Clavosan në Shqipëriment, përdorimi, komentet, çmimi – krem i thjeshtë për të luftuar mykun, kruajtjet dhe çarjet!

By | November 26, 2021

Tabl of Content

 • Shëron mykun e këmbëve dhe thonjve
 • Largon kruajtjen dhe skuqjen
 • Eliminon djersitjen dhe erën e shtuar
 • Shëron të çarat në thembra

Mendoni se keni shpëtuar nga myku i këmbëve?

Nëse keni vënë re vetëm një simptomë të mykut, ju rekomandojmë që të filloni trajtimin që sot.

 • Erë e pakëndshme
 • Çarje dhe skuqje
 • Thonj me formë të çrregullt
 • Thonj të zbardhur kafe ose të verdhë
 • Shenja dhe njolla të bardha në thonj
 • Kruarje dhe djegie
 • Flluska në këmbë
 • Mpirje dhe ndjesi shpimi si gjilpërë
 • Mpirje dhe ndjesi shpimi si gjilpërë në këmbë

Çfarë ndodh nëse nuk e trajtoni mykun e këmbëve?

Sipas statistikave, çdo i pesti banor i Shqipërisë vuan nga sëmundja mykotike.

Këpucë të ngushta, çorape sintetike, sauna, dhoma banjo, pishina.

Në stinën e verës ka plazhe dhe parqe ku shkojnë zbathur.

E gjithë kjo çon në këtë sëmundje kaq të tmerrshme! Ndal!

Faza 1:

 • Përshkallëzimi
 • Kruarje
 • Djersë e shtuar
 • Erë e pakëndshme
 • Sëmundje

Faza e dytë:

 • Myku i thonjve
 • Çarje të thella
 • Djersitje dhe kruajtje e shtuar
 • Erë e keqe e paqëndrueshme
 • Thonj të verdhë, të brishtë
 • Cornea
 • Sëmundje e rëndë gjatë ecjes

Faza e 3-të:

Skuqje dhe kruajtje mes gishtave të këmbëve

 • Ulçera dhe të çaratë thella
 • Dhimbje
 • Vlim
 • Humbje e thonjve

Nëse nuk i trajtoni këmbët, mund të merrni një sëmundje të rrezikshme! Imagjinoni që janë këmbët tuaja! Dëshironi këmbë të tilla? Thuaj jo!

Si vepron kremi “Clavosan”?

Me përdorim të rregullt, “Clavosan” lehtëson problemet e ndryshme menjëherë. Komponentët që i përkasin përbërjes së tyre eliminohen në mënyrë efektive

 • Myk
 • Erë
 • Djersë e shtuar
 • Çarje

Clavosan përbërja

Vaj i pemës së cajit – efekti fungicidal (antimykotik) është për shkak të përmbajtjes së terpeneve, të cilat shkatërrojnë strukturën e mykut dhe pengojnë aktivitetin jetësor të të gjithë këtyre patogjenëve.

‘terpinen’ – agjent antimykotik me efikasitet të lartë që ndalon shtimin e mykut, parandalon aktivitetin e tij, largon sporet nga trupi dhe parandalon riinfeksionin.

Ekstrakt ‘comfrey’ – aktivizon imunitetin dhe rrit rezistencën ndaj mikroorganizmave patogjenë. Jo vetëm që vret mykun, por gjithashtu rikthen strukturën, përshpejton rritjen dhe i bën thonjtë në duar dhe këmbë më të fortë.

Ekstrakt i ‘juniper’ – ka një efekt të theksuar antimykotik dhe gjithashtu ndihmon me infeksionet fungale të vazhdueshme. Efektiv edhe kur thonjtë tashmë janë të infektuar me myk rezistent.

Kremi hidraton dhe ushqen në mënyrë të përkryer lëkurën e këmbëve, largon kondensimin, pastron dhe shëron çarjet.

Krahasuar me produktet e tjera, “Clavosan” përhapet në mënyrë të barabartë në të gjithë sipërfaqen e këmbës. Ai depërton shpejt dhe nuk lë asnjë shenjë në çarçafë dhe veshje.

Rezultati pas 30 ditëve të aplikimit të “Clavosan”

 • Myku I këmbëve dhe thonjve zhduket
 • Kruarja dhe përshkallëzimi zhduket Erë e këndshme Këmbët nuk djersiten
 • Çarjet shërohen
 • Kënaqësi dhe rehati gjatë ecjes
 • Këmbë të bukura dhe të rregulluara mirë

Aplikimi i kremit “Clavosan”?

Para përdorimit, lani këmbët tërësisht me sapun dhe thajini me kujdes. Përhapeni kremin në të gjithë këmbën. Përdoreni çdo mbrëmje para se të shkoni në shtrat për 30 ditë.

Ju vini re se thembrat tuaja bëhen rozë dhe lëkura juaj është përsëri e shëndetshme!

Pse “Clavosan” është më i mirë se ilaçet e tjera antimykotike?

Ekzistojnë dy lloje mjekimesh antimykotike: i pari nuk ndihmon kurse tjetri të ndihmon vetëm gjatë përdorimit. Personat që vuajnë nga myku i këmbëve detyrohen të përdorin kremra dhe pomada përgjithmonë.

Clavosan” po ndryshon rrënjësisht situatën. Studimet klinike kanë treguar se ky krem lufton në mënyrë efektive mykun e këmbëve dhe thonjve. Myku zhduket pas vetëm një kure trajtimi dhe nuk kthehet më. Ky efekt i fuqishëm arrihet falë përbërësve natyralë dhe miqësorë me mjedisin.

Mendimi i ekspertit

Ky krem ka vërtetuar efektivitetin e tij shumë kohë më parë. Avantazhi i tij kryesor është kujdesi kompleks. Edhe nëse nuk vuani nga të gjitha simptomat, “Clavosan” sot mund të përdoret për profilaksinë. Myku zhvillohet shumë shpejt! Sot keni kruajtje të lehtë dhe nesër do të detyroheni të merrni antibiotikë 5 herë në ditë në spital. Mos e shpërfillni këtë sëmundje! Tani është koha për të trajtuar problemin. Myku gjithashtu mund të transmetohet. Nëse ju ose një nga të afërmit tuaj është i sëmurë, e gjithë familja do të vuajë nga kjo ca kohë më vonë!

