Fertili Tea Македонија, осврти, цена, каде да се купи: внимателно со хормоните!

By | July 6, 2021

Посетата на „женски лекар“ може да му наштети на вашето здравје. Што е Fertili Tea, критике, резултати, инструкции за употреба, цена

Нередовни циклуси, неплодност, ендометриоза и мастопатија, ПМС и менопауза… Кај нас овие болести традиционално се лекуваат со помош на хормони. А потоа жените со години се мачат за да ги излечат последиците: тромбоза, вишок килограми, акни, а понекогаш дури и рак.

На интернет може да ја видите сликата на деформираните нозе на 30-годишна жена. Ангела порано беше во цутот на младоста. Сега, страда од тежок тромбофлебитис и чиреви.

Болеста се јавила откако посетила гинеколог. Ангела се пожалила на проблеми околу забременувањето и болка во стомакот пред менструацијата, а нејзиниот лекар и препишал голема доза на хормони – естроген и прогестерон.

Ова е стандарден третман за неплодност и менструални болки. За жал, Ангела влезе во тажната статистика за која лекарите претпочитаат да молчат.

ВНИМАНИЕ, ВЕ МОЛАМ! ВАЖНА ИНФОРМАЦИЈА

Според податоците на Центарот за здравје на жените, секоја трета жена се здебелува и страда од ниско либидо по хормоналната терапија. Секоја шеста жена развива тромбоза и проширени вени. Згора на тоа, секоја дванаесетта жена што се ослободила од неплодноста со помош на хормони можеби нема да ги види внуците како растат: 73% од случаите на рак на дојка, матка и јајници се поврзани со хормонална интервенција.

По неколку месеци хормонална терапија, Ангела заборавила на болката во стомакот. Но, нејзините нозе почнале да ја болат и да и отекуваат. Ѝ бил дијагностициран тромбофлебитис. Сега Ангела ретко излегува од својот дом и активно се бори против болеста.

Ана Марковска
Гинеколог, професор, раководител на Центарот за женско здравје, практикува медицина базирана на докази

Опишаниот случај е дефинитивно редок. Но, таквите приказни се појавуваат на интернет или одвреме-навреме се тема на разговор меѓу луѓето. За жал, има причина за тоа, а гинеколозите велат дека е вистина.“

Медицината базирана на докази знае дека на пациентите не им е потребна хормонална терапија во 8 од 10 случаи. Нивото на хормони се менува кај жените до 70 пати на ден и зависи од фазата на менструалниот циклус. За да ги следи овие промени, жената треба да помине најмалку 2-4 дена во клиника и да прави хормонални тестови секој час. Дали некој лекар ќе го стори тоа? Секако дека не.

Затоа, медицината базирана на докази ја смета хормоналната терапија за последно средство: потребна е, на пример, во случај на загрозен спонтан абортус во текот на подоцнежните триместари.

Што се однесува до подобрувањето на здравјето на жената и балансирање на хормоните, тоа може да се направи со помош на понежни методи.

FertiliTea состав, инструкции за употреба, резултати

Еден од тие методи е фитотерапија. Билките можат да се справат дури и со неплодност, а камоли со ПМС, симптоми на менопауза и болни периоди. Тие го подобруваат здравјето на ендокриниот систем на жената и го стимулираат природното производство на хормони, а се исто толку добри како синтетичките производи. Но, има некои аспекти што треба да се земат во предвид.

Прво, не сите билки се соодветни за жени. Некои од нив може да предизвикаат крварење или дури и да прекинат долгоочекувана бременост.

Второ, треба да има точен сооднос на билки.

Од оваа гледна точка, ми се допаѓа Fertili Tea – најновиот производ на нашиот Центар.

Ова е билен чај направен од билки што го подобруваат гинеколошкото здравје три пати побрзо од хормоните.

