Quick Fit Македонија, цена, критике, инструкции за употреба – Како да изгубите 45 килограми без диети и вежбање

By | November 23, 2021

Овој метод ќе ви помогне да изгубите до 15 килограми неделно брзо и безбедно.

Здраво на сите! Со вас како и обично е Антонио. Успеав да ослабам користејќи практично непознат метод и можно е оваа објава да биде избришана наскоро. Овој нов метод е вистински успех во исхраната. Многу нутриционисти очајно се обидуваат да го сокријат овој метод, бидејќи влијае неповолно врз нивната работа. Потрошив многу време и пари измачувајќи се со диети и вежбајќи со лични фитнес-тренери. Но, ништо не делуваше на мене. Најдов друго решение, толку едноставно и достапно што е тешко да се поверува. Сега сакам да ја споделам оваа тајна со сите кои имаат проблеми со вишокот килограми и здравјето.

Еве ја мојата приказна:

Отсекогаш сакав да имам обилен оброк, така што уште како дете бев дебел. Она што најмногу ми се допаѓаше беше јадењето нездрава храна додека седев пред телевизорот после работа. На мојата сопруга тоа не и се допаѓаше, иако никогаш не зборуваше против тоа. Но, додека да се освестам, 25 големината на моето тело започна забрзано да расте, особено стомакот. Не ни забележав како стигнав до толку голем број. Изгледав како огромна дебела свиња. Кога имав 33 години, тежев 125 килограми, што беше 46 килограми повеќе отколку што беше нормално за мојата висина.

Освен тоа, имав и сериозни здравствени проблеми. Имав силна болка на страната каде што се наоѓа панкреасот. Почнав лесно да се заморувам, прекумерно да се потам и останував без здив. Но, најстрашната работа што ми се случи беше импотенција. Да бидам искрен, мојот огромен стомак ја сокри мојата машкост уште одамна. Но, кога целосно престана да работи, сфатив дека е доста. Импотенцијата влијаеше врз мојот семеен живот. Мојата сопруга почна сѐ почесто да се расправа со мене. Тоа што не можев да ја задоволам силно влијаеше врз мојата самодоверба. Се мразев и се чувствував како губитник.

Направив лекарски преглед во болницата и резултатите беа доста разочарувачки. Моето тело беше во сериозна опасност од дијабетес. Повеќегодишното јадење на нездрава храна го убиваше моето тело, особено панкреасот.

Преминав на строга диета. Кога јадете сè што ќе посакате цел живот, диетата би можело да ви стане вистинска психолошка тортура. Секоја недела стоев на вагата надевајќи се дека моето измачување не е залудно. Но, мојата вага секогаш покажуваше 125,9 кг. После 3 месеци решив да ја засилам мојата диета со вежби и почнав да одам во теретана. Еден локален тренер ми рече дека мојата тежина ќе се намали после шест месеци бидејќи за мојата тежина се потребни поинтензивни вежби што би биле премногу опасни за мене. Затоа, правев само едноставни вежби како одење по лента за трчање, возење статичен велосипед, клекни-стани и скокање. Но, дури и кога правев само 10 клекни-стани, тоа беше тешко за мене. Бев задишан и се чувствував зашеметено. Останатите во теретана се потсмеваа кога ме гледаа. Се согласувам, многу е смешно кога огромен идиот се задишува и препотува правејќи вежби што секој пензионер лесно би ги направил.

Тоа беше најтешкиот момент во целиот мој живот. Бев постојано гладен. Дури и во сонот гледав храна. Станав многу нервозен и нетрпелив. Можеби ќе се чувствував подобро доколку ја имав поддршката од жена ми, но таа ме мразеше. Постојано се расправавме и таа ме навредуваше велејќи страшни работи како „дебело ѓубре“ и „губитник“, а притоа и „никогаш не ме задоволи“. Беше катастрофа. Мојата сопствена жена не веруваше во мене. Набрзо ме остави за друг маж и поднесе барање за развод.

После тоа, се обидов да се придржувам до мојата диета и да вежбам во теретана уште еден месец. Но, кога мојата вага повторно ми ги покажа одвратните 125 кг, ја прекинав диетата. Продолжив да јадам брза храна, истовремено пиејќи алкохол.

Не ми се живееше. И ако не беше мојот пријател Јован, ќе извршев самоубиство. Тој ме спаси од депресија. При една моја посета на Јован, јас му раскажав сѐ. Сè уште се срамам што тогаш се расплакав пред него, како девојче. Но, веќе не беше возможно да се живее вака. За среќа, Јован ме сфати. Кога завршив, тој ме праша зошто претходно молчев за сето ова? На крајот на краиштата, постојат добри и безбедни начини за намалување на телесната тежина. На заминување, Јован ми даде тегличка со капсули Quick Fit, велејќи дека тие дефинитивно ќе ми помогнат.

На почетокот не верував, но потоа сѐ ми стана јасно. Јован сака да јаде вкусна храна, работата му е со седење, но сепак тој секогаш беше слаб и здрав. Тогаш решив да прогуглам за Quick Fit и најдов многу рецензии од познати нутриционисти. Тие го фалеа овој производ, велеа дека помага. Овие капсули немаат контраиндикации, тие се природни и безбедни за здравјето. Се произведуваат во лабораториски услови, во согласност со сите барања. Во принцип, може да им се верува и почнав да ги земам во согласност со упатствата: 1 капсула на ден, 1 час по оброкот.

