TestoY Shqiperi, çmimi, opinionet, përdorimi – si të mbroheni nga mosfunksionimi erektil dhe prostata?

By | October 26, 2021

4 metoda me komentet e mjekëve.

Mosfunksionimi erektil dhe prostata janë dy sëmundje të lidhura me sistemin riprodhues. Këto çrregullime nëse nuk trajtohen çojnë në infertilitet, impotencë të pakthyeshme dhe kancer të prostatës.

Sipas statistikave, çdo njeri mbi moshën 30 vjeç ka pasur probleme me ereksionin të paktën një herë në jetën e vet. Numri rritet me moshën – pas moshës 40 vjeç, më shumë se 50% e burrave vuajnë nga mosfunksionimi erektil në shkallë të ndryshme. Në mungesë të trajtimit, kjo kërcënon të zhvillohet në impotencë.

Mosfunksionimi erektil dhe prostata janë dy sëmundje të lidhura me sistemin riprodhues. Këto çrregullime nëse nuk trajtohen çojnë në infertilitet, impotencë të pakthyeshme dhe kancer të prostatës.

Sipas statistikave, çdo njeri mbi moshën 30 vjeç ka pasur probleme me ereksionin të paktën një herë në jetën e vet. Numri rritet me moshën – pas moshës 40 vjeç, më shumë se 50% e burrave vuajnë nga mosfunksionimi erektil në shkallë të ndryshme. Në mungesë të trajtimit, kjo kërcënon të zhvillohet në impotencë.

Ne kemi përgatitur një përmbledhje të metodave popullore të trajtimit. E keqja është se ndër metodat popullore të trajtimit, vetëm njëra ka marrë miratimin e një specialisti si një metodë e sigurt dhe efektive. Cila është ajo – lexoni artikullin tonë.

Trajtimi me ilaçe nuk është zgjidhje

Ilaçet gjenerike janë një kategori përgatitjesh që kanë për qëllim përmirësimin e ereksioneve. Ato rrisin rrjedhën e gjakut në indet e organeve gjenitale dhe kështu arrihet ereksioni. Ai përmban përbërës varësie, që kërkojnë një rritje graduale të dozës. Këto produkte nuk e eliminojnë shkakun e sëmundjes, por korrigjojnë simptomat e dukshme – ereksion të dobët ose mungesën e plotë të saj. Kur merrni ilaçe gjenerike, duhet të mbani mend se ka efekte të dëmshme në sistemin kardiovaskular dhe nervor.

Një variant tjetër i trajtimit të ilaçeve janë injeksionet direkt në pen. Procedura nuk është e këndshme, dhe shkakton një ndjesi të dhimbjes së fortë dhe ënjtjes në zonën e injeksionit.

E rëndësishme: është e nevojshme të konsultoheni me një specialist dhe të bëni ekzaminime. Mjeku do të zgjedhë përgatitjen e duhur.

Përdorimi i pajisjeve dhe masazhit – i pakëndshëm, i dhimbshëm, traumatic

Unaza erektile, vibrostimulim, masazh, pajisje dhe pompa vakumi – këto metoda veprojnë mbi shkakun e mosfunksionimit erektil dhe ofrojnë një përmirësim të vogël edhe nëse përdoren rregullisht dhe për kohë të gjatë. Kur përdorni pajisjen, duhet të ndiqni udhëzimet, përndryshe probabiliteti për dëmtim, dhe madje edhe frakturë të penit, rritet dhjetëfish.

Masazhi i prostatës është një veprim i drejtpërdrejtë i gishtërinjve në prostatë i cili siguron një rrjedhje sekrecionesh për qëllime kurative, parandaluese ose për të mbledhur materiale për analiza. Procedura është e dhimbshme dhe shkakton siklet të fortë dhe shoqërohet me ndjesi dhimbjeje.

E rëndësishme: zgjedhja e trajtimit bëhet pasi të këshilloheni me një specialist. Metoda e zgjedhur duhet të ketë një certifikatë cilësie. Masazhi kryhet në një ambient spitalor dhe nga një mjek ose infermier i kualifikuar nga departamenti i urologjisë.