Кои се овие билки? Само обични билки: камилица, коприва, маточина, ајдучка трева, алхемила и невен. Но, тајната е во посебната комбинација на состојките. Ако пропорциите се разликуваат дури и за 1 мг од рецептот, ефективноста нагло се намалува. А вистинската формула на овој билен чај прави чуда. Илјадници жени (од кои некои се мои пациенти) користеа Fertili Tea за да го решат проблемот со неправилните циклуси, да се ослободат од воспаленијата, ПМС и симптомите на менопауза. Некои од нив забремениле и се подготвуваат за породување. Главната поента е дека победивме!

Како што може да видите, Fertili Tea не е само обичен додаток на исхраната, тој е сериозен производ за фитотерапијата. Ефикасноста на овој чај е клинички докажана. Истражувањето за Fertili Tea траеше 7 години. Во него учествуваа 7.000 жени на возраст од 20 до 72 години кои имаа различни гинеколошки проблеми од благи (нередовни циклуси, ПМС) до тешки (неплодност, ендометриоза, израстоци на јајниците).

Пациентите беа поделени во 3 групи. Првата група добиваше плацебо за коешто се тврдеше дека е нов производ, втората користеше традиционални хормонски производи, а третата пиеше Fertili Tea.

Fertili Tea резултати

Резултатите од истражувањето зборуваат сами за себе.

73% од пациентите од втората група забележале подобрување на нивната состојба, но развиле проблеми со телесната тежина, кожата, либидото и циркулацијата на крвта.

Заклучок: Чајот од билки Fertili Tea ја подобрува хормоналната рамнотежа без директно да влијание врз ендокриниот систем на жената, ја зголемува плодноста, безбеден е за срцето и крвните садови и не го намалува квалитетот на животот.

Fertili Tea цена, каде да се купи

Иако Fertili Tea не се доставува во аптеките, може да го нарачате веднаш на веб-страницата на Центарот со 50% попуст, без маржа за дистрибутери. Ќе ни биде мило ако чајот од билки ви помогне да го подобрите здравјето на вашата жена и ако го споделите своето мислење во коментарите. Жените треба да знаат дека има достојна алтернатива на хормоналната терапија!

Коментари – FertilTea критике, резултати, осврти

Елизабетa

Ви благодариме што истакнавте проблем од кој страдаат многу луѓе! Имав многу тешка бременост, многу ми помогнаа прогестеронот и утрогестанот. Мојот син наскоро ќе оди на училиште, а јас сè уште не можам да се опоравам од хормоналната терапија, дури и морковот ми качува килограми, а нозете секогаш ми отекуваат навечер 🙁

Елена

Благодарам! Го обновив моето тело откако го труев со синтетички хормони 5 години. Пиев од овој чај еден месец и сега моите јајници се во ред, грлото на матката е мазно и веќе не страдам од ПМС.

Николина

Го препорачувам овој чај на сите кои страдаат од циститис и ендометриоза и често имаат воспаление таму долу. Fertili Tea е мојот спасител!

Павлина

Цената е одлична! Пред само една година, потрошив цело богатство по аптеки и лекари. Се каам што го направив тоа.

Кристина

Леле! Нозете ми се речиси како нејзините сега 🙁 Никогаш не би помислила дека за тоа се виновни хормоните, порано ја обвинував мојата работа со седење. Ви благодариме што ни ги отворивте очите! Нема веќе апчиња!

Лора

Здраво на сите! Ми препишаа хормони поради воспаление. Една недела подоцна, имав болка во слабините. Ми зедоа брис и открија дека бројот на леукоцити ми е висок. Ја прочитав статијата и се чувствувам исплашено сега!

Весна

Добар лекар ќе го прекине лекот или ќе ја смени дозата. Овој чај од билки може да го пиете и додека се лекувате, тој нема да ви направи никаква штета.

Ирена

Не знам како делува. Имав синдром на полицистични јајници. Пиев чај од билки 3 месеци. Завчера направив ултразвук и веќе немам цисти! Толку се плашев дека ќе ми треба операција.

Лидија

Бремена сум и среќна! Секоја чест на Центарот за женско здравје! Исто така, огромно благодарам на оние што го создадоа Fertili Tea.

Дијана

Патем, овој чај делува и кај оние со мастопатија. Ни помогна и мене и на сестра ми.

