëm në lëkurën e këmbëve dhe venave. Kështu që ju mund ta përdorni dhe mos kini frikë!

Pra, Varcosin përmban:

 • Rrit në mënyrë efektive elasticitetin e mureve të enëve të gjakut, i zgjeron ato, parandalon zhvillimin e proceseve inflamatore, përmirëson qarkullimin e gjakut
 • Lufton në mënyrë perfekte brishtësinë kapilare, promovon zhdukjen e rrjeteve vaskulare. Parandalon rritjen e mpiksjes së gjakut
 • Ndoshta burimet më të mira të vitaminës E, e cila forcon enët e gjakut
 • Lehtëson në mënyrë të përsosur barrën, fryrjen, tonet, jep butësi
 • Parandalon shfaqjen e edemës, nxit kullimin e limfës dhe tret mpiksjet e gjakut dhe nyjet
 • Eliminoni inflamacionin, përshpejtoni proceset metabolike

Parimi i veprimit të kremës për venat me variçe Varcosin

Komponentët aktivë të kremës veprojnë butësisht dhe në mënyrë të sigurt në venat e këmbëve dhe kontribuojnë në shërimin e tyre aktiv. Përdorimi i rregullt i ilaçit të paraqitur garanton ndërprerjen e deformimit venoz, resorbimin e mpiksjes së gjakut, nyjeve dhe vulave, zhdukjen e edemës dhe ashpërsinë.

Mënyra e aplikimit

Krem për venat me variçe Varcosin është i përshtatshëm si për gratë ashtu edhe për burrat (dhe midis përfaqësuesve të gjysmës së fortë të njerëzimit ka nga ata që vuajnë nga kjo sëmundje) me çdo fazë të sëmundjes. Në varësi të saj, kursi i trajtimit zgjat nga dy javë në dy muaj. Isshtë e nevojshme të aplikoni produktin dy herë në ditë me lëvizje të lehta goditjeje në zonat e prekura nga venat me variçe.

Mijëra konsumatorë Varcosin tashmë kanë harruar këmbët e rënda, ënjtjen, ngërçet. Shumë kanë shmangur operacionin dhe tromboflebitin! Provoni edhe këtë produkt unik! Në konfirmim të kësaj, ju do të gjeni, komentet dhe opinionet në forume.

79 EUR

39 EUR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

six + 10 =