Prostamid në Shqipëriment, çmimi, përdorimi, komentet – çaj bimor për prostatën

By | September 11, 2020

Prostamid Shqiperi, blej, në Shqipëriment, komentet, blihet, çmimi, Albania, opinionet

Prostamid Albania, përbërja, çmimi, blej, përdorimi, blihet, Shqiperi, në Shqipëriment

Prostamid përdorimi, opinionet, Shqiperi, komentet, Albania, përbërja, blihet

Prostamid blihet, çmimi, Shqiperi, përdorimi, komentet, në Shqipëriment, opinionet

Shumë faktorë mund të ndikojnë negativisht në shëndetin e burrave. Një mënyrë jetese e ulur, hipotermi, infeksione, abstinencë e zgjatur seksuale – e gjithë kjo mund të çojë në inflamacion të gjëndrës së prostatës – prostatit. Prostatiti kronik në Shqiperi prek deri në 35% të burrave të aftë për punë me moshë 30-45 vjeç. Dhe pas 50 vjetësh, burrat mund të kenë një rrezik tjetër. Adenoma e gjëndrës së prostatës prek çdo pacient të dytë mbi 50 vjeç dhe ndodh në 75% të burrave mbi 75 vjeç. Prostatiti dhe adenoma çojnë në urinim të dëmtuar, ulje të libidos dhe funksion të ngrerë të dëmtuar. Prostatiti kronik afatgjatë ose adenoma e prostatës çon në impotencë, infertilitet, dështim të veshkave, të rëndaçrregullimet neurotike.

Për trajtimin e prostatitit dhe adenomës së prostatës, u krijua një ilaç. Prostamid përdoret në qendrat mjekësore dhe së fundmi është në dispozicion për përdorim të gjerë në shtëpi. Në këtë artikull do të zbulojmë se çfarë është Prostamid, çfarë e dallon atë nga produktet e tjera të prostatës në Shqipëriment, lexoni udhëzimet për përdorimi, lexoni vlerësimet rreth Prostamid dhe gjeni përgjigjen në pyetjen se ku të blej Prostamid me një çmim të mirë.

Çfarë Prostamid?

Prostamid ashtë një përgatitje me origjinë natyrore, e cila eliminon jo vetëm simptomën e këpushave të prostatitit, por edhe vetë sëmundjen. Mjeti do të ndihmojë në heqjen e sëmundjes, pavarësisht nga faza dhe shkaku i zhvillimit të saj. Me kusht që të përfundoni kursin e plotë, do të jetë e mundur të eliminoni plotësisht mikroflorën patogjene dhe të rivendosni funksionin e prostatës.

Kompleksi natyror bimor Prostamid është një alternativë ndaj trajtimit me ilaçe të ndryshimeve patologjike në gjëndrën e prostatës dhe sëmundjeve të sistemit gjenitourinar tek burrat. Përbërja biogjenike e ilaçit lejon një efekt të butë terapeutik në trup, duke eliminuar si manifestimet simptomatike, ashtu edhe vetë shkakun e zhvillimit të sëmundjes.

Baza e ilaçit përbëhet nga ekstrakte të bimëve medicinale me veti stimuluese, anti-inflamatore dhe antibakteriale. Prostamid c përmbajnë glutamat të zinkut – një metal i rëndësishëm për shëndetin e burrave në një formë të disponueshme dhe lehtësisht të tretshme.

Përfitimet:

 • Përbërja natyrale – me inflamacion të gjëndrës së prostatës, njerëzit përballen me një trajtim të pakëndshëm në të cilin ka edhe antibiotikë. Kjo mund të dëmtojë pjesën tjetër të trupit dhe të shkaktojë efekte anësore. Por përbërja Prostamid përmban ekskluzivisht përbërës natyralë që nuk dëmtojnë trupin
 • Asnjë efekt anësor – cilësia më e lartë e produktit dhe përbërja natyrale ju lejon të parandaloni plotësisht shfaqjen e efekteve anësore
 • Efekt kompleks – mjeti ju lejon jo vetëm të eliminoni proceset inflamatore, por gjithashtu përmirëson në mënyrë gjithëpërfshirëse të gjithë gjendjen e sistemit gjenitourinar
 • Efekt i shpejtë – duke përdorur Prostamid ju mund të eliminoni të gjitha simptomat dhe të ndaloni zhvillimin e sëmundjes që nga dita e parë