Купить

Ја мразев и ѝ завидував на сестра ми: таа имаше 2 деца на 26 години, а јас на 35 години не можев да забременам. Fertili Tea Македонија, што е, резултати, осврти

Ангела

35 години

Бремена со машко дете, 32-ра недела

Уште 56 дена до раѓањето на син ми

Темата за бременост е чувствителна за многу жени. Сакам да ја споделам мојата приказна. Некој ќе суди, некој ќе сфати… Навистина ја мразев сестра ми, таа брзо забремени и роди две девојчиња. Јас ѝ завидував, ќе ги погледнав внуките и сакав да ми бидат ќерки. Се мразев себеси за тоа. И моите пријателки со леснотија раѓаа деца едно по друго, но во мене сè беше распарано од болка заради прашањето: „Зошто не можам да родам?“. Не можев да сторам ништо околу тоа!

Јас и сопругот сонувавме да имаме бебе. Помина една година во обиди да забременам. Од интернет дознав дека неплодноста и некомпатибилноста на партнерите се најчестите причина за ваквите проблеми. Го влечев мојот сопруг на прегледи. Потрошивме цел куп пари на ова, направивме секакви третмани, пролеавме безброј солзи после секој негативен тест – не можам да ви опишам колку страдавме.

Лекарите само креваа раменици, знаете, мислам дека немаше видливи пречки за забременување, сите показатели укажуваа дека сѐ е во ред. Секоја вечер липав над мојата перница од немоќ и од очај. Следното утро ќе ги стиснев усните и одев на работа. Ни поминаа 3 години во одење по лекари.

За време на една од посетите на клиниката, ни понудија да направиме инвитро. Ми дадоа хормони и лекови кои морав да почнам да ги земам по 3 месеци. Но, сонував да забременам и да се породам сама. Мислев дека едноставно не можам да се вљубам во дете од епрувета. Затоа, почекав и отидов дома да размислувам.

Се затворив во себе, станав многу нервозна и повлечена, плачев со или без причина. Поминав денови и ноќи на интернет, барајќи информации и совети од жени во иста ситуација како мојата. Така најдов профил на лекар кој е специјалист за проблеми околу забременувањето. Тој даваше едноставни совети за тоа како да забремените природно:

Последната точка ме погоди – зошто лекарите го премолчуваа тоа? Зошто ме наполнија со апчиња и хормони? Зошто ме принудија да направам стотици испитувања и тестови? Во тој момент, јас бев целосно разочарана од традиционалната медицина и решив да го испробам овој метод. Но, каде да најдам таков производ? Што треба да содржи и како правилно да се користи? Одговорите на овие прашања ги најдоа во делот со коментари.

Една од претплатниците, Марија, ми раскажа за чај од билки FertiliTea, кој ѝ помогнал да остане бремена по неколку рани спонтани абортуси. Содржи камилица, коприва, ајдучка трева, невен и други билки. Го пребарав составот на Google. Се покажа дека индивидуално тие го стабилизираат менструалниот циклус, ја зголемуваат желбата за секс, го нормализираат нивото на хормони и ја зголемуваат веројатноста за забременување за неколку пати. А нивната комбинација е многу пати поефикасна.

FertiliTea инструкции за употреба, резултати, состав Fertili Tea

Решив да го пробам производот пред да се решам за инвитро. Покрај тоа, имав уште 3 месеци, дефинитивно не може да биде полошо. Нарачав FertiliTea преку врската во делот со коментари. По 2 дена, го држев пакувањето од чајот и ги проучував упатствата. Ништо комплицирано, ставате една лажица од состојките со еден литар врела вода, оставате да се отстои 15-20 минути, процедувате и пиете во текот на денот. Следното утро го започнав третманот со FertiliTea.