– Tomas H. Doktor i Mjekësisë, Specialist në dermatologji, kozmetologji, mikologji.

Vlerësime

Fillimisht mendova se “Clavosan” vepronte kundër mykut vetëm për një farë kohë dhe se më pas do të rishfaqej. Kam provuar shumë kremra të tjera. Simptomat janë zhdukur, por myku ka mbetur. U detyrova të shkoja te mjeku dhe ai më dha “Clavosan”. Kam gjashtë muaj që jetoj pa myk në këmbë.

Faleminderit!

Melisa, Tiranë

Myku i këmbëve mësohet me kremrat që përdoren kundër tij. Këmbët e burrit tim ishin djersitur aq keq, dhe ndaj iu shkaktua myk në këmbë. Për shkak të këtyre dy shenjave, ne zgjodhëm “Clavosan” sepse vepron kundër djersës dhe mykut. 3 muaj pas aplikimit, gjithçka përfundoi!

Juliana, Elbasan

Takat janë si të reja tani! Kur kuptova që kam myk në këmbë, nuk më admironin, nuk ndaja dhomat e dushit dhe dhomat e zhveshjes së përbashkët, si dhe klori nuk më ndihmoi kundër mykut. Epo, çfarë të bësh, kjo është gjendja. Të gjitha vajzat tona në dhomat e zhveshjes e dinë tashmë se nuk ka krem më të mirë se “Clavosan“! Ne të gjithë e përdorim atë dhe askush nuk ka myk në këmbë.

Monika, Durrës

Clavosan blihet, blej, Albania, Shqiperi – metoda e thjeshtë për të luftuar mykun e këmbëve, kruajtjen dhe çarjet!

Çmimi normal: 9600 ALL

Çmimi me zbritje 4800 ALL

Sipas mjekëve në Klinikën Rajonale të Dermatologjisë: “Myku i thonjve shkakton infeksion në gjak dhe nekrozë. Ekziston një zgjidhje, por nuk është për të gjithë”

Klea është mjeke në Klinikën Rajonale të Dermatologjisë dhe ne po riprodhojmë disa fragmente nga konferenca e saj për shtyp: Myku i thonjve hyn në gjak dhe në organet e brendshme, të cilat bëhen septike dhe trupi fillon të tretet nga brenda. Shqipëria ka shkallën më të lartë të vdekshmërisë në botë për shkak të mykut të thonjve. Çdo person i infektuar vdes brenda 10 deri në 14 vjet.

Klea është specialiste në Klinikën Rajonale të Dermatologjisë dhe dha një intervistë ekskluzive me

Pse është myku i thonjve kaq vdekjeprurës dhe si mund ta shmangni vdekjen kur thonjtë bëhen të verdhë dhe shfaqet myku?

Pse e quani mykun e thonjve një sëmundje të rrezikshme?

A jeni në dijeni sa njerëz vdiqën nga Mikoza në vitin 2019? Vitin e kaluar, 55,000 njerëz vdiqën në Shqipëri. Nga këta, 31,000 njerëz vdiqën nga myku i thonjve që përbën më shumë se gjysmën e numrit të përgjithshëm. Myku i thonjve, jo vetëm që ndikon në gishtin e këmbës, por gjithashtu futet në gjak përmes këmbëve tuaja dhe përhapet në të gjithë trupin. Në një farë mënyre, dobëson trupin nga brenda dhe vë shumë stres në të gjitha organet. Sporet e tij vendosen në organet e brendshme dhe fillojnë të rriten, duke shkaktuar dëme në trup. Kjo shkakton Mikozë në organet e brendshme. Kjo do të thotë që personi i infektuar fillon të ‘kalbet’ nga brenda. Në një situatë të tillë, personi mund të pësojë dështim të zemrës në çdo kohë, dhe në çdo kohë mund të çahet vena e trurit, kurse mëlçia mund të zhvillojë kancer dhe veshkat mund të ndalojnë së funksionuari. Kushdo që ka myk në thonj është në rrezik të madh. Për shkak të ftohjeve të shpeshta, punës së shumtë ose stresit, dobësohet imuniteti dhe mund të shkaktojë vdekje të papritur.

Kjo është arsyeja pse unë e konsideroj mykun e thonjve një sëmundje shumë të rrezikshme e cila është një nga shkaqet më të mëdha të vdekjes në të gjithë vendin. Ne vazhdojmë të dëgjojmë për kancerin dhe tumorin, por duhet të keni parasysh se kanceri prek vetëm tre deri në katër për qind të popullsisë ndërsa myku i thonjve prek çdo një në dy persona midis 40 dhe 45 vjeç.

Atëherë, pse mjekët nuk mund ta shërojnë këtë sëmundje? Mbi të gjitha, puna juaj është të shpëtoni jetën e njerëzve

Së pari, më lejoni t’ju them se shumica e njerëzve që vuajnë nga myku i thonjve të këmbëve nuk vizitohen te mjeku sepse nuk e kuptojnë rrezikun e kësaj sëmundjeje. Dhe edhe nëse ai ose ajo shkon te mjeku, zakonisht është tepër vonë. Zakonisht, atyre u jepen disa ilaçe, të cilat gjejnë pak përdorim dhe pas kësaj, ata kurrë nuk shkojnë më te mjeku përsëri dhe sëmundja vazhdon të përparojë. Infeksionet mykotike kërkojnë vizita të shpeshta. Përveç kësaj, ka shumë pak njerëz që i kuptojnë pasojat e infeksioneve të mykut dhe e dinë se sa dëmtime të rënda mund të shkaktojë në organet e brendshme. Mund t’ju tregoj qindra raste të tilla, por do të flas vetëm për ato raste që shfaqin rrezikun e infeksionit të mykut në thonj.

Mund të lehtësoheni nga simptomat e jashtme të kërpudhave, por kjo nuk eliminon rrezikun e rezultateve fatale. Ju mund të vdisni në çdo kohë.

