Hemomax Kosovë, çmimi, opinionet, përdorimi – Helikobakter pilori: armiku i stomakut tuaj diagnostifikimi dhe trajtimi nga shtëpia

By | June 17, 2021

Helikobakter pilori (këtu e në vijim HP) infekton stomakun dhe duodenumin, e cila shkakton gastrit, ulçerë dhe kancer.

Rrezik i padukshëm. Sipas statistikave, 7 në 10 persona janë të infektuar me Helikobakter pilori Disa nuk janë në dijeni të kësaj.

Komenti i specialistit: Z. Gjon A., ekspert në fushën e gastroenterologjisë

Përshëndetje!

Helikobakter pilori është gjëja më e keqe që mund t’i ndodhë traktit tretës. Bakteri transmetohet përmes enëve, produkteve të higjienës personale ose dhe me puthje. Më rrallë – ai transmetohet edhe me ushqime të ndotura (perime/ fruta të palara dhe mish/ peshk të infektuar). Helikobakter pilori është rezistent ndaj një ambienti acid, kështu që depërton lehtësisht në mukozat e stomakut dhe shkatërron indet e tij. Membrana mukoze inflamohet dhe zhvillohen gërryerje, gastrit dhe pastaj ulçera. Nëse infeksioni nuk hiqet me kohë, ai shkakton kancer.

Shkencëtarët në Institutin e Shëndetit kanë treguar se nëse të paktën një anëtar i familjes është i sëmurë, shkalla e infektimit për pjesën tjetër të familjes është 95%. Helikobakterioza është një sëmundje sociale, e cila kërkon respektim të rreptë të rregullave të higjienës personale dhe terapisë emergjente.

Për të hequr qafe helikobakteriozën, unë ju rekomandoj që t’u qëndroni këtyre tri pikave:

 • Ushqim me shije neutrale (i dëshirueshëm).
 • Vakte të rregullta (mundësisht).
 • Përbërja Hemomax …

Çfarë është Hemomax – përbërja, komentet, blihet

Kompleksi bimor Hemomax eliminon simptomat shoqëruese të gastritit, ulçerës gastrike dhe duodenale, si dhe i shëron ato.

Ndryshe nga produktet e tjera, Hemomax vepron në disa drejtime në të njëjtën kohë:

 • Lehtëson shpejt simptomat (dhimbje, djegie, të përziera, fryrje të stomakut, etj.).
 • Redukton aktivitetin jetësor të Helikobakter pilori (zvogëlon aftësinë e tij për t’u ngjitur në muret e mukozës gastrointestinale dhe për t’u shumuar).
 • Nxit kurimin e ulçerave.
 • Stimulon lëvizjen e zorrëve dhe prodhimin e mukusit. Kjo përshpejton eliminimin e mikroorganizmave patogjene dhe pastrimin e mikroflorës.
 • Përmban substanca bioaktive që përshpejtojnë metabolizmin tuaj dhe eliminojnë shqetësimet në stomak.

Koment i sinqertë: Si të shpëtoni nga Helikobakter pilori dhe të kuroni ulçerën në stomak në një muaj

Mua më ka ndihmuar dhe do t’ju ndihmojë edhe ju patjetër!

Përshëndetje të gjithë lexuesve! Asnjëherë nuk kam lënë komente, prandaj po lë një koment, duke ndjekur shembullin e atyre që zakonisht lexoj në internet.

Histori

Nëse them se nuk e di se si përfundova në zyrën e gastroenterologut me gastroskop në ezofag – do të gënjej. Zakonisht dita ime fillonte me një ekspres të trefishtë dhe ushqim të shpejtë gjatë rrugës. Dieta ime nuk ndryshonte gjatë ditës. Unë nuk u martova që të më ushqente, dhe dija vetëm të çoja dëm ushqimin e të mos gatuaja. Mungesa absolute e normalitetit, plus 2 litra kola çdo ditë dhe një paketë cigare – është e barabartë me gastritin.

