Nautubone Kosovë, përdorimi, opinionet, çmimi – krem per dhimbje kycesh

By | March 13, 2023

Nautubone komentet, përbërja, blej

Nautubone çmimi, opinionet, Kosovë

Nautubone blihet, përbërja, përdorimi

Nautubone përdorimi, opinionet, blej

Ilaçi Nautubone i kthen lëvizshmërinë e mëparshme kyçeve të sëmura. Kremi përmban përbërës ekskluzivisht natyralë, njëri prej të cilëve është një koncentrat i brirëve të drerit. Agjenti rrit mikroqarkullimin e gjakut në indet e prekura, eliminon ënjtjen dhe ka një efekt të theksuar anti-inflamator. Para fillimit të trajtimit, këshillohet që të konsultoheni me një traumatolog ose ortoped.

Ilaçi ka një efekt të drejtuar në lëngun sinovial, qelizat e indeve të kërcit, kondroblastet. Përbërja e produktit përmban ekstrakte të bimëve mjekësore me veti vazoprotektive, antiedematoze, rigjeneruese.

Në këtë artikull mund të lexoni se çfarë është Nautubone, si funksionon produkti, cilat janë avantazhet e tij, ku të blej Nautubone dhe cili është çmimi i tij në Kosovë. Lexoni gjithashtu komentet dhe opinionet rreth Nautubone në forume.

Përbërja dhe vetitë e dobishme të vajit

Përbërja e mjeteve për nyjet përmban:

 • Normalizimi i vëllimit të lëngut sinovial dhe rritja e elasticitetit të kërcit
 • Aktivizimi i rrjedhjes së gjakut në vendin e aplikimit
 • Lehtëson inflamacionin, rikthen lehtësinë e lëvizjes
 • Duke kontribuar në rivendosjen e shpejtë të integritetit të strukturave kockore, duke eliminuar ngërçet e muskujve
 • Parandalimi i depozitimit të kripërave në kapsulën kyçe

Përbërja e produktit përmban edhe vitaminë E, e cila është e dobishme për organizmin.Aktivizon rigjenerimin e indeve në rast të mavijosjeve dhe lëndimeve, parandalon shfaqjen e ndryshimeve të lidhura me moshën në strukturën e organeve të sistemit musculoskeletal.

Veprim Nautubone

Ilaçi ndihmon për të arritur rezultatet e mëposhtme pas përfundimit të kursit të trajtimit:

 • Restaurimi i indeve të dëmtuara duke aktivizuar rigjenerimin natyral të tyre
 • Parandalimi i përsëritjes së sëmundje
 • Rritje e aktivitetit fizik
 • Parandalimi i shkeljes së metabolizmit ujë-kripë

Shënim! Ekstraktet bimore të përfshira në krem ​​ofrojnë mbështetje gjithëpërfshirëse për trupin. Ilaçi kthen gamën normale të lëvizjes, rrit rrjedhjen e lëndëve ushqyese në inde. Kremi është i pajisur me një efekt të këndshëm ngrohës, eliminon shqetësimin që shfaqet me dhimbje të nervit shiatik.

Indikacionet dhe kundërindikacionet për përdorimin e kremit

Kremi për nyje Nautubone rekomandohet për përdorim në prani të patologjive të mëposhtme:

 • Artriti
 • Osteoporoza
 • Bursit
 • Artroza
 • Sinoviti
 • Zgjatime
 • Çrregullime të lëvizshmërisë së kyçeve

Shënim! Ilaçi mund të përdoret për të parandaluar zhvillimin e patologjive të mësipërme.

Kremi ka një përbërje natyrale, kështu që ilaçi praktikisht nuk ka kundërindikacione. Nautubone nuk rekomandohet për përdorim në rast të mbindjeshmërisë ndaj përbërësve të tij. Përdorimi i ilaçit gjithashtu nuk rekomandohet për format akute të sëmundjeve të kyçeve që kërkojnë ndërhyrje urgjente mjekësore.

Provat klinike

Në testimin e drogës kanë marrë pjesë 2345 persona. Sipas rezultateve të këtyre testeve:

 • 96% e pacientëve ishin në gjendje të largonin inflamacionin, ënjtjen dhe dhimbjen;
 • 93% e subjekteve iu kthyen një stili jetese aktive.

Udhëzime për përdorimin e vajit Nautubone

Kur përdorni ilaçin, duhet të ndiqni rreptësisht udhëzimet:

 • Është e nevojshme të pastroni lëkurën, ta fshini të thatë
 • Një sasi e vogël e barit aplikohet në zonën e problemit me lëvizje të buta e masazhuese
 • Është e nevojshme të prisni derisa produkti të përthithet plotësisht

Ilaçi aplikohet në vendin e lënduar dy herë në ditë (mëngjes dhe mbrëmje). Kremi Nautubone është shumë i përshtatshëm për t’u përdorur. Ilaçi nuk lë njolla në rroba, përthithet shpejt. Kohëzgjatja e rekomanduar e kursit të trajtimit është 4 javë. Kohëzgjatja e trajtimit varet nga natyra e sëmundjes, përcaktohet në baza individuale. Nëse ka një mavijosje ose lëndim, mjafton të trajtoni zonën e problemit me krem ​​për 30 ditë. Si pjesë e trajtimit kompleks të osteoartritit, artritit reumatoid, ilaçi duhet të përdoret brenda 2-3 muajve.

Përparësitë e kremit Nautubone mbi analogët

Përparësitë kryesore të ilaçit ndaj analogëve përfshijnë:

 • Efekti kumulativ
 • Përbërje natyrale, e sigurt
 • Gamë të gjerë aplikimesh
 • Arritjen e rezultateve të shprehura në 12-14 ditë
 • Efekti kumulativ
 • Nuk ka rrezik të varësisë
 • Gjasat minimale të reaksioneve anësore

Si punon

Dhimbja gjatë lëvizjes, ngurtësimi në mëngjes, ënjtja dhe skuqja janë të gjitha simptoma të proceseve të rrezikshme patologjike që prekin të gjithë sistemin musculoskeletal (ODA). Këto simptoma kërkojnë vëmendje të menjëhershme. Vetëm trajtimi në kohë mund të garantojë mungesën e komplikimeve në të ardhmen. Blihet Nautubone ofrojnë trajtim gjithëpërfshirës të çrregullimeve të zakonshme të sistemit muskuloskeletor. Një ilaç shumëfunksional jo vetëm që do të lehtësojë shqetësimin, por edhe do të eliminojë shkaqet e tij.

Pomada për nyje Nautubone funksionon në tre drejtime:

 • Efekt simptomatik. Lehtëson sikletin, ngurtësimin, inflamacionin dhe ënjtjen. Lehtësimi ndodh 15 minuta pas aplikimit
 • Rigjenerimi i indeve. Rivendos kërcin e dëmtuar, përmirëson ushqimin e disqeve ndërvertebrale, përshpejton shërimin e ligamenteve, kockave, fibrave muskulore
 • Parandalimi. Parandalon konsumimin e kyçeve dhe disqeve ndërvertebrale të lidhura me moshën, përmirëson proceset trofike, rrit sintezën e acidit hialuronik dhe siguron transport më të mirë të lëndëve ushqyese

Ilaçi universal është efektiv kundër shumicës së çrregullimeve të fituara të sistemit musculoskeletal që një person has gjatë gjithë jetës. Produkti është i domosdoshëm për atletët, si dhe për të gjithë njerëzit, aktivitetet e të cilëve shoqërohen me rritje të aktivitetit fizik.

-50%