TestoY në Shqipëriment, Albania – ndërhyrja kirurgjikale është radikale, e shtrenjtë dhe e rrezikshme

Ndërhyrja kirurgjikale është radikale, e shtrenjtë dhe e rrezikshme.

Çdo ndërhyrje kirurgjikale paraqet rrezik për pacientin. Intoleranca e anestezisë, komplikimeve, rehabilitimi afatgjatë nuk janë asgjë në krahasim se me çfarë mund të ndeshet pacienti. Kirurgjia nuk garanton një kthim të plotë të ereksionit. Sipas statistikave, efektiviteti i këtyre metodave nuk e kalon 75%. Dhe çmimi është disa mijëra dollarë.

E rëndësishme: operacionet kryhen nga mjekë të provuar me përvojë të gjerë dhe përqindje të lartë të suksesit. Por edhe kjo nuk garanton një kurë të plotë.

TestoY përbërja- fitoterapia është një alternative natyrore ndaj përgatitjeve farmaceutike

Përgatitjet me bimë natyrale medicinale janë mënyra më e sigurt dhe e lehtë për të hequr qafe mosfunksionimin erektil dhe për të parandaluar zhvillimin e prostatës. Përbërësit e zgjedhur siç duhet, efektiviteti i të cilave është i provuar, veprojnë në shkakun e sëmundjes dhe eliminojnë të gjitha simptomat. Ekzistojnë shumë fitopreparacione dhe përgatitje, por jo të gjitha janë po aq efektive. Ne morëm komente nga specialistë që merren çdo ditë me trajtimin e prostatës dhe impotencës. Ata ndanë përvojën praktike dhe rezultatet e provës në këtë fushë.

E rëndësishme: përgatitjet natyrore mund të blihen në farmaci, dhe është e rëndësishme të kontrolloni nëse ato kanë certifikatë cilësie.

Adam, specialist i shëndetit të meshkujve, përvojë pune 12 vjet

Gama e fitopreparacioneve të destinuara për trajtimin e mosfunksionimit erektil është shumë e madhe. Kur zgjidhni një produkt, është e nevojshme t’i kushtoni vëmendje përbërjes. Kapsulat Testo-Y njihen si agjenti më efektiv Përbëhet nga përbërës natyralë. Bima e borzilokut dhe Urticae folium përmirësojnë qarkullimin e gjakut në organet e legenit, rrisin epshin, përmirësojnë ereksionin dhe rritin spermatogjenezën. Rosmarin folium normalizon funksionin e prostatës.

Ekstrakti i xhensen ul tensionin seksual dhe zgjat kohëzgjatjen e seksit me disa herë. Të gjithë përbërësit rriten në zona ekologjikisht të pastra. Formula e ekuilibruar me ekstrakte bimore aktive përmirëson qarkullimin e gjakut në enët e gjakut të organeve gjenitale, rrit prodhimin e spermës, rrit sasinë e testosteronit, rikthen ereksionin e fortë dhe parandalon zhvillimin e prostatës.

David, fitoterapist, përvojë pune 11 vjet

Nga të gjitha metodat e provuara të trajtimit të mosfunksionimit erektil dhe prostatës, besoj vetëm tek fitoterapia. Përgatitjet natyrore janë të sigurta për t’u përdorur, nuk kanë efekte anësore dhe ndihmojnë në eliminimin e problemeve pa maskuar simptomat. Një nga mjetet më efektive është Testo-Y që përmban përbërës, efektiviteti i të cilave është i vërtetuar. Është e rëndësishme të dini se produkti jo vetëm që largon shkakun e sëmundjes, por gjithashtu parandalon përsëritjen e tij. Unë i rekomandoj pacientët e mi që të pinë Testo-Y për parandalim edhe nëse nuk kanë fare shqetësime. Mos harroni – është më mirë të parandaloni sesa të kuroheni!

Djani, drejtor i Qendrës Mjekësore për Mjekësi Riprodhuese, përvojë pune 9 vjet

Vitin e kaluar, në konferencën ndërkombëtare të urologëve “Takimi Vjetor i Shoqatës Urologjike”, u paraqit një përgatitje natyrale për mosfunksionim erektil dhe prostatën. Testo-Y i është nënshtruar testeve themelore që kanë dëshmuar efektivitetin e saj.