Përveç kësaj, ka edhe një mungesë të stafit në klinikat e lëkurës në këtë kohë. I gjithë rajoni ka disa ekspertë të Mikologjisë dhe kemi 37% mungesë të dermatologëve. Më shumë se gjysma e stafit aktualisht në dispozicion nuk kanë kualifikimet e duhura. Unë dyshoj se këta njerëz mund të identifikojnë dhe trajtojnë një infeksion kaq funksional të mykut. Shumë herë njerëzit do të ndiheshin më mirë të qëndronin në shtëpi sesa të merrnin trajtim nga një mjek shteti. Për shkak të mungesës së stafit, ne duhet të rekrutojmë staf të pakualifikuar. Të gjithë ata kanë një diplomë mjekësore, disa prej tyre janë me tituj nderi, por këta mjekë nuk kanë përvojë të mjaftueshme dhe ata mund të shkaktojnë dëm të madh në shëndetin tuaj. Mjekët me përvojë ose dalin në pension ose vdesin sepse mbingarkohen me një ngarkesë kaq të lartë pacientësh dhe stresi mbi ta rritet shumëfish. Këta mjekë të rinj vijnë për të zënë vendin e tyre dhe nuk kanë ide për trajtimin e pacientëve të tyre. Unë uroj që stafi im të ketë qenë më me përvojë dhe më i kualifikuar, por asgjë nuk mund të bëj.

A është mungesa e mjekëve me përvojë në rajonin tonë arsyeja e një niveli kaq të lartë të vdekshmërisë nga infeksionet e mykut?

Kjo është një nga arsyet, por ka edhe të tjera. Nuk ka një trajtim efektiv për këtë. Kimistët shesin shumë lloje ilaçesh, madhe edhe pa recetë por këto nuk ju ndihmojnë. Ilaçet e modës së vjetër janë të padobishme dhe produktet e reja gjithashtu reklamohen më shumë, por nuk japin shumë lehtësim. Ilaçet e dhëna nga mjekët nuk kanë asgjë të veçantë. Ato ofrojnë vetëm pak lehtësim por dëmtojnë mëlçinë dhe stomakun tuaj dhe shkaktojnë dëm të madh në trupin tuaj. Këto ilaçe thjesht zbusin simptomat e jashtme, por infeksioni mykotik i trupit nuk zhduket dhe vazhdon ta hajë atë nga brenda.

Për shkak të këtyre arsyeve, myku i thonjve shkakton helmim të gjakut dhe infeksion në organet e brendshme që çon në vdekje. Ju gjithashtu mund të merrni trajtim në një spital privat, por edhe ata kanë mjekë të ngjashëm. Edhe ata kanë mjekë me pak përvojë që nuk dinë shumë për sëmundjet dhe trajtimin e tyre. Qëllimi kryesor i këtyre spitaleve është të grabisin paratë e pacientit sa më shumë që të jetë e mundur. Ata nuk janë të interesuar për trajtimin tuaj të duhur.

Pra, çfarë duhet të bëjnë njerëzit që kanë myk në thonj? A mund të bëjnë ndonjë gjë më të mirë sesa thjesht të presin vdekjen? Si mjek me përvojë, duhet ta zgjidhni këtë problem

Shikoni, nuk është se jam ulur kot dhe nuk bëj asgjë. Por nuk mund të bëj asgjë në lidhje me problemin e stafit. Është detyra e kolegjeve dhe universiteteve mjekësore të përgatisin mjekë të mirë, e çfarë mund të bëj unë në këtë mes? Unë nuk mund të trajnoj vetë mjekët. Nëse mendojmë se e gjithë kjo do të ndryshojë brenda natës, nuk do të ndodhë. Ka probleme të ngjashme në shtetet e tjera dhe njerëzit po vuajnë kudo.

Por kur duket se e gjithë shpresa humbet, gjithnjë ka një dritë shprese. Kohët e fundit janë bërë disa arritje revolucionare për të shpëtuar jetën e njerëzve. Projekti ka të ngjarë të fillojë në fund të vitit 2020 por këtu njerëzit mund ta marrin këtë trajtim menjëherë para shteteve të tjera.

Pse mendoni se ky krem do të ndryshojë situatën?

Heq simptomat e jashtme të këmbëve dhe pastron trupin nga brenda, duke kuruar plotësisht mykun e thonjve të këmbëve. Rreziku i vdekjes bie në pothuajse zero brenda ditëve të para të fillimit të aplikimit. Thjesht duke filluar këtë trajtim, pacienti përjashtohet nga grupi i rrezikut. Ky trajtim pastron qelizat e mykut të grumbulluar në gjak dhe organet e brendshme. Dëmi që ka vrarë pacientin nga brenda ndalet menjëherë.

Sipas mendimit tim, ky krem mund të shpëtojë mijëra jetë.

Cili është emri i markës së këtij kremi dhe pse është kaq efektiv?

Ky është trajtimi më efektiv për sëmundjen e mykut momentalisht. Po flas për Clavosan, një produkt i gjeneratës së re, i zhvilluar në laboratorë të pavarur kërkimorë. Ky krem është përgatitur nga një ekip mjekësh më të mirë. Është 10 herë më efektiv se ilaçet e zakonshme dhe trajtimet kozmetike. Nuk ka ndonjë efekt anësor, nuk shkakton varësi dhe ndihmon trupin të zhvillojë imunitet kundër baktereve mykotike, duke eliminuar rrezikun e ri-infektimit.

Sekreti për të qenë kaq efektiv qëndron në strukturën e trupit tonë. Është kaq e vështirë të heqësh qafe mykun e thonjve, sepse ato mbeten në indet e trupit. Myku zakonisht kthehet pasi lihen ilaçet që merren për trajtimin e tij. Një problem tjetër është se sistemi imunitar i trupit nuk mund ta luftojë atë vetë. Në rastin më të mirë, trupi mund të ngadalësojë ritmin e rritjes së infeksioneve të mykut. Kur imuniteti është i dobët, myku përhapet shumë shpejt duke çuar në vdekje.

Me Clavosan, trupi është në gjendje të prodhojë antitrupa të tillë të veçantë që shkatërron mykun kudo në trup. Me këtë, myku hiqet plotësisht nga trupi. Përveç kësaj, antitrupat vazhdojnë të zhvillohen edhe pas ndërprerjes së trajtimit. Ky krem rrit reagimin e trupit kundër infeksionit të mykut me 10 herë. Pas kësaj, nuk ka të ngjarë të merrni infeksion përsëri. Një kurë e vetme trajtimi me Clavosan e bën trupin të heqë qafe plotësisht infeksionet e mykut nga trupi.

