ProVisine Türkiye, fiyatı, uzman görüşleri, nasıl kullanılır – göz sağlığınız için

By | September 28, 2022

Daha ucuza daha fazlası.

Areds bazlı formüller.

 • AREDS2 bazlı formül içeren göz vitaminleri
 • 35’in üzerinde besin ve antioksidan
 • Göz sağlığını korur + yaşlanmanın etkilerini azaltır

ProVisine nedir – en çok satılan ürün

Görme bozukluklarını hızla ve kapsamlı bir şekilde gideren bitki bazlı tablet.

Gözleriniz için gereken tüm göz vitaminleri almak için günde iki kez yemek sırasında iki tablet alın.

Göz sağlığı ve multivitamin desteği için ayrı gıda takviyesi almanıza gerek yok! ProVisine Whole Body Formula, 7 yönlü destek sağlayan üstün bir tamamlayıcıdır:

 • Ulusal Göz Enstitüsü’nün AREDS2 çalışmasında kullanılan TÜM besinleri sağlar
 • Dengeli multivitamin karışımı: AREDS2 çalışmasındaki hastaların %90’ı ayrıca multivitamin aldı
 • Piyasadaki en yüksek Lutein (20 mg) ve Zeaksantin (4 mg) içerikli ürün: Maküler pigment optik yoğunluğunun (MPOD) yeniden oluşturulması için önemlidir
 • AREDS2 çalışmasında kullanılan ile aynı kaynak olan FloraGLO® marka Lutein içerir.
 • Doğal B2, B6, B9 vitaminleri ve çinko (çoğu göz doktoru tarafından tercih edilir) kaynağıdır
 • Göz ve genel beden sağlığını destekleyen ve araştırmalar tarafından yeni tespit edilen antioksidanların ve CDP Kolin, Huperzine-A, Leutein, Zeaksantin gibi bileşiklerin özel karışımı
 • Güvenlidir ve alerjik reaksiyona neden olmaz

Doktorlar ProVision’a Neden Güveniyor?

“Uzun yıllara dayanan klinik deneyimime göre, bu hastanın iyileşmesinin ProVisine Whole Body Formula sayesinde gerçekleştiğini düşünüyorum.”

– Dr. Polat E. Vanlı, Optometrist, İstanbul

“Hastalarıma bir ürünü kullanmalarını tavsiye ederken kişisel olarak hangi ürünü tercih ettiğimi söylemenin en etkili yöntem olduğuna inanıyorum. Kendi göz sağlığım için uzun yıllardır ProVisine Whole Body Formula ürününü kullanıyorum. İçeriği bilimsel olarak doğrulanmıştır. Bu benim bir ürün seçerken aradığım ilk özelliktir.

– Levent P. Sağlam, Optometri Uzmanı, FAAO, FACMO

Yaşlandıkça Ne Olur?

Gözümüzün makula bölgesindeki pigment yoğunluğu bozulabilir. Bu bozukluğun belirtileri şunlardır: Makula bölgesinde Drusen birikimi, bulanık görme ve parlak ışığa karşı hassasiyet. Yapılan araştırmalar, lutein ve zeaksantin antioksidanlarının gözün maküler pigmentinin yoğunluğunda önemli bir rol oynadığını göstermektedir. Vitaminler, mineraller ve diğer antioksidanlar ayrıca vücut genel sağlığı açısından da önemli rol oynar. Bu hücre oluşturucular ve antioksidanlar gıdalarda bulunur, ancak yaşlandıkça sadece yediğimiz gıdalardan makula pigmentini ve genel sağlık durumunu desteklemeye yetecek kadar almak genellikle zordur. Ayrıca kullanılan ilaçlar, alkol, sigara, hastalık ve yaşa bağlı sorunlar, bu maddelerden tam anlamıyla faydalanmayı engelleyebilir. Araştırmalar, belirli göz vitaminleri alınmasının ve gıda takviyesi kullanmanın faydalı olabileceğini gösteriyor. (Bu açıklama Sağlık Bakanlığı tarafından değerlendirilmemiştir.)