Indikacionet për përdorim

Marrja e një kursi për marrjen e një preparati natyral Prostamid rekomandohet për manifestimet e sëmundjeve të sistemit gjenitourinar dhe hiperplazisë së prostatës. Përbërësit aktivë me origjinë bimore japin një efekt të prekshëm kur:

 • lezione infektive dhe kërpudhore të sistemit gjenitourinar
 • seksualisht të transmetueshme sëmundje 
 • vështirësi në urinim (parehati, dhimbje)
 • çrregullime hormonale (transformimi i androgjeneve nën veprimin e aromatazës)
 • proceset inflamatore të gjëndrës së prostatës, ënjtje dhe peshë në fund të barkut
 • përkeqësimi i funksionit erektil, rënie e seksit
 • ndryshimet cilësore negative në përbërjen e ejakulës 

Mjetet Prostamid përmirësojnë ndjeshëm cilësinë e jetës për burrat. Ata eliminojnë çrregullimet psiko-emocionale të shkaktuara nga çekuilibri hormonal, përmirësojnë kujtesën, rrisin qëndresën mendore dhe fizike.

Cili është efektiviteti i lartë i ilaçit Prostamid për prostatitin

Çdo njeri mund të vuajë nga sëmundjet e sistemit gjenitourinar. Prostatiti është një nga sëmundjet më të zakonshme në këtë zonë. Sidoqoftë, kjo shkakton shumë dhimbje dhe shqetësime, dhe ndërlikimet mund të jenë shumë të zymta: kanceri ose dështimi i veshkave.

Më shumë se 80% e burrave shumë të rinj nuk e dinë as që janë të sëmurë.

Shenjat e para të prostatitit, kontrolloni vetë:

 • Epshi zvogëlohet, ereksioni bëhet më i dobët
 • Derdhje e shpejtë dhe e dhimbshme gjatë marrëdhënieve seksuale
 • Orgazma ka pushuar së qeni e ndritshme dhe sensuale
 • Urinimi jepet me vështirësi, pikë për pikë, ndjenja e vazhdueshme e plotësisë së fshikëzës
 • Ndjesi të dhimbshme gjatë shkuarjes në tualet
 • Se ks me tr oud zhvillohet tri herë në javë
 • Dhimbje në fund të barkut dhe testikuj 
 • Gjumi është i shqetësuar, ju ndjeni lodhje dhe depresion të vazhdueshëm, një humor i keq ju shoqëron gjithë ditën

Mjetet Prostamid rikthejnë shëndetin e burrave dhe përmirësojnë funksionimin e gjëndrës së prostatës, fuqinë dhe funksionin e vetë-riprodhimit.

Mjeti do të ketë një efekt të dobishëm në probleme të tilla:

 • Varfërimi i spermatogjenezës
 • Rënia e ereksionit, fuqia
 • Pezmatim i gjëndrës së prostatës
 • Derdhje e parakohshme 
 • Shkelje e zgjimit seksual

Vizita të shpeshta në tualet, ndjesi të dhimbshme gjatë urinimit, parehati dhe tërheqje dhimbjesh në perineum, probleme në seks – të gjitha këto janë simptoma të prostatitit, një nga sëmundjet më të zakonshme të zonës gjenitale të mashkullit. Përpjekjet për të injoruar sëmundjen nuk do të sjellin ndonjë gjë të mirë: vetëm do të humbni kohë të çmuar. Çlirohuni nga sëmundja dhe parandaloni pasoja të gjera do të ndihmojnë Prostamid nga prostatiti. Ky produkt natyral është aprovuar nga ekspertët kryesorë dhe konsiderohet si një nga mjetet shëruese më efektive për burrat mbi 40 vjeç.

Si mund të përfundojë prostatiti i pambikëqyrur?

Burrat priren të shtyjnë vizitat tek mjeku për më vonë: vetëm si mundësi e fundit ata janë të gatshëm të kërkojnë ndihmë. Sidoqoftë, vonesa në disa raste mund të çojë në komplikime serioze – deri në vdekje.

