Clavosan Kosovë, çmimi, përbërja, opinionet – trajtimi dhe parandalimi i kërpudhave të gishtave të këmbëve

By | December 1, 2021

Clavosan përbërja, komentet, blihet, Kosovë

Clavosan çmimi, opinionet, përdorimi, blihet

Clavosan përbërja, komentet, blihet, Kosovë

Clavosan opinionet, çmimi, përdorimi, blej

Kërpudhat janë një sëmundje mjaft e zakonshme që manifestohet në simptoma jashtëzakonisht të pakëndshme dhe kërcënon me komplikime serioze nëse masat efektive nuk merren në kohë. Dhe më e mira nga të gjitha, nëse i filloni në fazat e hershme të zhvillimit të sëmundjes, në mënyrë që të shpëtoni sa më shpejt prej saj dhe të zvogëloni rrezikun e rikthimit. Mikoza vërehet si tek të rriturit ashtu edhe tek fëmijët. Clavosan – një mjet inovativ i krijuar për të eliminuar shpejt procesin patologjik, për të parandaluar ri-infeksionin dhe për të rivendosur plotësisht qelizat dhe indet.

Le të hedhim një vështrim se çfarë është Clavosan, si të përdoret një produkt, ku të blehet Clavosan dhe cili është çmimi i tij në Kosovë, si dhe të analizojmë opinionet dhe komentet rreth Clavosan.

Si të përdorni Clavosan?

Udhëzimet për përdorimin e mjetit të paraqitur janë shumë të thjeshta. Ju duhet ta kryeni procedurën në mëngjes dhe në mbrëmje pa humbur asnjë ditë. Për ta bërë këtë, duhet të shpëlani dhe thani këmbët, të merrni një sasi të vogël të përbërjes, ta aplikoni në lëkurën e lënduar. Kursi i rekomanduar i trajtimit është një muaj.

Udhëzuesi i aplikimit të spërkatjes është mjaft i thjeshtë, i aksesueshëm për të gjitha sferat e jetës:

 • Është shumë i lehtë për t’u përdorur produkti Clavosan. Para procedurës, duhet të lani këmbët me ujë të ngrohtë dhe t’i thani me një peshqir. Përdorni një gur shtuf për të zbutur lëkurën e ashpër
 • Më pas duhet të merrni një sasi të vogël sprej, ta aplikoni në këmbë. Masazhoni këmbët derisa produkti të përthithet plotësisht
 • Përsëriteni këtë veprim në mëngjes dhe në mbrëmje para gjumit
 • Për të hequr qafe plotësisht kërpudhat, ekspertët këshillojnë përdorimin e ilaçit për një muaj

Clavosan nuk përmban asnjë lëndë kimike ose sintetike që mund të jetë e dëmshme për shëndetin. Për më tepër, gjatë provave klinike, nuk u regjistrua asnjë rast i vetëm i efekteve anësore.

Rezultatet e përdorimit Clavosan

Prevalenca e përhapur e infeksioneve mykotike po i detyron njerëzit të jenë të kujdesshëm. Duke përdorur kremin Clavosan, mund ta përballoni lehtësisht sëmundjen duke parandaluar përhapjen e saj. Dhe sa më shpejt të filloni të përdorni një mjet të dobishëm, aq më shpejt do të zgjidhet çështja problematike. Nëse simptomat alarmante lihen pa mbikëqyrje, kërpudhat do të pushtojnë gjithnjë e më shumë territore të reja, për të mos përmendur ndërlikimet e mundshme. Dhe pas një kursi Wellness, këmbët do të bëhen më pak të prekshme, kështu që nuk jeni në rrezik të riinfektimit.

Pasi të filloni të përdorni xhelin, do të vini re menjëherë përmirësime. Era e pakëndshme dhe skuqja do të zhduken, kruajtja do të zhduket, thonjtë do të ndalojnë së eksfoliuar, lëkura do të bëhet e lëmuar dhe më e rëndësishmja, ju mund të shmangni të gjitha pasojat e pakëndshme të sëmundjes:

 • Gjakderdhje e vazhdueshme
 • Çarje jo shëruese
 • Ulçera
 • Plagë purulente
 • Dhimbje të forta gjatë ecjes
 • Humbja e thonjve

Përparësitë

Askush nuk është i imunizuar nga sëmundjet mykotike! Edhe ndjekja e rregullave tradicionale të higjienës nuk është garanci se nuk do të sëmureni! Spërkatja e kërpudhave Clavosan do të ndihmojë në bllokimin e përhapjes së kësaj sëmundjeje të rrezikshme dhe ta mposhtni atë në kohën më të shkurtër të mundshme. Ju nuk duhet t’i nënshtroheni ekzaminimeve dhe të shpenzoni shuma përrallore për ilaçe që japin vetëm një efekt afatshkurtër, por shkaktojnë shumë reaksione negative. Kremin mund ta përdorni vetë, pa ndihmën e një specialisti dhe me përdorim të rregullt, jo vetëm që do të shpëtoni nga mykozat, por do të parandaloni edhe riinfeksionin.

 • Përmban përbërës të rrallë që nuk shkaktojnë alergji dhe efekte anësore
 • Do të ndjeni lehtësim pas aplikimit të parë
 • Mjeti përballon kërpudhat edhe në fazën më të avancuar
 • Nuk do të keni nevojë të trajtoheni për disa muaj apo edhe më shumë, mjafton vetëm një kurs
 • Xhel përthithet në çast, nuk lë mbetje
 • Mund të blihet pa recetë me një çmim të volitshëm
 • Përparësitë shtesë të këtij ilaçi përfshijnë:
 • Përbërja bimore dhe plotësisht e sigurt
 • Lehtësinë e përdorimit
 • Ka një aromë shumë të këndshme, e cila thjeshton procesin e aplikimit të tij
 • Nuk shkakton varësi dhe nuk provokon shfaqjen e reaksioneve alergjike
 • Trajton mykun edhe në rastet më të avancuara
 • Tashmë pas procedurave të para, personi ndjen lehtësim të dukshëm

Gjatë studimeve dermatologjike, u zbulua se ilaçi Clavosan nuk ka kundërindikacione, përveç rritjes së ndjeshmërisë së trupit ndaj një prej përbërësve shërues, por nuk mund të shqetësoheni për këtë, raste të tilla janë jashtëzakonisht të blej rralla.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 × 3 =