Pse është Clavosan më efektive se trajtimet e tjera kundër mykut që shiten në farmaci?

Ju duhet ta kuptoni që infeksionet mykotike janë baktere të gjalla dhe ato përshtaten me mjedisin e tyre si çdo krijesë tjetër e gjallë. Shumica e ilaçeve kundër mykut janë zhvilluar 20-30 vjet më parë dhe infeksionet mykotike janë bërë rezistente ndaj shumicës së këtyre ilaçeve me kalimin e viteve. Formula e Clavosan është krejt e re – është krijuar pasi ka studiuar shkaqet e më shumë se 6,000 llojeve të myqeve. Për shkak të formulës së tij unike dhe të re, ky krem pastron mykun jo vetëm nga jashtë në thonj dhe lëkurë, por edhe nga brenda trupit.

Efektiviteti i tij është provuar nga kërkimi ynë. Clavosan i është nënshtruar provave klinike, ku mori pjesë personeli i sigurisë, të cilët po merrnin trajtime të tjera të njohura kundër mykut. Rezultatet kanë konfirmuar efektin e fuqishëm të Clavosan.

Infeksioni në trup nuk përparon dhe pacienti është shëruar plotësisht. Nuk mbetet asnjë gjurmë e infeksionit pas trajtimit. Kjo është arsyeja pse pacienti shërohet dhe i rikthehet jetës së shëndetshme. Kjo gjithashtu i mundëson trupit zhvillimin e imunitetit ndaj infeksioneve mykotike, domethënë nuk do t’iu shfaqet më.

Kjo formulë ka shumë efekte pozitive në trup:

 1. Shkatërron infeksionet mykotike.
 2. Kruajtja, gërvishtja dhe djegia në lëkurën e këmbëve ndalojnë pas aplikimit për herë të parë.
 3. Shëron me shpejtësi plagët dhe çarjet e thonjve dhe këmbëve.
 4. Eliminon erën e keqe dhe normalizon aktivitetin e gjëndrave të djersës.
 5. Nuk lejon që bakteret shkaktare të sëmundjeve të shumohen dhe ndalon rritjen e tyre.
 6. Normalizon imunitetin dhe ndihmon në shërimin e sëmundjeve kronike mykotike.
 7. Pastron produktet e mbetjeve të mykut nga gjaku dhe limfata.
 8. Kjo e ndihmon trupin të zhvillojë imunitet kundër të gjitha llojeve të njohura të baktereve mykotike.
 9. Nuk ka ri-infektim për shkak të paketimit të tij të përshtatshëm.

Me mbarimin e kurës sipas udhëzimeve, zhduken të gjitha simptomat e sëmundjes së kërpudhave.

A ka ndonjë kundërindikacion? Pse po shitet me zbritje kaq të madhe?

Nuk ka kundërindikacione. Kjo formulë është hipoalergjike. Mund të përdoret edhe nëse jeni alergjik ndaj ilaçeve të tjera. Është gjithashtu plotësisht i sigurt për mëlçinë, e cila preket më shumë kur merrni ilaçe orale.

Si mund ta marrin njerëzit Clavosan? A nevojitet kartë identiteti apo ndonjë recetë nga mjeku?

Clavosan do të transportohet direkt nga depoja jonë dhe do të dorëzohet me postier. Nuk do të ishte mënyra më e mirë ta shisnim nga dyqanet lokale sepse nuk duam që njerëzit të qëndrojnë në radhë. Pacientët që vuajnë nga myku kalojnë kaq shumë në agoni çdo ditë dhe nuk do të jetë e drejtë t’i bëjmë të presin në radhë për orë të tëra. Njerëzit po vuajnë dhe është mirë nëse i kursejmë nga ky telash. Porosita në internet është shumë e thjeshtë, thjesht plotësoni emrin dhe numrin tuaj të telefonit në formularin e porosisë dhe prisni telefonatën. Specialistët tanë do të flasin me ju dhe do t’ju informojnë për kurën e trajtimit që është e përshtatshme për situatën tuaj. Na tregoni adresën tuaj dhe kur doni t’ju dorëzohet. Pas kësaj, ju vetëm duhet të prisni për dorëzimin e porosisë nga postieri.

Formulari i porosisë duhet të plotësohet direkt në faqen e internetit, i cili përpunon direkt porositë që vijnë nga Shqipëria. Siç e thashë më parë, ju vetëm duhet të lini emrin dhe numrin tuaj të telefonit.

Çmimet janë ulur!

9600ALL

4800ALL

Clavosan opinionet

Suzana

Myku i gishtërinjve të mi u zhduk për një muaj! Faleminderit!

Stela

E njëjta gjë më ndodhi mua! Clavosan ime sapo ka ardhur dhe unë kam filluar ta aplikoj. Efekti i tij është qartësisht i dukshëm në lëkurë dhe bravo!

Paola

Faleminderit shumë për dhënien e informacionit në lidhje me këtë krem. Po kërkoja diçka të ngjashme. Tani po pres të vijë porosia! Faleminderit!

Marjan

Faleminderit shumë, doktoreshë Klea! E provova dhe u lehtësova. Le të shohim se çfarë do të ndodhë javën e ardhshme. Është pak herët ta them tani, por do t’ju mbaj të informuar. Gishtërinjtë e mi kanë filluar të duken më mirë. Shpresoj të bëhem mirë!

Klea

Marjan, mos u shqetësoni. Thjesht vazhdoni të përdorni Clavosan. Është e nevojshme të ndiqni udhëzimet gjatë përdorimit të këtij kremi.