Nëse nuk filloni të trajtoni inflamacionin e gjëndrës së prostatës kur shfaqen simptomat e para, ju kërcënoheni me:

 • Impotenca është impotencë seksuale që nuk mund të shërohet me asnjë metodë
 • Adenoma e prostatës është një përhapje patologjike e indeve të prostatës, formimi i nyjeve, tumoreve
 • Onkologjia. Tumoret kanë tendencë të degjenerojnë dhe të kthehen në neoplazi malinje. Me këtë skenar, gjithçka mund të përfundojë në katastrofë

Siç mund ta shihni, pasojat e mosveprimit shpesh janë të pakthyeshme. Kjo është arsyeja pse është shumë e rëndësishme të shkoni në spital nëse gjendet të paktën një simptomë. Droga Prostamid do të bëhet një mjet i besueshëm për parandalimin dhe trajtimin e prostatitit.

Cilat janë përfitimet e trajtimit të çajit nga prostatiti?

Droga u krijua nga shkencëtarët si një alternativë e shkëlqyeshme për trajtimin kirurgjikal.

Përparësitë e tij janë si më poshtë:

 • Ju lejon të bëni pa masazh të prostatës, të cilin çdo njeri e percepton si një manipulim poshtërues
 • Do t’ju kursejë nga shpenzimet e panevojshme për blerjen e tabletave, injeksioneve
 • Nuk kërkon diagnostifikim të shtrenjtë me shumë hapa
 • Ju nuk keni pse të bini nën thikën e kirurgut
 • Droga aprovohet nga mjekët kryesorë dhe shoqatat mjekësore
 • Kombinimi optimal i përbërësve natyralë dhe prodhimit të teknologjisë së lartë
 • Nuk ka efekte anësore
 • Nuk paraqet rrezik për shëndetin
 • Eliminon inflamacionin, dhimbjen dhe shqetësimin në kohën më të shkurtër të mundshme
 • Nuk siguron efekte anësore
 • Shëron jo vetëm sferën seksuale, por të gjithë trupin e një burri në tërësi

Ju mund të blej një ilaç për prostatitin Prostamid në dyqanin tonë online duke plotësuar një aplikacion në internet dhe duke paguar për mallrat pas marrjes.

Si punon Prostamid?

Një numër i madh i barnave për prostatitis mund të gjenden në tregun shqiptar. Por sa janë efektive? A janë të sigurt? A funksionojnë vërtet? Përvoja ka treguar se shumica e barnave nuk funksionojnë ose kanë një numër të madh të efekteve anësore. Prostamid k është rrënjësisht i ndryshëm nga homologët e tij në sigurinë dhe efektivitetin e tij, provuar nga testet dhe përvoja e përdoruesit.

Veprimi:

 • Eliminon proceset inflamatore – përbërësit aktivë të agjentit ju lejojnë të eliminoni plotësisht inflamacionin e gjëndrës së prostatës
 • Normalizon proceset metabolike – Prostamid përmirëson qarkullimin e gjakut dhe proceset metabolike, duke eleminuar kështu proceset e ndenjura
 • Lufton infeksionet dhe bakteret – produkti lufton të gjithë mikroorganizmat patogjenë që provokojnë zhvillimin e sëmundjeve

Prostamid siguron mbështetje për gjëndrën e prostatës; ndihmon në zvogëlimin e simptomave të hiperplazisë beninje (sidomos në fazën fillestare), si dhe eliminimin e çrregullimeve urinare dhe dhimbjes; zvogëlon inflamacionin; mban funksionin e plotë të sistemit riprodhues mashkullor; rrit potencën mashkullore.

Kompleks rigjallërues për burrat Prostamid:

 • shkatërron patogjenët e infeksioneve kërpudhore dhe bakteriale
 • shtyp proceset inflamatore në organet e sistemit gjenitourinar dhe gjëndrës së prostatës
 • pengon proceset hiperplazike në prostatë
 • eliminon fryrjen dhe lehtëson procesin e urinimit
 • normalizon funksionin e veshkave dhe aktivizon heqjen e kripërave, duke parandaluar zhvillimin e prostatitit kalkuloz
 • pengon aktivitetin e aromatazës, duke ruajtur nivelet normale të testosteronit
 • rrit forcën e mashkullit, stimulon epshin
 • rrit mbrojtjen e trupit në luftën kundër infeksioneve që aktivizojnë hiperplazinë e prostatës

Si rekomandohet të përdoret?

