Green Card Türkiye nedir, şartları, hizmetleri: hayalleri gerçek oldu!

By | August 9, 2019

Kavruk Teni Amerika’lı Kızların Favorisi! “Buraya gelmek benim için hayaldi. Gerçek oldu! Halen şoktayım!” Yeşil Kart Amerika nedir

Sivaslı Genç Amerika Serüvenini Tüm Detayları İle Anlattı…

Nasıl Amerika’ya Geldi? Nasıl Vatandaş Oldu? Green Card 2019 çekilişi

Sivaslı Genç Muhammed Kutluer bundan 1 yıl önce internette gördüğü bir site üzerinden Green Card ( Yeşil Kart) başvurusunda bulundu. Telefonda kendisine yardımcı olan müşteri temsilcisi başvuru için 299 TL para ödemesi gerektiğini söyledi. O an o kadar parası olmadığı yanıtını veren genç, Sivas’ta özel bir şirkette güvenlik görevlisi olan akrabasından borç istedi. Apar topar kendisini arayan numaraya geri dönen genç hakkını kaybetmeden başvurusunu tamamladı.

Başvuruyu nasıl yaptı? akıllardaki soruları sizler için cevapladı… Green Card hakkında bilgi, hizmetleri, şirketleri. Yeşil kart nedir

“The Green Card Magazine” dergisine verdiği röportajda, genç Muhammed içinde bulunduğu duruma halen daha inanamadığını ve telefonda yaptığı başvurunun sonrasında gelişen olayların adeta rüya gibi olduğunu anlattı.

Telefonda kendisine destek olan müşteri temsilcisine gerekli bilgileri verip, ödemeyi yaptıktan sonra yakın çevresinin kendisine ‘oğlum belli ki seni kandırmışlar, sadece 299 TL’ye hiç olur mu böyle bir çekiliş?’ dediğini aktaran genç süreci şöyle özetledi:

”Benden istenen bilgileri tam ve eksiksiz olarak söyledim. Ödemeyi yaptım. Bana Ekim ya da Kasım ayında resmi başvurunun kendilerince benim adıma gerçekleştirileceği bilgisi verildi. Ardından bir kaç gün sonra adresime bir kargo geldi. Bu kargodan çıkan evrakta takibi nasıl yapacağıma dair bilgiler olduğu söyleniyordu. Aradan bir kaç ay geçtikten sonra ben başvurum olduğunu bile unutmuştum. Derken telefonum çaldı. Telefondaki ses bana kazandığımı söyledi. O an inanamadım. Benimle dalga geçtiklerini zannettim. ”

ABD, son beş yıl içerisinde kendisine 50.000’den az göç veren ülkelerden gelen insanların sayısını artırmak ve Amerikan nüfüs ve kültürünü çeşitlendirmek amacı ile Green Card çekilişi düzenliyor. Bu çekilişe ABD’ye hiç göç vermeyen ya da az göç veren ülke vatandaşları katılabiliyorlar.

“Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu çekilişe katılabiliyor!”. Green Card aşamaları, şansı, aktif etme

Sivaslı Genç Muhammed bu haberin ardından Green Card (Daimi Oturma İzni) ile Amerika’nın yolunu tuttu. İlk olarak uzaktan akrabaları olan ve Chicago eyaletinde yaşayan Özdemir ailesinin yanına gitti. İlk 2 ay işsiz olduğu için Amerikan hükümetinin sağladığı ‘işsizlik’ maaşından faydalandı. Ardından bir pizzacıda servis personeli olarak çalışmaya başladı.

“Ayda 10.000 TL Kazanıyor!”. Yeşil Kart check up, çekilişi

Chicago’da yerel bir pizzacıda servis elemanı olarak çalışmaya başladığında ayda 1.750 USD (yaklaşık 10.000 TL) kazanıyor olduğunu anlatan Muhammed sözlerine şöyle devam etti;

”Türkiye’de bu kadar parayı doktorlar, mühendisler zor kazanıyor. Bense hem Amerika’nın bir çok nimetinden faydalanıyor hem de işimi yaparak güzel bir para kazanıyorum. Burada bana ayda 1.000 USD yetiyor. Geri kalan 750 USD’yi Sivas’ta yaşayan aileme gönderiyorum. İnternette gördüğüm bir siteye telefon numaramı bırakarak ve sadece 299 TL ödeyerek hayatımı değiştirdim. Şimdi amacım bana o parayı veren akrabamı da buraya getirebilmek… Kendisine aynı sitenin bilgilerini verdim. O da başvuruda bulundu. İnşallah o da kazanır ve buraya yanıma gelir. Herkese de tavsiye ederim.”