Juaja, Klea

Kujtim

Të lutem më ndihmo! Kam myk dhe kam provuar gjithçka, por asgjë nuk po më ndihmon. Më dhemb shumë dhe duket e neveritshme. Kjo po ndikon në jetën time të përditshme dhe nuk di çfarë të bëj. Unë kam provuar shumë lloje ilaçesh deri më tani, por asgjë nuk më ka ndihmuar :(

Nertil

Kujtim, të lutem provo Clavosan, funksionon vërtet. Dhe çmimi gjithashtu është i arsyeshëm. Unë e kam aplikuar dhe kam pasur lehtësim. Kisha myk në këmbë dhe fillova të kisha probleme gjatë ecjes. Pothuajse hoqa dorë fare. Nëna mësoi rreth Clavosan nga diku dhe këmbënguli që ta provoja një herë. Meqë ra fjala, nëna ime e bleu atë 1 muaj më parë me çmim të zakonshëm. Unë e kam aplikuar për 3 javë dhe do ta bëj edhe për një javë më shumë. Trajtimi i plotë zgjat 1 muaj. Unë kam prerë thoin e dëmtuar nga myku. Por ka ende myk të mbetur në gishtin e madh. Shpresoj që të zhduket javën e ardhshme. Kam provuar shumë lloje ilaçesh më herët, por të gjitha ishin të padobishme.

Unë madje e kam vendosur Clavosan në këpucët e mia për të eliminuar ndonjë mbetje myku që mund të ketë mbetur atje.

Jasmina

Si mund ta marr Clavosan?

Rahman

Jasmina, Plotëso formularin e përmendur më sipër, por duhet të nxitosh sepse oferta do të përfundojë së shpejti. Unë kam pasur lehtësim.

Jasmina

Faleminderit Rahman, E bëra porosinë time përmes formularit të porosisë.

Sa zgjat dorëzimi?

Rahman

Jasmina, zgjat rreth një javë :)

Drita

E mahnitshme! Të gjithë duhet ta provojnë. Po vuaja vërtet nga myku i këmbëve e nuk mbaja dot sandale dhe as nuk mund të shkoja në pishinë. Por pasi aplikova Clavosan për 3 javë, fillova të ndjehem më mirë. Tani nuk ka asnjë shenjë myku në gishtërinj!

Alban

Drita, a është kaq i mirë? Nëse po, edhe unë do ta bëj një porosi.

Arlind

Kjo është mahnitëse. Edhe unë edhe gruaja ime e kishin aplikuar sepse kishim infeksion të tmerrshëm. Deri më tani, gjithçka po shkon mirë dhe e gjithë familja jonë ka shpëtuar nga myku. Tani mund të shkojmë edhe në pishinën publike dhe banjën me avull.

Nardi

Uou, nuk qenkam i vetmi me këtë problem. Falënderoj Zotin që fillova të aplikoj Clavosan 1 muaj më parë dhe tani myku i gishtërinjve është zhdukur plotësisht. Kam provuar shumë lloje ilaçesh dhe vajrash por kjo ishte e vetmja që dha rezultatet më të mira dhe më të shpejta.

Martina

Përshëndetje shokë e shoqe, a funksionon? Kam provuar shumë gjëra të dhëna nga mjekët, por të gjitha kanë dalë të padobishme.

Tina

Martin, funksionon, nuk ka dyshim për këtë. Është shumë efektiv dhe në të njëjtën kohë, plotësisht natyral. Aktualisht, ka një ofertë të mirë, prandaj duhet të nxitoni! Vjehrra ime ka aplikuar gjithashtu Clavosan dhe myku i këmbëve të saj është zhdukur.

Paola

Faleminderit. Clavosan punoi për mua dhe nuk më mori shumë kohë! Unë e porosita atë direkt nga kompania prodhuese! Mos vononi në trajtimin e tij se infeksioni mykotik është diçka që duhet të ndiqet menjëherë sepse do t’ju vrasë ngadalë nga brenda.

Sandra

Faleminderit shumë, doktoreshë Klea. Nëse s’do të ishte për këshillën tuaj, unë kurrë nuk do ta kisha provuar këtë krem! Gishtërinjtë e mi ishin gjithnjë të thyer dhe më dhembnin shumë. Kam provuar manikyrin kundër mykut dhe kam marrë ilaçe. Një llak thonjsh më dha lehtësim vetëm për pak kohë, por asgjë më shumë. Tani aplikoj Clavosan dhe po jep një efekt të shkëlqyeshëm.

Meqë ra fjala, porosia ime arriti shumë shpejt.

Klea

Sandra, mund të më pyesësh çfarë të duash. Çfarë kremi keni marrë për kërpudhat para se të provoni Clavosan?

Juaja, Klea

Lina

Mora Exoderil dhe Lamisil dhe një llak thonjsh. Por nuk kishin efekt…

Klea

Faleminderit për ndarjen e përvojës suaj.

Juaja, Klea

Megi

Rezultatet i kanë tejkaluar shumë pritshmëritë e mia. Myku i gishtit të këmbës u zhduk për 2 javë! Tani e kam porositur edhe për shoqen time dhe do t’ia bëj dhuratë.

Florian

Kam pasur myk kur po shërbeja në ushtri. Kam provuar shumë mundësi trajtimi por pa rezultat. Një mik i imi mjek më tha për Clavosann. E bleva në kohën kur ishte me zbritje.

Unë e kam porositur këtu, dhe ata më telefonuan e konfirmuan porosinë. Tani mund të vesh shapkat e mia dhe gjithashtu të shkoj në pishinë.

Helena

Burri im ka pasur myk për 3 vjet. Ai kishte shumë probleme. Gishtërinjtë e këmbëve të tij u zverdhën dhe kishin shumë erë të keqe. Në fillim ai përdori një lloj pikash dhe gjithashtu solli disa lustrues kundër mykut. Nuk mbaj mend emrat e markave të tyre por pa rezultat dhe ata kishin hequr shpresën. Pas kësaj, ai provoi Clavosan me këshillën e një shoku. Thjesht hidhni një vështrim në rezultatet që ai mori brenda 1 jave.

Klea

Helena, me sa di unë, kompanitë e farmacive janë të interesuara për të rritur çmimet. Si guxojnë t’u grabisin paratë njerëzve. Unë do të ankohem për këtë.

Juaja, Klea

Avni

Shikoni rezultatet e mia. Vetëm mos harroni të prisni thonjtë!

Luan

Unë nuk e di se sa vite jam përpjekur të heq qafe mykun por asgjë nuk ka funksionuar. Pastaj kam provuar Clavosan. Trajtimi është shpjeguar në këtë artikull dhe më ka shëruar brenda 1 muaji. Do të doja ta kisha provuar më parë.