Unë u diagnostikova me probleme 4 vjet më parë. Që atëherë kam marrë kokrra. Të gjithë ata që janë përballur me shqetësime gastrointestinale e dinë shkakun e saj – Helikobakter pilori. Është mjaft e vështirë ta heqësh qafe. Kjo plagë ka mësuar të përshtatet në trup dhe t’i mbijetojë edhe dozave të mëdha të antibiotikëve. Kjo është ajo që ndodhi në rastin tim. Kjo është arsyeja pse unë kam pasur kaq shumë shqetësime gjatë gjithë këtyre viteve, ku fryrja dhe dhimbja e barkut kanë qenë shoqëruesit e mi besnikë. Unë nuk po i futem fare erës së pakëndshme të gojës, e cila të mbyt.

Kuron apo jo, kjo është pyetja

Tabletat (ndoshta duhet t’i rendis: për urth, për gazra, qetësues të dhimbjeve, antibiotikë, probiotikë, vitamina dhe infuzione bimore – të gjitha me recetë të mjekut) më kanë ndihmuar herë pas here. Ndonjëherë barku më fryhej kaq shumë dhe dhimbja ishte e padurueshme, sikur po më prisnin nga brenda me thikë. Ndonjëherë krizat ndodhnin 2-3 ditë dhe ulërija nga dhimbja. Por prapë se prapë nuk shkoja në spital nga përtacia ose marrëzia.

Diagnoza e re

Kështu që përfundova i zgjuar në departamentin e gastroenterologjisë. Sapo u zgjova, mjeku më vuri menjëherë një endoskop në gojën time dhe filloi të ekzaminonte të brendshmet e mia. Si rezultat – 2 ulçera në stomak (0,1 dhe 0,2 inç) dhe 1 ulçerë duodenale (0,2 inç). Aspak për të qeshur.

Siç rezultoi, trupi im nuk mund ta përballonte më sikletin dhe humba ndjenjat në zyrë. Kolegët e mi morën ambulancën. Shyqyr sepse në të kundërt ndoshta do të kisha vdekur.

Përmirëson funksionin e sistemit tretës – Hemomax përdorimi, përbërja, blihet

Kur mjeku pyeti pse nuk kisha shkuar në spital, unë i tregova një foto të recetës me pilulat e mia. Mjeku u indinjua. Ai tha se protokollet e mëparshme të trajtimit ishin të vjetruara. Prandaj, të presësh shërimin sipas recetave të vjetra ishte si të prisje për një mrekulli. Dëgjova një leksion rreth neglizhimit të shëndetit tim dhe mora një recetë të re.

Për habi, në vend të një liste të pafund me ilaçe, kishte vetëm një artikull në recetë – Hemomax. Siç tha mjeku, ky është një produkt modern dhe më premtuesi për trajtimin e gastritit dhe ulçerave deri më sot.

Parimi i veprimit të Hemomax

 • Paralizon shkaktarin e sëmundjes – Helikobakter pilori
 • Zvogëlon aftësinë e baktereve në ngjitjen në muret e mukozës gastrike dhe duodenale
 • Largon bakteret nga trupi përmes rektumit
 • Shëron indet mukoze të stomakut dhe duodenit të dëmtuara nga aciditeti i lartë
 • Shpejton tretjen
 • Rikthen mikroflorën e zorrëve
 • Ul aciditetin
 • Ndal flatusin
 • Lehtëson simptomat e dhimbjes
 • Shëron ulcerat
 • Përmirëson sistemin imunitar dhe ju mbron nga rikthimi i sëmundjes.

Trajtimi: përpjekja nr. 2.

Kam pirë 3-4 filxhanë çaj Hemoherb çdo ditë. Gjithashtu, mjeku më rekomandoi fort që të përtypja çdo copë ushqimi të paktën 20 herë. Nuk kishte kufizime të tjera përveç heqjes së ushqimeve shumë të forta, të kripura dhe pikante.

Avantazhet: Efektiviteti 5 nga 5.