ProVisine içindekiler, içeriği: Gözlerinizin görünmez kalkanıdır

 • Ulusal Göz Enstitüsü’nün AREDS2 çalışmasında kullanılan TÜM besinleri sağlar
 • Dengeli multivitamin karışımı: AREDS2 çalışmasındaki hastaların %90’ı ayrıca multivitamin aldı
 • Piyasadaki en yüksek etkiye sahip Lutein (20 mg) ve Zeaksantin (4 mg): Maküler pigment optik yoğunluğunun (MPOD) yeniden oluşturulması için önemlidir
 • AREDS2 çalışmasında kullanılan ile aynı kaynak olan FloraGLO® marka Lutein içerir.
 • Doğal B2, B6, B9 vitaminleri ve çinko (çoğu göz doktoru tarafından tercih edilir) kaynağıdır
 • Göz ve genel beden sağlığını destekleyen ve yeni araştırmalar sonucunda belirlenen antioksidanların ve CDP Kolin, Huperzine-A, Leutein, Zeaksantin gibi maddelerin özel karışımı
 • Günde iki kez alınan bitki bazlı tablet

ProVisine kullanımı, kullananlar – vakaların %86’sında göz ameliyatı yalnızca para için yapılıyor

 Özel göz hastanelerinin en büyüğünde yaşanan skandal.

Özel bir oftalmoloji kliniğinde büyük bir skandal yaşandı. Bağımsız Oftalmologlar Birliği temsilcileri ve hastane çalışanları, hastane yönetimini suçluyorlar. İddiaya göre, vakaların %87-92 arasında tedaviye ve ameliyata gerek olmadan görme bozukluğunu düzelten bir ürünün kullanımı, hastane yönetimi tarafından kasten engellenmiş.

Bu yılın başında, aralarında 8 doktor ve profesörün de bulunduğu bir grup uzman, kamuoyuna yönelik bir açıklama yaparak, “ülkenin en ünlü oftalmoloji hastanesinin açgözlülük, yolsuzluk ve dolandırıcılıktan kurtarılması” çağrısında bulundular.

Kamuoyu açıklamasını imzalayanlar arasında şu isimler yer aldı:

 • Oftalmolog Dr. Halil Güler, Bağımsız Oftalmologlar Birliği Başkanı.
 • Prof. Dr. Nihat Özdemir, Bağımsız Oftalmologlar Birliği’nde göz hastalıkları uzmanı.
 • Prof. Dr. Kemal Yıldırım, Göz doktoru, Bağımsız Oftalmologlar Birliği üyesi, özel bir göz hastanesinin kurucu ortağı.
 • Prof. Dr. Mustafa Kurt İstanbul’da özel bir klinikte göz hastalıkları uzmanı
 • Prof. Dr. Salih Öztürk, İzmir’de özel bir göz kliniğinde göz cerrahı.

Doktorlar, hastane yönetiminin, hastaların tedavisi için yeni bir ürün olan “ProVisine”yu kullanmalarını yasakladığını iddia ediyorlar. Bunun nedeninin ameliyat sayısının azalması (“ProVisine” vakaların %86’sında ameliyata gerek kalmadan görme bozukluğunu gideriyor) ve bu durumun da hastanenin para kaybetmesine neden olduğunu belirtiyorlar.

Yukarıdaki kamuoyu açıklamasını imzalayanlardan biri olan biri olan Bağımsız Oftalmologlar Birliği Başkanı Dr. Halil Güler, gazetecilere verdiği demeçte, “Bugün hastane yönetiminin tek amacı sadece kârlılığı artırmaktır. Anlaşılan, istedikleri kârlılığı elde edemezlerse, bu ünlü sağlık hizmeti sağlayıcısı iflas edecek. Ancak bu doğru değil çünkü hastane hibe ve özel bağışlarla yeterince gelir elde ediyor. Hal böyleyken son derece pahalı olan ameliyatlardan elde edilen gelirin nereye gittiğini tahmin edebilirsiniz!”

Bağımsız Oftalmologlar Birliği Başkanı Dr. Halil Güler’e göre, günümüzün en önde gelen göz kliniklerinden birinde, hastalar tedavi edilmek için değil, yalnızca para kazanmak için ameliyat ediliyor. Hastalar, kelimenin tam anlamıyla, konveyör bandında gibi ameliyat ediliyor.

‘Size, söyleyeceğim her şeyden daha fazla ikna edici bazı rakamlar vereceğim: 2017-2018 döneminde klinikte yapılan göz ameliyatlarının maliyeti neredeyse %150 arttı ve ameliyat sayısı ikiye katlandı! Üstelik bu artış ekonomik durgunluğa rağmen sağlandı. Halkımızın daha fazla mı parası var? Emin değilim! Hastanenin politikası değişti. Bugün doktorlara üstü kapalı olarak telkinde bulunuluyor ve hastalara ameliyat önermeleri isteniyor. Hasta, görme bozukluğunu gidermek için her şeyi yapmaya razıdır. Dolayısıyla ameliyat olmayı genellikle kabul eder.