Klea

Në të vërtetë, duhen shumë para për zhvillimin e formulës. Prandaj, na është dashur pak kohë për ta zhvilluar atë. Lajmi i mirë është se tani njerëzit mund të trajtojnë shpejt problemet me mykun.

Juaja, Klea

Nila

Kam lexuar këtë artikull dhe menjëherë e porosita. Kam provuar shumë lloje ilaçesh dhe nganjëherë lehtësohesha, por asnjëra nuk jepte zgjidhje të përhershme. Të gjithë më thanë se myku i gishtave është shumë i vështirë për t’u trajtuar. Pastaj, porosita Clavosan e cila mbërriti shumë shpejt. Faleminderit për këtë! Tani më në fund jam i shëndetshëm dhe mund të bëj një jetë normale!

Vina

Djema, ku e keni porositur këtë? Nuk e gjeta në asnjë farmaci dhe kam frikë të porosis në internet. Unë dua një produkt origjinal, përndryshe paratë shkojnë dëm.

Klea

Po e përsëris, Clavosan mund të porositet vetëm nga faqja e internetit e kompanisë prodhuese. Për të siguruar që merrni produktin origjinal, ju lutemi plotësoni formularin e mësipërm. Në këtë ofertë speciale, ju mund ta porosisni me 50% zbritje por oferta është e kufizuar, prandaj nxitoni dhe bëni porosinë tuaj!

Dhe kini kujdes nga falsifikimet..

Juaja, Klea

Linda

Nëse oferta është akoma e vlefshme, atëherë do ta porosis edhe unë. Duke parë fotot, duket se funksionon.

Krem i thjeshtë për të luftuar mykun, kruajtjet dhe çarjet!

 • Shëron mykun e këmbëve dhe thonjve
 • Largon kruajtjen dhe skuqjen
 • Eliminon djersitjen dhe erën e shtuar
 • Shëron të çarat në thembra
 

Clavosan Shqiperi, komentet, çmimi, përdorimi – kërpudhat e këmbëve dhe të thonjve janë shumë të rrezikshme për shëndetin e njeriut!

Në vitin 2021, Departamenti i parazitologjisë të fabrikuesit*, ka përfunduar me sukses hulumtimet klinike të një preparati të ri rigjenerues – Clavosan, I krijuar posaçërisht për të luftuar mykun e këmbëve dhe të thonjve. Shërbimi I shtypit të Institutit ka shpallur si në vijim:

Clavosan Albania, në Shqipëriment

1.Efektiviteti i Clavosan, I llogaritur në bazë të një procedure standarte (numri I përgjithshëm I njerëzve të shëruar, me numrin total të të sëmurëve në një grup prej 100 personash, të cilët I janë nënshtruar trajtimit përkatës) arriti deri në:

 • për shërimin e këmbëve tuaja nga myku – 99%
 • për shërimin e thonjëve tuaj nga myku– 100%

Me fjalën shërim në këtë rast nënkuptohet eliminimi I mykut dhe mungesa e përsëritjes së rastit në fjalë për një periudhë rreth 6 muajsh.

 1. Efektet anësore të padëshiruara, duke përfshirë këtu dhe reaksionet alergjike nuk janë ndeshur.
 2. Clavosan është aprovuar si një preparat kryesor në luftën kundër mykut të këmbëve dhe thonjëve.

Komentet e hulumtuesve:

“Departamenti i parazitologjisë të fabrikuesit”

Goni L., Ekspert në trajtime rehabilituese. Përvojë pune – 28 vjet

Ekziston një mendim i gabuar, ose më saktë një keqkuptim, që shfaqja e mykut te thonjtë dhe lëkura e këmbëve është vetëm një problem estetik, të cilën në shumicën e rasteve e lidhin me ndryshimet që ndodhin në organizëm në varësi të moshës dhe rritjes, apo dhe lëndimet që mund të pësojnë thonjtë.

Në fakt, myku – është një armik I rrezikshëm. Në proçeset jetësore, ai çliron në organizmin e njeriut toksina, veprimtari kjo e cila shkakton rënie të imunitetit, sëmundje të organeve të brendshme të trupit tone, si dhe reaksione të rënda alergjike.

Për problemin: Clavosan përbërja

Pikë së pari le të sjellim disa të dhëna statistikore: një në pesë persona në Botë vuan nga sëmundja e mykut të këmbëve dhe thonjëve. Arsyet e shfaqjes së kësaj dukurie janë nga më të ndryshmet – duke filluar nga një imunitet I dobët e deri te zgjedhja e gabuar e këpucëve.

Myku i thonjëve, ose, në qoftë se i referohemi terminologjisë mjekësore – onikomikoza, është një kërcënim mjaft serioz në fazat e mëvonshme të sëmundjes. Onikomikoza e zgjatur mund të provokojë një reaksion alergjik, të dobësojë në mënyrë të ndjeshme imunitetin dhe të çojë deri në një përkeqësim të sëmundjeve kronike. Me pak fjalë, në qëftë se ju jeni i prekur nga ndonjë sëmundje kronike, atëherë, në rast zhvillimi të mykut probabiliteti i përkeqësimit të këtyre sëmundjeve rritet me disa herë.

Apsolutisht nuk duhet ta zvarrisni shërimin e mykut. Një sëmundje e tillë e avancuar shkakton një formë totalisht distrofike të onikomikozës, e cila nga ana tjetër sjell komplikime të rrezikshme për jetën e njeriut.

Çfarë duhet të bëni në qoftë se keni vënë re myk te këmbët apo thonjtë tuaj?

Luftoje! Tani! Fatmirësisht, sot keni çdo mundësi për ta bërë këtë. Në datën 1 prill 2021, qendra jonë nisi një fushatë të quajtur “Parandalimi i mykut të thonjve dhe këmbëve. Le të mposhtim mykun së bashku!’ Clavosan, i cili vepron veçanërisht në këmbë dhe gishta, njihet si ilaçi më i mirë për mykun.

Luftoje! Tani! Fatmirësisht, sot keni çdo mundësi për ta bërë këtë. Në datën 1 prill 2021, qendra jonë nisi një fushatë të quajtur “Parandalimi i mykut të thonjve dhe këmbëve. Le të mposhtim mykun së bashku!’ Clavosan, i cili vepron veçanërisht në këmbë dhe gishta, njihet si ilaçi më i mirë për mykun.