Özel hayatı da değişti! İşte çok özel kareler…

”Malum, ülkemizdeki insanların çoğu esmer. Ben de bu insanlardan biriyim. Türkiye’de tipim fazla dikkat çekmiyordu. Ama Amerika’da insanların bir kısmı sarışın, bir kısmı ise komple siyahi. Yani esmer erkek sayısı çok çok az. Özellikle sarışın kadınların ilgisi beni fazlasıyla mutlu ediyor. Şuan Jennifer adında bir kız arkadaşım var. İlişkimiz yaklaşık 6 ay önce başladı ama ciddi düşünüyoruz.”

green card şansı

Peki Green Card Nedir? Yeşil Kart aktif etme, sigortası, lotosu

Green Card, ABD vatandaşı olmayan kişilerle onların eş ve 21 yaşın altındaki bekar çoçuklarına; Amerika Birleşik Devletleri’nde ömür boyu oturma ve çalışma izni veren resmi belgedir. Green Card, resmi adıyla Permanent ResidentCard(Daimi Oturma İzni) kişinin göçmenlik statüsünü gösterir. Green Card, Türk vatandaşlığınızı devam ettirmekle birlikte, Amerikan vatandaşlık haklarının bir çoğuna sahip olmanızı sağlar. Sahip olunmayan haklar sadece oy kullanmak, mahkemede jüri üyeliği yapmak ve ABD Pasaportu almaktır. Bunun dışındaki tüm haklara sahip oluyorsunuz.

Dileyen Green Card sahibi ise 5 yıl sonra kendi ülkesinin vatandaşlığını kaybetmeden ABD vatandaşı olabiliyor.

Green Card, gerek devlet dairesi gerekse özel sektör olsun, istediğiniz yerde çalışma hakkını ve dilediğiniz kadar oturma izni verir. Green Card, dilediğiniz ülkeye vize problemi yaşamadan seyahat etmenizi sağlar. Green Card sahibi olan herkes aynı zamanda kendi şirketini kurma hakkına sahiptir. Eğitimine devam etmek isteyenler ise devlet ve özel okullardan burs alabilir veya bu okullarda indirimli okuma fırsatını yakalar.

Green Card 2020, yeşil kart için ne lazım, Green Card şartları 2019

NOT: Green Card Fırsatı resmi sitesinden okurlarımız için özel bir İndirim ve Garanti teklifi vardır. Green Card Fırsatı Resmi Sitesi başvurunuzun eksiksiz olacağı üzerine %100 garanti veriyor. İndirim teklifi sınırlı bir süre içindir.

Yüksek talep nedeniyle SINIRLI BAŞVURU! Bu Büyük Fırsatı Kaçırmamak İçin Acele Edin!

Size Özel Destek ve Başvuru İçin HEMEN TIKLAYIN!

Paylaşımla ilgili yorumlar:

Emre

Green card elde etme gereksinimleri kolaylaştırıldı mı? Gerçekten hoş bir şoktayım.

Mehmet

Bu arada, uzun zaman önce, yanılmıyorsam 2016’da bu hizmetle ilgili bilgi edinmiştim. Abim de bu yolla ABD’ye gitti, ancak o sırada onun üzerinde gayrimenkul bulunmadığından büyükelçilikten Green card almayı başaramamıştı.

Deniz

Artık eşimle başvuruda bulundum. Onay için umut ediyoruz.

4678928selim

Ülkeden gitmekte kesin kararlı mısınız?

Adil

Dün menejer iyi haberler vermek için beni aradı. Benim ve abimin Green card başvurusu onaylandı. Her şey yolunda gitti. Bu yüzden herkese bu hizmeti öneriyoruz.

Mete

İlk başvurum reddedildi. Çünkü belgeleri yanlış toplamıştım. Büyükelçilikteki kız, bana her şeyi doğru yapmama yardım etmeleri için bu hizmeti tavsiye etti. 299 liradan geçtim ve başvuru yaptım. Sonunda onaylandım! Bu yüzden tavsiye ederim.

Aslı

Green card prosedüründe bu kadar karmaşık olan ne? Kendi belgelerinizi bir yığında toplayıp büyükelçiliğe götürememek için çok geri kafalı olmak gerekir.

Leyla

Kendiniz bu durumla karşı karşıya kalsanız, bu kadar emin konuşamazdınız. Bu koltuk eleştirmenlerini anlamıyorum. Gerçekten hiçbir şey bilmiyorlar ve en önemlisi, pazar kadınları gibi durmadan konuşuyorlar.

Neslihan

Haberler çok iyi. Yanlış dokümanların toplanmasından dolayı vize başvurusunun reddedildiği pek çok vakayı duydum. Şimdi ABD’ye göçün önemli ölçüde artacağını düşünüyorum. Bu durum iyi mi, kötü mü bilmiyorum.

Hakan

Günaydın. Bu hizmetle ilgili yorum bırakmak istiyorum. Başvurumun reddedilmesine rağmen, süreç yolunda gidiyordu. Menejer sürekli arıyor ve başvurumla ilgili bir değişiklik olup olmadığını kontrol ediyordu. Vize alamadım, çünkü koleksiyoncularla ilgili bazı sorunlarım ve 30.000 dolarlık bir kredim var.

Bilal

Benimki de reddedildi. Aynı sebepten dolayı – bankada büyük miktarda kredi. Ve aslında biraz para kazanmak için Amerika’ya gitmek istiyordum.

Süleyman

Kimi aldatıyorsun. %100 ülkeden kaçmak istiyordun. :)

Meryem

Bilgi için teşekkürler. Başvuruda bulundum.

Kemal

2 gün geçti, şimdilik yanıt yok. Bekliyorum. Menejer bu durumun normal olduğunu söyledi.

Yeşil kart için gerekli belgeler 2019

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nineteen + four =