Upsize Shqiperi, blej, komentet, përbërja – historia e një kure të thjeshtë popullore që më ndihmoi të shpëtoj nga sikleti i gjinjve të vegjël

By | April 28, 2021

Dua të ndaj një histori sesi kam arritur të kem një pamje të mrekullueshme, megjithëse kam qenë plotësisht e rrafshët, pa gjoks fare.

Shumë nga shoqet e mia të moshës 15 vjeçe kishin një pamje me forma, të cilën, për fat të keq, unë nuk e kisha. Gjoksi im mbeti i njëjtë si kur të isha 10 vjeçe.

Sikletet po shtoheshin por gjoksi im jo. Deri sa mbusha 20 vjeçe, kisha përdorur gjithçka, si p.sh. tableta të kushtueshme, biolift, hop, vakum, lakër, stimulues të muskujve dhe ilaçe alternative … Mund të them vetëm një gjë: KËTO JANË PLEHRA! Humbje kohe dhe parash.

Nuk e dija që ishte e mundur të zmadhoje madje dhe gjinj kaq të pafuqishëm e të vegjël sa të mitë brenda 2 muajve.

Pasi mbarova shkollën, shkova për të studiuar në Kinë si studente shkëmbimi. Në Kinë takova Xhianën, një vajzë e bukur me forma të bollshme dhe aq të pazakonta tek gratë kineze.

Pas ca kohësh, në një festë, unë mora guximin dhe e pyeta Xhianën nëse ajo kishte bërë ndonjë operacion. Xhiana qeshi dhe tha që vajzat nga fshati i saj i lindjes kanë qenë të njohura për gjoks të madh për shumë shekuj.

Doli se në fshatin jugor të Kinës nga ajo vinte, prodhohej një krem​​i veçantë për rritjen e gjoksit që prej për 400 vjetësh. Për më tepër, ai dërgohej dhe në Shtëpinë Perandorake. Kohët e fundit, kremi ka filluar të shpërndahet edhe në Shqipëri.

Siç më tha Xhiana, kremi është bërë nga një ekstrakt special i bazuar në Centella, e cila lehtëson rritjen e gjirit. Ai gjithashtu përmban vaj macadamia, gjalpë shea e cila ngren lëkurën dhe e bën atë më elastike. Sigurisht, unë isha skeptike për këtë recetë por E-cup e Xhianës më inkurajoi ta provoja një herë.

Gjejeni se çfarë ndodhi? Sa i madh u bë gjoksi im brenda 2 muajve? Ajo që ndodhi më pas ishte e jashtëzakonshme…

Krem Upsize për rritjen e gjoksit – përdorimi, çmimi, Albania

E nisa ditën tjetër me një masazh dhe vendosa kremin. Unë e përsërita procedurën para gjumit. Kremi u përthith shpejt dhe nuk la njolla mbi rrobat e mia. Për më tepër, ai kishte një aromë të këndshme.

Kam vërejtur efektin fillestar në 3 ditë. Gjoksi im u bë pak më i madh në zonën e thithkave dhe KJO ishte një shenjë domethënëse për mua. Pas një jave gjoksi im u bë DY herë më i madh! Unë kisha madhësinë “A+” dhe gjoksi im nuk dukej më i sheshtë!

Unë isha tepër e lumtur!

Nuk doja të ndalesha me kaq. Brenda 2 muajve të ardhshëm kam arritur një rezultat të jashtëzakonshëm – gjoksi im u rrit në madhësinë e Kupës B!

Sa herë që kujtoj se si kam torturuar veten më kot deri në 20 vjeç dhe si më vonë kam arritur të arrij rezultatin duke mos bërë asgjë dhe thjesht duke përdorur këtë mrekulli Upsize, po qaj nga gëzimi.

Gjatë gjithë periudhës së përdorimit aktiv të kremit, lexova reagime të ndryshme dhe blogje të vajzave të tjera që e kanë përdorur.

Dukej se duke pasur parasysh zhvillimin e dobët të gjinjve të mi, kam pasur një rezultat mesatar. Disa vajza shënuan rritje të gjinjve me gati 3 masa brenda vetëm 2 javësh!