Besnik F. Ekspert në parazitologji. Përvojë pune – 33 vjet

Stafit të institutit tonë u është shpjeguar, se faktori kryesor kontribues në shfaqjen e mykut te njeriu është infektimi i organizmit me parazitë. Shumë prej nesh tashmë janë të infektuar, por as që nuk dyshojnë për këtë gjë!

Preparati më i ri Clavosan kryen një funksion të trefishtë:

 • shkatërron parazitët në organizmin e njeriut.
 • ndihmon në shkatërrimin e toksinave të cilat janë përgjegjëse për rritjen e kërpudhave parazitare (infeksion mikotik i këmbëve dhe i thonjëve).
 • nxjerr toksinat nga organizmi i njeriut (mbetjet e aktivitetit jetësor të parazitëve.);

Kursi i trajtimit me preparatin Clavosan ju mundëson juve që në mënyrë TË PËRHERSHME të pastroni këmbët dhe thonjtë nga myku. Cila është dëshmia konkrete e efikasitetit të lartë të preparartit në fjalë. Dy grupe me nga 100 persona për çdo grup (në njërin prej grupeve kishte njerëz që vuanin nga myku i thonjëve të gradave të ndryshme, kurse në grupin tjetër – kishte njerëz që vuanin nga myku i këmbëve gjithashtu me shkallë të ndryshme dëmtimi) aplikuan një shtresë të hollë të kremit Clavosan në të gjithë sipërfaqen e prekur.

Clavosan blihet, blej

Të gjithë subjektet testuese, praktikisht menjëherë e ndjenë përmirësimin e gjëndjes së tyre. Dhe aktualisht, që në ditën e katërt ose të pestë, sipërfaqja e nfektuar nga myku filloi gradualisht të zhdukej në mënyrë të konsiderueshme. Dua të theksoj, se përveç mykut, te individët që u bënë pjesë e këtij studimi u zhdukën edhe puçrat, që gjithashtu konsiderohen si një pasojë e infektimin të organizmit me parazitë patogjene

Tani për tani, preparatin origjinal Clavosan mund ta porositni nëpërmjet faqes zyrtare të internetit të prodhuesit.

Clavosan opinionet

Marjana

Në ditët e sotme të infektohesh nga myku është gjëja më e thjeshtë e mundshme, nga të katërta anët jemi të rrethuar nga kushtet e vazhdueshme johigjenike, pisllëku. Por jemi të detyruar të rrezikojmë dhe të lahemi pas stërvitjes tre herë në javë. Me shumë mundësi unë atje dhe u infektova nga myku. Unë kisha thonjë totalisht të neveritshëm në momentin që porosita kremin Clavosan. Madje kisha filluar të mendoja për mundësinë e përdorimit të lazerit si opsion për të eleminuar shtresën e dëmtuar të thonjëve. Falë zotit nuk shkoi puna deri aty. Pas vetëm 4 javësh thonjtë e mi u bënë si të rinj.

Anxhela

E porosita për vete kremin Clavosan. Me thonjtë e mi situata ishte thjesht e tmerrshme ….Unë madje kisha filluar të mendoja që të shkoja dhe ti hiqja fare ata. …Pas rreth 30-40 ditësh, pasi kisha filluar aplikimin e kremit thonjtë morrën një pamje më normale! Ju as që mund të imagjinoni se sa e lumtur isha unë) Ju faleminderit Clavosan.

Eglantina

E porosita Clavosan gjithashtu, ma sollën dy ditë pasi kisha bërë porosinë me korier. Fillova direkt ta aplikoja, dhe të gjitha problemet që kisha me këmbët kaluan! Tashmë kur e mendoj, ishte e tmerrshme se si unë kam jetuar me këtë lloj problemi.

Armela

Para pak kohësh isha duke ndjekur një program në televizor, ku dhe po diskutohej pikërisht për këtë Clavosan preparat. Shumë mjekë e rekomandonin që të përdorejpër trajtim. E porosita menjëherë, e përdor vazhdimisht dhe nuk kam se si mos tu gëzohem rezultateve të arritura, ju falenderoj pamasë për artikullin që i keni kushtuar kremit në fjalë.

Ledioni

Kur kam qenë me shërbim në ushtri, tek ne gjysma e ushtarëve lëviznin lart e poshtë me thonjë te verdhë e me erë të keqe. Dhe kështu u kthyem të gjithë nëpër shtëpitë tona, me një dhuratë të tillë. ((( Tashmë kam një muaj që po i kuroj thonjtë e mi me kremin Clavosan, pamja e thonjëve ka ndryshuar plotësisht, ata duken më të shëndetshëm, por unë dua ta zhduk këtë infeksion një herë e përgjithmonë, prandaj do të vazhdoj ti lyej këmbët dhe për njëfarë kohe.

Juliana

Mua vetëm sa më ka filluar të më rritet myku, por më mjaftoi ajo se çfarë pashë te shoqja ime, e cila u torturua me këtë infeksion pothuajse 2 vjet rresht. Madje ishte ajo që më sugjeroj kremin Clavosan dhe ky më ndihmoi pas pothuajse vetëm tre javësh përdorimi! )

Rediana

Bashkëshorti im ka pothuajse 3 vjet që vuan nga infeksioni i mykut, kjo është me të vërtetë e tmerrshme, thonjtë i janë zverdhur komplet, ndërkohë që erën e keqe as me fjalë nuk e përshkruaj dot. Fillimisht përdorëm disa pikatore, pastaj një si tip llaku në mos gaboj, madje as emrin nuk ia mbaj mend, bashkëshorti im u tërbua dhe e la fare kurimin, duke qenë se asnjë gjë nuk po e ndihmonte. E provuam kremin Clavosan, duke u bazuar në këshillën e një mikeshës time dhe shikojeni çfarë rezultati dha në vetëm një javë përdorim.

Fatjoni

Edhe unë u bashkohem rekomandimeve të parafolësve. Është një preparat shumë i mirë. Myku te thonjtë u zhduk në më pak se një muaj aplikimi.