TestoY blihet, blej

Nuk mund ta blini këtë produkt në farmaci. Duhet të porositet në faqen e internetit të prodhuesit. Për të gjithë të interesuarit, do të lë lidhjen të cilën e mora në konferencë nga njerëzit që e prodhuan – vetëm aty mund të merret produkti origjinal. Tani ka një zbritje prej 50% për Testo-Y .

E rëndësishme: Testo-Y mund të porositet vetëm në faqen zyrtare të internetit të prodhuesit.

TestoY komentet

Denis

Unë besoj shumë pak në të gjitha këto, ato bimë, Testo-Y! Ata thonë se xhensen është gjithashtu i dobishëm… Unë nuk e di, ndoshta, por këto produkte mund të përdoren për parandalim, por nevojiten mjekët për trajtimin. Tani nuk është aspak problem të gjesh një specialist ose klinikë. Është një sëmundje shumë e rëndë.

Sebastian

Po, po bëhet e vështirë puna duke refuzuar seksin me gruan time dhe duhet të zgjidh problemin shpejt. Kam porositur Testo-Y, dua të besoj se do të më ndihmojë.

Luka

Diçka e shkëlqyeshme! Gjysmë viti më parë porosita disa pako dhe jam shumë i lumtur. Produkti është plotësisht natyral dhe nuk ka efekte anësore dhe lufton shumë mirë problemet. I kam harruar problemet në shtrat dhe ndihem si një mashkull alfa. Gruaja ime është e kënaqur dhe e lumtur, dhe çfarë ju nevojitet tjetër për një jetë të mirë familjare?).

Xhoni

Kam provuar pompën e vakumit dhe ishte marrëzi totale! Mu shfaqën hematoma në pen dhe e flaka menjëherë. Tani po mendoj të porosis Testo-Y. Padyshim që nuk do të jetë më keq se kaq.

Oliver

Unë isha në plazh për ca kohë dhe mora një ftohje të tmerrshme e u sëmura. Më vonë më zuri prostata dhe shkoja shpesh në tualet e kisha një ndjesi djegieje gjatë urinimit. Një fqinj më rekomandoi Testo-Y dhe unë menjëherë e bleva atë e fillova ta pi atë çdo ditë. Sikleti kaloi shpejt dhe unë nuk shkoja më aq shpesh në tualet. Pas një muaji, harrova plotësisht se vuaja nga prostata.

Kujtim

Unë e kuptova këtë në kohë sepse po përgatitesha për operacionin, madje lashë një takim për konsultë. Viagrat dhe gjërat e ngjashme shkaktojnë probleme në zemër, duke i dhënë goditje të çmendura pas marrjes, dhe sërish nuk kisha fare dëshirë për seks. Do t’i porosis këto kapsula për veten time, sepse s’besoj të jenë më keq!

Landi

I kam marrë kapsulat për 2 javë. Tashmë kam ndjesi tjetër në shtrat dhe ereksioni nuk më tradhton më!

Neri

Nuk e kuptoj si ta marr siç duhet?

Gabriel

Metoda e përdorimit përshkruhet në paketim. 2 kapsula 2 herë në ditë. Unë i pi në mëngjes dhe në mbrëmje. Gjithçka më përshtatet dhe s’kam nevojë të monitoroj asgjë. Pini ujë dhe kaq!

Eduard

I bleva kapsulat për parandalim dhe nuk prisja shumë efekt. Në 2 javë vura re që mund të zgjas më shumë në seks, kisha ndjesi më të fortë dhe tani mund të kënaq një grua kurdo që e kërkon!

Fredi

Edhe unë preferoj fitoperacionet. Unë besoj më shumë në fuqinë e tyre dhe nuk dua të pi substanca kimike si ilaçet. Kanë shumë efekte anësore. Provova Testo-Y nja dy muaj më parë dhe mund të flas vetëm mirë për këtë. Peni më ngrihet për një kohë të gjatë, kam energji dhe nuk kam më problem me derdhjen e parakohshme, si dhe nuk kam më dhimbje në pjesën e poshtme të barkut. Mjeku më tha se ishte inflamacion i prostatës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five × 5 =