Никогаш не жалам што започнав да го пијам овој чај. Делува многу подобро од кој било лек, па дури и од хормоните. Прво, менструацијата ми се стабилизираше. Претходно, ова се должеше исклучиво на средствата за контрацепција – само со нив бев сигурна на точниот датум за почеток на менструацијата. Второ, расположението неверојатно ми се подобри. Станав посмирена, посамоуверена и пофокусирана, а од друга страна, отсутноста, апатијата и депресијата исчезнаа. Се чувствував како да земам антидепресиви, не се шегувам. Исто така, почнав повторно да го посакувам сопругот. Отпрвин мислеше дека земам женска вијагра, може да замислите?

Но, најважната работа беше пред нас! 3 недели по завршувањето на третманот со FertiliTea се разбудив во ужасна состојба, страшно болна. Утрото го поминав во тоалетот, имав слободен ден и немаше потреба да брзам за на работа. Отпрвин не му придадов никакво значење на ова, мислев дека се прејадов претходниот ден. Кога следното утро се случи повторно, го испратив сопругот во аптека.

Тестот се покажа позитивен! Бев вчудоневидена!

Лекарот потврди дека сум бремена веќе 4 недели. Сега веќе сум во 32-рата недела од бременоста. И, иако лекарите јасно рекоа дека ќе ми биде тешко да го носам бебето, дека ќе морам да останам во болница и да лежам во кревет, никогаш немав такви проблеми.

Зошто ви го раскажувам ова? Знам дека не сум единствената, многумина имаат проблеми околу забременувањето. Ги почувствував сите медицински процедури, тестови и испитувања на своја кожа. И верувајте ми, лековите и хормоните не се опција. Обидете се со FertiliTea, навистина делува! Уште еднаш ќе ја оставам врската од каде што го нарачав чајот подолу. Се обидов да пребарувам на интернет и наидов на слични понуди неколку пати, но некако беше јасно дека се лажни. Пакувањето не беше исто, а состојките беа различни. Не ризикувајте, набавете го од веб-страницата на производителот. Ви посакувам здравје, деца, лесна бременост и породување!

FertiliTea каде да се купи, цена

Fertili Tea осврти, резултати, критике

Ирена Соколова

Имаш среќа, навистина. Многу ми е мило, ти посакувам лесно породување. Имам 2 спонтани абортуси зад себе, очајна сум. Веќе една година сум подложена на третман, станав нервозна и повлечена од хормоните, а и многу се здебелив. Ќе го пробам чајов, тој е мојата последна надеж. Лекарите велат дека ако не останам бремена во рок од шест месеци, тогаш само инвитро или сурогат-мајчинство се спасот за мене. И јас сакам да се породам сама и да го почувствувам бебето во мене.

Ангела, автор

Те разбирам совршено, и самата бев во таква позиција. Пробај FertiliTea, особено бидејќи имаш повеќе време од мене. Се надевам дека ќе ти помогне.

Лидија Коневска

Не мислиш ли дека ова е обична случајност и дека бременоста е резултат на претходниот третман препишан од доктор? Тоа е многу поверојатно.

Ангела, автор

Значи, во основа, 4 години неуспешни обиди, а потоа одеднаш бебе? Третманот делувал? Во никој случај не би поверувала во тоа, но му верувам на FertiliTea повеќе отколку на лекарите. Покрај тоа, јас не сум единствената на којашто ѝ помогнал.

Катерина Атанасова

Јас пијам мелем од лимон, а исто така и чај од валеријана. Одлично делуваат во борбата против анксиозноста и нервозата. Не можев да забременам и полудував. Сите мислеа дека земам антидепресиви, но не. Дефинитивно ќе го купам овој чај бидејќи сакам да имам бебе. Може само да ми помогне.

Елена Гаврилова

Пиев FertiliTea за нормализирање на циклусот и навистина ми помогна. Порано требаше да погодувам, доцнењата беа страшни, понекогаш циклусот ми прескокнуваше цел месец! Навистина беше кошмар, секогаш кога ми доцнеше бев многу загрижена. Но, сега сè е на своето место, точно знам кога да го очекувам.

Валентина Михајловска

Имам огромен проблем со моите хормони. Откако го родив третото бебе, не ми се вратија во нормала, станував сѐ подебела, не можев да сфатам зошто. Да бидам искрена, не сакам да пијам лекови, благодарение на лекарите. Но, ќе го пробам твојот FertiliTea, се надевам дека ќе ми помогне.