Asnjëherë nuk mund ta imagjinoja që diçka e tillë ishte e mundur.

Kur u ktheva në Tiranë, miqtë e mi nuk mund të më njihnin. Nuk u përpoqa ta fsheh sekretin tim dhe u thashë atyre për kremin. Një nga miqtë e mi vendosi të ndjekë rekomandimin tim. Ka një shpërndarës zyrtar në Shqipëri, nga e cila ajo porositi një tubet të këtij kremi të mrekullueshëm. Çmimi ishte shumë i ulët.

Ishte e barabartë me shumën që një person zakonisht shpenzon në ushqimore.

Varet nga ju nëse është e kushtueshme apo jo.

Shoqja ime e shijoi rezultatin shumë shpejt. Ajo më telefonoi dy javë pasi ajo bleu kremin dhe me krenari më tha që gjoksi i saj u rrit me 1 masë! Nga B në C. Ajo gjithashtu më dërgoi një foto.

Në përgjithësi, ky krem nuk ​​ndryshoi vetëm jetën time. Burrat tani më kërkojnë mua, gjë që e bën burrin tim xheloz. :) :)

Kush e di, mbase jeta ime do të kishte qenë ndryshe po ta kisha gjetur Upsize më parë. Kjo është historia ime.

Vajza, ju që keni përvojë në përdorimin e këtij kremi, ju lutemi mos keni turp dhe ndajini arritjet tuaja në komente :) :)

Komentet – Upsize opinionet, blihet, në Shqipëriment

Amanda    

Më pëlqen ky rritës gjoksi Upsize kaq shumë. Unë e kam përdorur atë vetëm për 2 ditë. Jam e lumtur që gjoksi im u bë më elastik. Sa i përket madhësisë, akoma nuk ka ndryshim të madh, por shoh që është bërë pak më i madh. Për shkak të qëndrueshmërisë që kam tani, gjoksi im tani ka formë më të mirë.

Natalja 

Kam përdorur kremin vetëm për dy javë dhe më ndihmoi vërtet. Madhësia e gjoksit tim ishte midis B dhe C dhe tani kam një madhësi të mirë D!

Elsa

… Rezultati është gjithashtu mjaft i qëndrueshëm. Pas gjashtë muajve të përfundimit të kurës (4 javë) gjoksi im ende duket shkëlqyeshëm! Është një produkt me të vërtetë i mirë!

Diana

Vajza, jam pak e hutuar. Ku mund ta blej këtë krem? Në ndonjë farmaci?

Alina

Diana, nuk mund ta blesh në farmaci! E kam porositur këtë krem për gjoksin me bazë ekstraktesh natyrale bimore nga faqja zyrtare e internetit. Kremi përmban gjithashtu estrogjen i cili në të vërtetë e bën gjoksin tuaj të rritet;) Paç fat me rritjen e gjoksit:)

Sara    

Shumë faleminderit autorit të artikullit! Unë gjithashtu vuaj nga gjoksi i sheshtë dhe nuk kam asnjë ide se çfarë mund të bëj në lidhje me të. Tani e di. Unë do ta porosis kremin nga faqja e internetit menjëherë. Ky do të jetë shpëtimi im.

Blerta    

Përshëndetje të gjithëve. Unë e porosita këtë krem​​për rritjen e gjoksit. Mund t’ju them se rezultati është i mrekullueshëm. Gjoksi im u rrit me 2 masa brenda 3 javësh. Unë ua rekomandoj fuqimisht ta provoni këtë krem!

Elona    

Jam e kënaqur! Kam arritur të rris gjoksin tim nga masa e parë në të dytën. Forma është bërë e rrumbullakët.

Tamara    

Unë kam përdorur edhe Bust Cream!! Është një ilaç i përsosur. Kam arritur të rris gjoksin tim me dy masa. Unë e fërkoj kremin me lëvizje masazhi derisa të përthithet plotësisht. Rezultati ishte i jashtëzakonshëm. Pas vetëm katër muajsh arrita masën D.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × 5 =