Varcosin Shqiperi, çmimi, komentet, përbërja – trajtimin efektiv të venave me variçe dhe parandalimin e saj

By | September 23, 2021

Varcosin përdorimi, përbërja, Albania, çmimi, blihet

Varcosin përbërja, Shqiperi, komentet, blihet, blej

Varcosin opinionet, Albania, përdorimi, në Shqipëriment

Varcosin komentet, blihet, opinionet, Shqiperi, çmimi

Deri në fund të ditës, shumë kanë një ndjenjë të rëndë dhe djegie në këmbët e tyre. Kjo është për shkak të shfaqjes së venave me variçe, të cilat mund të përkeqësojnë ndjeshëm jo vetëm pamjen e këmbëve femra, por edhe të dëmtojnë shumë shëndetin.

Varcosin është një krem ​​i butë me një efekt freskues që shpejt kthen butësinë dhe bukurinë në këmbë, lehtëson barrën dhe fryrjen. Ai eliminon ngërçet, djegiet dhe simptoma të tjera të pakëndshme tipike për venat me variçe.

Zbuloni sot se çfarë është Varcosin, si ta përdorni produktin, si funksionon, cilat janë avantazhet e tij, ku të blejVarcosin dhe cili është çmimi i tij në Albania. Lexoni gjithashtu komentet dhe opinionet rreth Varcosin në forume.

Çfarë është Varcosin dhe pse ilaçi është kaq i mirë

Varcosin – një produkt i veçantë për kujdesin e këmbëve me ekstrakte bimore dhe troxerutin. Përmirëson qarkullimin e gjakut në kapilarë, shpërndan mpiksjen e gjakut, ushqen dhe tonifikon lëkurën, lehtëson dhimbjen, lodhjen dhe acarimin dermatologjik.

Krem Varcosin ka të gjitha pronat e nevojshme dhe të dobishme për të arritur rezultatin e dëshiruar:

 • Butësia shfaqet në këmbë, madje edhe këpucët me takë të lartë pushojnë të shkaktojnë bezdi
 • Qarkullimi i gjakut është rritur ndjeshëm, dhe indet e buta ndalojnë të dalin jashtë
 • Zhduket ndjesia e gumëzhimës dhe djegies në ekstremitetet e poshtme, e cila më së shpeshti shfaqet deri në fund të ditës
 • Konvulsionet pushojnë së shqetësuari, dhe konet dhe nyjet venoze zvogëlohen në vëllim dhe bëhen më pak të dukshme
 • Mpiksjet e formuara të gjakut dhe rrjetet vaskulare fillojnë të zhduken

Dhe gjithashtu ilaçi për venat me variçe tonifikon dhe freskon në mënyrë të përsosur lëkurën, për shkak të së cilës mund t’i ndjeni ndryshimet për mirë që në aplikimin e parë. Ashpërsia e plumbit, e cila bëhet një shoqëruese integrale e venave me variçe, menjëherë tërhiqet, duke sjellë lehtësim të vërtetë.

Përveç të gjitha karakteristikave të dobishme të listuara, ky krem ​​gjithashtu ka avantazhet e veta. Kjo perfshin:

 • Rezultat i shpejtë
 • Çmim të ulët ne Shqiperi
 • Disponueshmëria dhe lehtësia e përdorimit
 • Aftësia për të aplikuar si për gratë ashtu edhe për burrat
 • Natyraliteti i përbërja
 • Mund të përdoret si agjent profilaktik

Këto veti dhe avantazhe e bëjnë kremin një ilaç të gjithanshëm dhe efektiv në luftën kundër enëve të gjakut me variçe.

Indikacionet për përdorim

Varcosin rekomandohet për përdorim në raste të tilla si:

 • Rëndim në këmbë
 • Ndjesi të dhimbshme në gjymtyrë
 • Kruajtje në venat
 • Ndjesi djegieje
 • Ndjesi shpimi gjilpërash të pakëndshme në këmbë
 • Ngërçe gjatë natës
 • Ënjtje

Si punon Varcosin?

Varcosin anshtë një pomadë novatore për venat me variçe, e cila rrit tonin e lëkurës dhe enëve të gjakut. Ajo u krijua nga një kompleks unik i përbërësve natyralë të bimëve që kanë një efekt pozitiv në gjendjen e trupit.

Kremi Varcosin është vendosur prej kohësh në tregun botëror. Mund të blihet Varcosin me një çmim të volitshëm në Shqipëriment relativisht kohët e fundit, por tashmë ka fituar një reputacion pozitiv. Veprimi i ilaçit Pas përfundimit të kursit Varcosin, ndryshimet pozitive janë menjëherë të dukshme. Duhet mbajtur mend se ky është një ilaç bimor dhe reagimi i trupit është thjesht individual.

 • Kremi ka një efekt të tillë
 • Forcon enët e gjakut dhe indet përreth tyre
 • Tonifikon lëkurën dhe rikthen pamjen e saj natyrale
 • Përmirëson qarkullimin e gjakut në të gjithë trupin
 • Rivendos presionin normal
 • Lehtëson lodhjen dhe dhimbjen
 • Kremi heq “yjet” dhe acarimin në lëkurë

Edhe pse Varcosin ka për qëllim luftimin e venave me variçe, veprimi i tij prek edhe zona të tjera.

Për të hequr siklet dhe manifestimet e shëmtuara të sëmundjes, ajo duhet të forcojë lëkurën, të normalizojë qarkullimin e gjakut, të shpërndajë mpiksjen e gjakut dhe të lehtësojë problemet dermatologjike.

Varcosin i lehtë për t’u përdorur në shtëpi – absorbohet shpejt, nuk njollos rrobat dhe nuk kërkon veprime shtesë. Ky është një ilaç i shpejtë dhe i përshtatshëm për trajtimin e venave me variçe.

Efekt farmakologjik

Varcosin vepron në mënyrë komplekse, duke eleminuar simptomat dhe duke vepruar në shkaqet e çrregullimeve të qarkullimit të gjakut në ekstremitetet e poshtme:

 • Forcon muret e enëve të gjakut dhe rrit elasticitetin e tyre
 • Promovon rigjenerimin e qelizave të enëve të dëmtuara
 • Siguron daljen e limfës nga zonat e dëmtuara
 • Normalizon qarkullimin e gjakut
 • Lehtëson inflamacionin dhe ënjtjen
 • Hollon gjakun, parandalon formimin e mpiksjes së gjakut
 • Eliminon barrën në këmbë, kruajtjen, djegien
 • Ngop qelizat me vitamina A, C dhe E, rikthen vetitë e tyre mbrojtëse

Udhëzime për përdorim

Para se të aplikoni kremin Varcosin, duhet ta shpëlani lëkurën me ujë të ngrohtë dhe ta thani me një peshqir të pastër. Pastaj produkti duhet të aplikohet në një shtresë të hollë në të gjithë sipërfaqen e lëkurës, në të cilën ka shenja të venave me variçe. Pas kësaj, ju duhet të masazhoni këtë vend në një lëvizje rrethore, dhe pastaj butësisht të lyeni goditjet disa herë me duart tuaja në drejtim nga këmbët në ijet. Kur kremi absorbohet mirë, rekomandohet të vishni çorape të veçanta kompresimi.

Çmimi i vjetër: 110 Lekë

Çmimi i ri: 55 Lekë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nineteen − seventeen =