Ангела, автор

И јас имав хормонална нерамнотежа, но по пиењето на FertiliTea сè се врати во нормала. Затоа, не чекај!

Ема Петрова

Фала многу, само што ја добив пратката и го подготвив чајот. Ајде да пробам што е тоа и да видам дали помага.

Светлана Ковачевска

Девојки, јас постојано страдав од болни менструации, ниту едни апчиња не ми помагаа и тие денови не бев способна за ништо. По совет на една пријателка, почнав да пијам FertiliTea и за еден месец сè се врати во нормала, заборавив на своите проблеми, благодарение на оние кои создале таков прекрасен чај за жени.

Кристина Василевска

Јас навистина не им верувам на таквите работи, сепак е побезбедно да се лекувам под надзор на лекарите.

Александра Цветковска

Па, како, да се труеш со хемикалии и хормони е подобро отколку да користиш природни билки? Сигурна си во тоа? Очигледно, лекарите не го уништиле твоето здравје доволно и не си виделе колку е сè скапо во аптеките.

Ангела, автор

Секој има свое мислење за оваа работа. Лично, јас сум сигурна во оваа специфична алатка, бидејќи веќе ја тестирав нејзината ефикасност врз себе. Но ти продолжи да им веруваш на синтетичките лекови.

Олга Василевска

Некако е чудно што овие работи не можат да се најдат во аптеките. Иако, еден фармацевт потајно ми кажа дека не им одговара да продаваат FertiliTea бидејќи не заработуваат ништо од тоа. Па девојки, ајде да го купиме преку интернет додека не се распродаде.

Марина Лозанова

Го нарачав FertiliTea и добив попуст, па затоа зедов 2 пакувања одеднаш, едно за мене и едно за сестра ми. Ајде да видиме како делува.

Александра Стојменовска

Состојките се одлични, ми се допаѓаат, сите се природни, нема хемикалии. Ако сами ги собирате овие билки и го мерите точниот сооднос, ќе се уморите. А вака, треба само да додадете врела вода и да го испиете. Многу практично.

Софија Атанасовска

Благодарение на FertiliTea и јас забременив, иако веќе размислував за инвитро. Имајте на ум дека подготовката за постапката е уште еден напад врз здравјето, гигантски дози на хормони, постојан медицински надзор. Имав толку среќа да дознаам за овој чај, моето благословено бебе веќе има 2 месеци и сите го обожаваат.

Ангела, автор

Би сакала искрено да ти честитам! Мило ми е што FertiliTea им помага на жените да ја пронајдат среќата во мајчинството.

Дарија Соколовска

Дефинитивно ќе го имам предвид овој чај. Планираме само венчавка, но не сакаме да чекаме со децата. Затоа, мислам дека треба да го земеме третманот предвреме, за да немаме проблеми во иднина.

Марија Добревска

Јас мислам FertiliTea треба да биде во комплетот за прва помош на сите жени. Само погледнете ги придобивките од него, ова е богатство за нашето здравје. Ниту еден лек и витамин не можат да се споредат со него.

Ангела, автор

Те поддржувам од сѐ срце!

Елена Петрова

Го пијам FertiliTea една недела. Што да ви кажам? Вкусот е пријатен, го пијам наместо вода. Порано полудував, секоја ситница ме нервираше, а сега забележав дека станав малку посмирена, сите реакции на работите и проблемите сега ми се на место. Што се однесува до сè друго, ќе морам да видам, сè уште не помина многу време.

Ана Марковска

Жалам што немаше ваков чај во мое време. Сепак, и јас користев различни билки за време на бременоста, баба ми беше билкарка, па собра нешто слично за мене. Не се сеќавам на точниот состав, но дефинитивно имаше невен и ајдучка трева.

Нина Адамовска

Ова е корисна тема, сигурно ќе ја обележам, па ќе ги проверам рецензиите за FertiliTea подоцна, а потоа ќе го купам за себе.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nineteen − 10 =