Droga vjen në formën e një çaji, gjë që e bën të lehtë kontrollimin e dozës.

Skema e pritjes është e thjeshtë:

 • Çaj çaj si çaj të rregullt bimor
 • Tre herë në ditë
 • Kohëzgjatja e kursit përcaktohet individualisht – në varësi të gjendjes dhe fazës së sëmundjes

Klinikisht provuar efektive

Droga Prostamid përdoret në më shumë se 50 vende të botës. Nuk është sekret për askënd që ilaçet duhet të përmbushin përparësitë si cilësia, efikasiteti dhe siguria. Prandaj, miliona pacientë i besojnë shëndetit të tyre ilaçit Prostamid.

Importantshtë e rëndësishme të theksohet se Prostamid një numër provash të rëndësishme klinike janë përfunduar me sukses për prostatitin. Kështu që në vitin 2013, në Pyatigorsk, u krye një studim në shkallë të gjerë, në të cilin morën pjesë burra 38-73 vjeç me një diagnozë të prostatitit kronik. Brenda 2 muajsh, një grup mori ilaçin e studimit, i dyti me një qëllim të ngjashëm. Sipas rezultateve të testit, fituesi ishte Prostamid:

 • Në 100% të rasteve, ngërçet, djegiet, dhimbjet u zhdukën
 • Në 98% të rasteve, urinimi u kthye në normalitet
 • Në 98% të rasteve, tërheqja e ilaçeve nuk shkaktoi ndonjë reagim negativ
 • Në 89% të rasteve, vëllimi i gjëndrës së prostatës u kthye në madhësinë normale

Efikasitetit mjetet Prostamid t akzhe provuar dhe përdoruesit. Në forume mund të gjeni një numër të madh të komentet dhe reale opinionet rreth Prostamid, të cilat janë befasuese. Burrat vërejnë efektivitetin e lartë të ilaçit dhe mungesën e efekteve anësore. Ekspertët, megjithatë, thonë se ilaçi nuk ka kundërindikacione, kjo tregohet edhe nga udhëzimet për përdorimi.

Ku të blihet një ilaç për prostatitin Prostamid?

Trajtimi i prostatitit është një detyrë shumë e përgjegjshme dhe duhet t’i besoni vetëm një ilaçi të provuar. Kjo është Prostamid.

Mjetet Prostamid kanë veprim farmakologjik antiandrogjenik, dekongjestionant dhe anti-inflamator. Efekti terapeutik i barit bazohet në frenimin e aktivitetit të 5-alfa reduktazës, e cila parandalon kalimin e testosteronit në dihidrotestosteron. Komponentët aktivë dhe ndihmës:

 • Parandalojnë sintezën e kompleksit të receptorit dihidrotestosteronit dhe depërtimin në bërthamën e qelizës
 • Të zvogëlojë shkallën e proceseve proliferuese të gjëndrës së prostatës, përshkueshmërinë kapilar, edemën, inflamacionin dhe stazën vaskulare
 • Eliminoni presionin në uretër dhe qafën e fshikëzës
 • Rrisin aktivitetin dhe dinamikën e sistemit urinar
 • Ndihmojnë për të zvogëluar manifestimet e simptomave të hiperplazisë beninje të prostatës

Droga nuk ndikon në nivelin e hormonit stimulues të folikulit dhe luteinizimit në gjak, si dhe nivelin e fuqisë tek burrat.

Tashmë po mendoni se ku të blihet Prostamid? Përgjigja është e thjeshtë. Mund ta porosisni Prostamid në faqen zyrtare të prodhuesit Prostamid në Albania. Çmimi në faqe është ulur, kështu që Prostamid çdo burrë me të ardhura mund ta përballojë atë! Fatkeqësisht, ju nuk mund të blihet Prostamid në një farmaci, kjo është një mashtrim.

Çmimi i vjetër 9600 ALL

Çmimi i ri 4800 ALL

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

15 − 12 =