Aynı zamanda hastane yönetimi, çok az insanın bildiği bir gerçeğin yayılmasını önlemek için mümkün olan her şeyi yapıyor. O gerçek de şudur: Günümüz modern tedavi yöntemleri, lazer veya neşter olmadan görme bozukluğunu gidermeyi mümkün kılmaktadır. Bu gerçek, çok sayıda klinik çalışma ve ayrıca “ProVisine” adlı ürünün hastanemizdeki kullanımı ile kanıtlanmıştır. AB ülkelerinde “ProVisine” son derece yaygın kullanılıyor. Bizim ülkemizde ise görme bozukluğu ameliyattan bir yıl sonra yine bozulacak olmasına rağmen hastaları kesmeye devam ediyoruz.

Bir ameliyatın yapılma amacı nedir? Hayat boyu taşınacak bir yara izidir. Görünmez olmasına rağmen organizmanın bütünlüğüne zarar verir. Çok az kişi, vakaların % 90’ından fazlasında, operasyonun 3-5 yıl sonra tekrarlanması gerektiğini ve “ProVisine” adlı ürünün görme gücünü kalıcı olarak, ameliyatsız geri kazandırdığını bilir. Bu ürün aslında görme organlarında meydana gelen tüm süreçleri normalleştirir…”

“ProVisine” ürününün amacı ve tarihçesi

Bu ürünü bulan, Türkiye’nin en ünlü oftalmologlarından olan göz mikro cerrahi uzmanı, Bağımsız Oftalmologlar Birliği üyesi Prof. Dr. Süleyman Doğan’dır.

Prof. Dr. Süleyman Doğan, modern oftalmolojinin temeli olan temel bir yönteme ivme kazandırmıştır.

Prof. Dr. Süleyman Doğan tarafından geliştirilen ürün, “ProVisine” adıyla bilinir. Bu ürünün geliştirilme süreci 1993 yılında İstanbul Göz Hastalıkları Merkezi’nde başlamıştır.

Bilim insanları, göz kas tonusunu güçlendirip kornea opasitesini temizleyerek ameliyata gerek kalmadan görme gücünü önemli ölçüde iyileştiren bu formülü oluşturmak için 5 yıldan uzun bir süre çalışmışlardırlar. Formül, aşağıdaki göz hastalıklarını tedavi etmek için kullanılabilir:

 • Miyopi,
 • Glokom,
 • Katarakt,
 • Optik sinir iltihabı,
 • Optik nörit,
 • Üveit,
 • Korioretinit,
 • Retina dekolmanı,
 • Kornea opasitesi,
 • Blefarit,
 • Konjunktival hiperemi,
 • Retinitis pigmentosa,
 • Keratit.

Ve birçok diğer bozukluklar. Ancak hastalarımıza bu ürünü kullanma fırsatı hiç verilmemiştir.

2 Haziran 2000’de bir trajedi yaşandı: Prof. Dr. Süleyman Doğan, bir helikopter kazasında vefat etti.

Bu bilim insanının vefatından sonra, iş birliği yaptığı diğer uzmanlar, o tarihte çok olumlu sonuçlar verecek klinik deneyler için hazır olan bu yeni ürünün geliştirilmesini tamamlayamadılar. Bunun yerine, bu büyük bilim insanının çalışmasını kendi buluşlarıymış gibi çalmaya çalıştılar. Entrikaların ve çatışmaların karanlık çağı başladı.

Daha sonra formülün etkisinin farkına varan bir İsviçre şirketi, formülün hakkını satın aldı ve 2 yıl sonra üretime başladı ama bu sefer farklı bir isimle piyasaya sürdüler.

2015 yılında Prof. Dr. Süleyman Doğan’ın eşinin çabaları sayesinde, ülkemiz bu formülün haklarını geri kazandı. Günümüzde teknolojik süreç biraz farklı işliyor. Eski usul bitki ekstraksiyonu yerine, bugün 90’lı yıllarda mevcut olmayan en son soğuk ekstraksiyon teknolojisi kullanılıyor. Bu, verimliliği %47’ye kadar artırıyor. Soğuk ekstraksiyon bitkilerdeki tıbbi biyolojik olarak aktif maddelerin 3-5 kata kadar daha iyi korunmasını sağlıyor. Yeniden oluşturulan bu ürüne “ProVisine” adı verildi.