Помогнете му на вашето тело да се ослободи од вишокот килограми – што е Quick Fit, состав, каде да се купи

Моите резултати:

После една недела пиење Quick Fit, мојата тежина сѐ уште беше иста, но почнав да се чувствувам многу подобро. Станав ведар и енергичен. А после 14 дена бев навистина шокиран. Мојата тежина се намали за 9,3 килограми и покрај тоа што јадев сè што сакав! Едноставно слабеење без ограничувања! Бев запрепастен!

По уште 7 дена успеав да изгубам уште 8,5 килограми! Моето сало буквално се топеше брзо и лесно во текот на 2,5 месеци.

Со секој нов ден чувствував наплив на енергија и веќе не чуствував болка во панкреасот. Се ослободив и од импотенцијата. После детоксификацијата на моето тело, мојата ерекција стана посилна и подолготрајна (просечното времетраење на мојот сексуален однос е 40 – 60 минути). Покрај тоа, станав привлечен во очите на спротивниот пол. Жените почнаа да ми обрнуваат внимание. Беше навистина прекрасно! Од нигде никаде, мојата поранешна сопруга повторно се појави и се обидуваше да ме врати. Ми се извинуваше, но мене веќе не ми беше гајле за неа.

Накратко ќе ви кажам како делуваат овие капсули. Нивните активни состојки се азиски женшен 500 мг, цинк 15 мг, витамин Д3 400 IU.

  1. Тие го регулираат метаболизмот на телото, го поттикнуваат излачувањето на штетните производи и овозможуваат побрзо празнење на цревата. Притоа може да јадете сѐ што сакате, а штетните материи не навлегуваат во крвта.
  2. Овие состојки го поттикнуваат создавањето на адипонектин, хормон одговорен за согорување на маснотиите во организмот.
  3. Нормализирајте го нивото на холестерол и шеќер во крвотокот.
  4. Ослободете се од токсините.

Сето тоа ова се потврди кога резултатите од мојот лекарски преглед покажуваа дека сум потполно здрав. Ветувањето на производителот беше точно. Нивото на шеќер и холестерол во мојата крв беше нормално. Јадев сè што сакав и колку сакав. Мислам дека секој нормален човек го прави тоа.

За 3 месеци пиење Quick Fit успеав да изгубам 45 килограми и сега тежам 79 килограми.

Не предизвикува зависност. Направив долга пауза помеѓу пакувањата и се чувствував добро. Покрај тоа, килограмите што ги изгубив никогаш не се вратија. Сега мојата стабилна тежина е 79 килограми.

Ако сакате да ги намалите килограмите, еве линк до официјалната Quick Fit веб-страница. Капсулите се евтини, но ефектот е моќен! Предупредување: оригиналните Quick Fit можете да ги купите само на оваа страница. На други страници, може да најдете само лажни кинески капсули. Патем, овде нарачав капсули без да платам однапред, туку ги платив кога ги подигнав. Испораката беше многу брза. Курирот ми ги донесе буквално следниот ден.

Quick Fit многу го подобри мојот живот. Среќен сум со тоа како изгледам, се чувствувам здраво и уживам во вниманието од жените. Затоа сметав дека мора да го споделам ова искуство. Престанете да се мачите со диети! Чувајте се. Со среќа.

Ви благодарам на вниманието! Искрено ваш, Антонио.

Коментари – QuickFit осврти, резултати

Oливер

Само што пребарував информации за Quick Fit. Ви благодарам за деталниот повратен коментар!

Ивана

Вистина е! Го пиев пред една година и изгубив 19 кг во рок од еден месец! Секој ден бев послаба! Помина една година од тогаш и мојата тежина е непроменета. Сега имам 49 кг!

Љупчо

Го пијам Quick Fit одамна затоа што знам колку е ефикасен. Прво купив фалсификат што имаше нула ефект. Вистинскиот производ може да го нарачате само овде и по многу ниска цена. Одличен е! Се чувствувате одлично и и слабеете. Изгубив 26 килограми. А исто така, имам долга, цврста ерекција. Пријатен бонус!

Бојан

Не можам, а да не се согласам! Quick Fit навистина делува! Се борев да се ослободам од стомачното сало со години. Одев во теретана 3 месеци без никаков резултат. Потоа мојата сопруга ми го нарача Quick Fit и салото од стомакот исчезнаа буквално за еден месец!

Матеj

Вашата ерекција сигурно ќе биде посилна кога ќе ги исфрлите сите токсини од вашето тело.

Емил

Дали некој веќе го нарачал? Колку траеше испораката?

Кристијан

Го нарачав. на официјалната веб-страница. Испораката беше брза, пристигна по само 2 дена. Тренерот ми го препорача. Резултатите се прекрасни! Изгубив над 31 кг за 2,5 месеци.

Ристо

Во „Шоуто на доктор Оз“ зборуваа за овие капсули. Речиси 100 % од случаите на дебелина се последица на лош метаболизам, висок шеќер во крвта, холестерол итн. Тие рекоа дека овој производ навистина помага во намалувањето на килограмите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 × 1 =