 • Rezultate që në ditët e para të trajtimit
 • Nuk isha i detyruar ta lija duhanin
 • Çmimi

Disavantazhet: Këtë produkt mund ta porosisni vetëm në internet. Prodhuesi e shet çajin bimor Hemoherb vetëm në faqen zyrtare të internetit për të parandaluar shpërndarjen e falsifikimeve.

Komente – Hemomax opinionet, blej, çmimi

Romina

Faleminderit për rekomandimet tuaja. E kam porositur produktin dhe shpresoj shumë që të më ndihmojë. Jam i lodhur dhe kam dhimbje barku pavarësisht se çfarë ha.

Dalina

Përshëndetje vajza! Unë kam të njëjtat simptoma, dhe po ashtu edhe nëna ime kishte ulçera. Ndoshta më ka zënë edhe mua. Do ta porosis këtë çaj, nuk më kushton gjë.

Elona

Do t’ju bashkohem dhe unë! Mjekët nuk mundën të mësonin arsyen e problemit tim për një kohë të gjatë, dhe dje mora rezultatet e analizave. U zbulua se shkaku ishte helikobakter pylori. Do ta marr trajtimin.

Sandër

Çfarë recete ju dha mjeku? Unë kam një recetë prej 2 faqesh, dhe ilaçet më kushtojnë sa gjysma e pagës time. Vendosa të shtyj trajtimin, ose mund të porosis këto çajra. Nuk di çfarë të bëj dhe nuk mund ta duroj më. Ndonjëherë jam kaq i turbullt përbrenda sa shpërthej në lot.

Ramiz

Përshëndetje. Dhe çfarë ju dha mjeku në 2 faqe? Në përgjithësi, çfarëdo qoftë, mbetet padyshim një protokoll trajtimi i viteve ’90. Tani ekspertët modernë rekomandojnë vetëm Hemomax. Studimet tregojnë se ky produkt është efektiv edhe në fazat më të përparuara. Babai im kishte ulçerë duodenale. Ai u shërua në 2 muaj. Sapo kemi një mjek të mirë, që e ka emrin Hemomax. Pra, varet nga ju. Ju uroj fat dhe të jeni të shëndetshëm!

Hamid

Përshëndetje. Edhe unë ju rekomandoj Hemomax kundër Helikobakter pilori. Kam vuajtur shumë se ulçera ime duodenale po përkeqësohej çdo gjashtë muaj. Kam vërejtur përmirësime që në ditët e para dhe nuk kam pasur më dhimbje pas ngrënies. Më parë, nuk mund të dilja nga shtëpia pa pilula për urth.

Selim

Duket e pamundur ta kurosh, dhe vetëm mund të sigurosh kushtet të mirëmbahet në këtë gjendje.

Andi

Është e pavërtetë! Kështu thanë mjekët në shekullin e kaluar. Dhe tani është mëkat ta thuash këtë, por Hemomax e ka provuar. Unë kam vuajtur nga ulçera për 2 vjet (si një budalla), pastaj shkova te mjekët, bëra gastrofibroskopinë dhe mora antibiotikë për 2 javë. Ishte dhe më keq se kaq. Nuk më ndalej dhimbja ditë e natë. Pastaj vendosa të shkoj te një mjek tjetër. Falë Zotit ky i fundit më ndihmoi. Unë e kam harruar këtë problem prej vitesh që nga ajo kohë.

Stela

Më dhemb barku në pjesën e sipërme dhe e ndiej dhimbje në zonën ku bashkohen brinjët. Çfarë mund të jetë?????

Sajmir

Nuk mund ta them me siguri. Ulçerë ose gastrit. Por që është me patjetër diçka e keqe. Një herë, një shok i vjetër u shërua nga ulçera me lakër të freskët, duke e ngrënë çdo ditë për një muaj e gjysmë, nëse nuk gaboj. Thuhet gjithashtu se duhet marrë një lugë alkool me një lugë mjaltë me barkun bosh. Por nuk e kam provuar vetë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × one =