Bilim insanlarına ve doktorlara göre, görme sorunu vakalarının % 86’sında “ProVisine” ürünü, ameliyatsız %100 görme gücünün geri kazanılmasını sağlıyor!

Kamuoyu açıklamasında imzası olan doktorlardan birinin ifadesine göre: “Tedavi evde yapılabilir. Tek yapmanız gereken 3-6 hafta boyunca günde 2 kez ürünü kullanmaktır. Tedaviye başladıktan sonraki ilk birkaç gün içinde bariz bir iyileşme göreceksiniz.“

“ProVisine” ürününün klinik deneyleri

ProVisine, 2018’in sonunda özel Göz Hastalıkları Araştırma Merkezi’nde klinik deneylere tabi tutuldu. Deneylere 3.289 gönüllü katıldı.

 • Katılımcıların %94’ünde görme bozukluğu en yüksek düzeyde onarıldı
 • Katılımcıların %91’inin hipermetrop semptomları giderildi
 • Katılımcıların %83’ünde başlangıç ve ileri aşamadaki katarakt giderildi
 • Katılımcıların %92’sinde glokom cerrahisine gerek kalmadı
 • Katılımcıların %98’inde doğal göz nemi seviyesi normalleşti

Ürünün içeriği

“ProVisine” tamamen doğal bileşenlerden üretilir. Göz sağlığı için en yararlı bitkilerin yüksek konsantre özlerini içerir. Görme keskinliğini artırır, retinayı güçlendirir ve ışık hasarından korurlar. Mikrosirkülasyonu iyileştirir, kılcal duvarları onarır ve destekler. Göz dokusu, bozulmayı önleyen, göz kaslarının hareketliliğini artıran ve böylelikle görme keskinliğini artıran uygun besinleri alır.

Klinik çalışmalar göstermiştir ki “ProVisine” kompleksi şu etkileri sağlamaktadır:

 • Miyopi, glokom ve katarakt gibi göz hastalıklarının önlenmesi
 • Görme restorasyonu ve sonuçların korunması
 • Artan efor koşullarında göz koruması (bilgisayar ekranı ve UV radyasyonunun olumsuz etkileri)
 • Göz içi basıncının normalleşmesi
 • Opaklık dahil göz merceği koruması
 • Görme keskinliğini artırılması
 • Gelişmiş kontrast
 • Hasarlı göz hücrelerinin restorasyonu
 • Görme organlarında kan dolaşımı
 • Kuru göz sendromunun giderilmesi (göz yorgunluğu, kaşıntı, kızarıklık, kuruluk, yanma).

ProVisine nerede satılır – indirim programı

-50%

Üretim fiyatı 249 TL. Şu anda Türkiye Araştırma ve Geliştirme Biyoloji Enstitüsü ile görüşmelerimiz devam ediyor. Müşterilerimiz için neredeyse tüm üretim maliyeti karşılanacak. Yani fiyatta %50’den fazla indirim olacak. Neyse ki, uzmanlar bu tür bir hazırlığın sadece belli kişiler değil, herkes için satın alınabilir olması gerektiğinin farkındalar. Buna karşılık, formülü yurt dışına satmamaya ve sadece Türkiye’de kullanmaya söz verdik.

Programa katılmak için ne yapmanız gerekiyor?

ProVisine indirim programı kapsamında sipariş etmek için aşağıdaki kriterleri karşılamanız gerekir:

Program dahilinde “ProVisine” sipariş etme kriterler,:

 • “ProVisine” kişisel kullanım için sipariş edilmelidir. Siparişi veren ve alıcı aynı kişi olmalıdır. Aracıların büyük miktarlarda “ProVisine” alıp daha yüksek bir fiyata satmaya çalışmasını önlemek için bu gereklidir.
 • Bu program için resmi form aracılığıyla sipariş verilmelidir. Resmi form, üreticinin fiyatını garanti eder ve sizi aracılardan korur.

İndirim programı ne kadar sürecek?

Dok zalihe preparata «ProVisine» ne isteknu. A to znači otprilike 3-4 tjedna. I sve to usprkos činjenici da nema nikakvih reklama na televiziji i radiju. Pacijenti koji su se već izliječili preporučuju ovaj proizvod prijateljima i rođacima. Čak smo se i mi sami iznenadili da će «ProVisine» tako brzo nestati na zalihama.

Bu yüzden ProVisine’yu bir an önce sipariş etmenizi tavsiye ederim. Program bu yıl tekrarlanmayacak.

ProVisine kullanıcı yorumları

Faruk P.

Teşekkür ederim. ProVisine sipariş ettim. Bunu deneyeceğim çünkü görüşüm yaşlılıka birlikte kötüleşiyor, ameliyattan korkuyorum. Komşum 2 yıl önce ameliyat oldu ve faydasını görmedi. Hala sorunu devam ediyor.

Erdal G.

Ben de ürünün faydasını onaylıyorum. “ProVisine” çok etkili oldu. Görme gücümün zayıfladığını fark ettim. Trafik işaretlerini iyi göremeyordum. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine “ProVisine” kullanmaya başladım ve şimdi iyiyim. Görüşümü geri kazandım. Herkes bunu denemeli.

Jale

Yazı için teşekkürler. Çok ilginç. Bu kadar ucuzken neden denemeyeyim? Ölen doktor için çok üzüldüm. Süleyman Doğan çok saygın bir bilim adamıymış.

Cüneyt

Ben yeni kullanmaya başladım. Henüz ikinci haftadayım ve çok daha iyi görebiliyorum. Otobüsteki sayıları zar zor okuyabiliyordum ama şimdi bu problemim kalmadı. Ürünün amacı da zaten buydu.

Turan

“ProVisine”yu denedim ve daha iyi görmeye başladım. Göz numaram -5’ten -1.5’e geriledi. Sadece bir ayımı aldı.

Melahat

Prof. Süleyman Doğan tarafından icat bulunduğunu bilmiyordum! Hâlbuki bu ürünün adını daha önce de duydum!

Leman

Kötü şeylerin arkasında her zaman büyük para vardır… (Arkadaşım göz ameliyatı oldu ve sonra iki kez daha tekrar yaptırmak zorunda kaldı. Bir gözünde görme gücünü tamamen kaybetti. Ben sorunumu kendim çözmeye karar verdim…

Suat

Bu ürünün etkisinden çok memnunum. Bu makaleyi okuduğumda hemen sipariş verdim. Dürüst olmak gerekirse hala inanmakta zorlanıyorum. Ama 1,5 hafta içinde göz numaram -3.5’ten -2.5’e indi. Bir gözün tamamen iyileştiğini (birkaç saniye için) fark ediyorum. Kullanmaya devam edeceğim. Faydalı bir ürün.

Mahmut

Bu ülkede en iyi işleri her zaman bilim adamlarımız çıkarmıştır ve çıkarmaya devam edeceklerdir. Ülkemizdeki eğitim kalitesiyle gurur duyuyorum. Bugün bile!

Evrim

Siparişimi postaneden aldım. Her şey yolunda… Çok çabuk geldi. Fiyatı da uygun.

Meryem

Ameliyat olmaya hazırlanıyordum ve çok korkuyordum. Şans eseri 2 ay önce “ProVisine” keşfettim. Tedaviye başladım ve görmem düzeldi. Artık ameliyat olmayı düşünmüyorum

Teoman K.

Öneriler için teşekkürler. Bu eczanelerde de bulunabilir, ancak çok pahalıdır.

Dursun

Herkese selam! Bir ay önce “ProVisine” kullandım ve görmem %100 iyileşti!!! Nutkum tutuldu. Çok teşekkür ederim.

Cemile

3 paket sipariş ettim. Tüm ailem kullanacak çünkü hepimizin görme sorunu var.

Orhan

ProVisine’yu göz yorgunluğunu azaltmak için kullanıyorum. Bilgisayarda çok çalışıyorum. Çok faydası oldu.

Cavit

Teşekkür ederim! Biz emekliler için ameliyat olmak çok pahalı. Neyse ki, faydalı şeyleri uygun fiyata satan iyi insanlar var.

Demet M.

Bir süredir kullanıyorum ve çok memnunum. Görmem gelişti ve gözlerim daha az yoruluyor.

Hülya

Arkadaşlar, umarım siz de aynı şekilde faydalanırsınız. Görmem 12 günde -2’den 0.8’e geriledi. Bu ürünü icat edenlere teşekkürler. Herkese sağlıklı günler dilerim!

Müjgan

Teşekkürler