Petriti

Është një preparat me të vërtetë i shkëlqyer në luftën kundra mykut! Kush është prekur nga ky infeksion- porositeni nuk do të pendoheni!

Pjereta

Unë e porosita në fakt Clavosan për bashkëshortin tim. Ai vuante nga infeksioni i mykut të këmbëve. Tashmë atij nuk i ka mbetur nga myku asnjë lloj shenje!

Sonila

Tek mua myku ka qenë në një fazë të avancuar – unë atë e anashkalova si dukuri, mendova se ishte thjesht një gjë kalamitare. E kuptova që kisha të bëja me diçka serioze në momentin kur, për shkak të mykut u përkeqësuan venat me variçe. Mjakët në klinikë më rekomanduan ta heq , në një klinikë private me thanë se mund të zhdukej me lazer për vetëm 7 apo 8 seanca, dhe që çdo seancë do të më kushtonte rreth 125 €. Unë vetëm rrogën e kam 180 €. Dhe sigurisht që të eliminoja njëkohësisht disa thonj, nuk është se kisha dëshirë. Kjo do të thotë që të mbyllesh brenda e mos të dalësh dot fare. I kam provuar pothuajse të gjitha produktet bimore- nuk më ka ndihmuar dot asnjë gjë. Fati i madh- se ku e pashë këtë preparatin Clavosan dhe e porosita. Dhe nuk është se prisja ndonjë rezultat të madh të them të drejtën. Por për habinë time, myku u zhduk pas vetëm një jave! Tërësisht! Unë nuk e besoja dot që kisha shpëtuar prej tij. Një falënderim i madh njerëzor për ju! Më falni që shkruajta kaq shumë fjalë, por jam ende nën efektin e emocioneve)

Besiana

Unë e porosis atë në mënyrë të rregullt. E përdor vetë, por gjithashtu e përdor dhe familja ime për një efekt parandalues. Sepse në fund të fundit ai nuk rekomandohet vetëm kundra mykut, por njëkohësisht është dhe kundra kruajtjeve, rrjepjeve të lëkurës, plasaritjeve. Djalin tim e ndihmoi jashtë mase kur kishte probleme të tilla. Ja dhe rezultati.

Altini

Ju faleminderit për këshillën. Do eleminoj mykun, dhe në të njëjtën kohë do të heq qafe erën e keqe të këmbëve, ndjesinë e kruajtjes dhe plasaritjet e vazhdueshme. Sepse lloj e soj problemesh po na grumbullohen)

Marin

Unë arrita të shërohesha! Merreni pa frikë këtë preparat, unë vuaja madje dhe nga era e keq, që gjithashtu u zhduk. Çështë më e rëndësishme, kujdesuni që bashkëshorti juaj ta aplikoj çdo mbrëmje, mua më kontrrollonte vajza))) ndodh ndonjëherë të kthehesh vonë në shtëpi pas ndonjë daljeje me shokët. Bie si i vdekur në krevat dhe kaq ishte. Unë nuk jam këtu)))) por ajo më hiqte gjithmonë çorapet,më lante këmbët dhe pastaj aplikonte kremin. Shante shumë keq)))) vetëm se unë asnjë gjë nuk mbaj mend, por që me të vërtetë më ndihmoi.

Eleonora

Mykun e këmbëve unë e anashkalova, mendova se gjithçka do të shërohej me kalimin e kohës. Dy vite rresht kam ecur vetëm me këpucë të mbyllura, ndërkohë që të pija pilula kisha shumë frikë- aq më tepër që kam probleme me mëlçinë. Paga ime është e vogël, në klinikë me një problem të tillë nuk mund të drejtohesh – madje edhe për një konsultim të thjeshtë dhe nuk dalin lekët. Por kur kjo qelbësirë filloj të më shfaqej dhe te duart, isha e detyruar të merrja borxh dhe të bëja një trajtim me aparaturë të pllakave të thonjëve të duarve dhe të këmbëve gjithashtu. Ishte realisht e tmerrshme. Këshilla ime për ju, mos e anashkaloni duke vonuar në këtë mënyrë kurimin e mykut, është një infeksion i qelbur.

Mimoza

Është me të vërtetë një preparat i shkëlqyer, ne sëbashku me bashkëshortin tim e kemi përdorur atë, në momentin që ky infeksion hyri në shtëpinë tonë. Pas vetëm 3 javësh terapia familjare kaloi me vlerësim maksimal, myku u zhduk te të dy ne, dhe nuk është shfaqur me që atëherë. Tashmë nuk kemi më frikë të dalim në pishina të përbashkëta apo edhe nëpër plazhe.

Afërdita

Myku i thonjëve mua sapo më ka filluar, por unë tashmë kam parë gjithë ato fotografi nëpër internet se sa keq mund të përfundojë kjo gjë. Nuk dua ta lë pas dore dhe të vonojë me kurimin.

Besmiri

Kur ndryshova punën time, ku kishte një kod rigoroz të veshjes dhe të gjitha këto gjërat e kësaj natyre, ne gjithashtu duhet të mbanim veshur këpucë të mbyllura, madje edhe në vapë, gjatë gjithë kohës lëvizja me këmbë të djersitura. Në të njëjtën kohë fillova të ndieja një erë të fortë të pakëndshme në fund të ditës, kur i hiqja këpucët në shtëpi. Nuk është se i kushtova shumë rëndësi kësaj gjëje. Unë kam një punë ku shumicën e kohës rri në këmbë, këpucët më shtrëngonin, dhe kur thoi filloi të shkatërrohej dhe të shkëputej , mendova se kjo po ndodhte si pasojë e këpucëve aspak të rehatshme. Diagnozën ma vuri bashkëshortja ime. Dikush në familjen e saj ishte prekur dikur nga infeksioni i mykut. Më dërgoi urgjentisht te mjeku. Nuk është se kisha ndonjë dhimbje kushedi se çfarë, por dhe ndonjë ndjesi të mirë nuk kisha. Sidomos në periudhën e verës. Duket sikur të gjithë po të shikojnë nga këmbët në momentin e parë që del zbathur. Pastaj bashkëshortja ime më solli këtë kremin.Mua personalisht më ka ndihmuar shumë!

Specialistët paralajmërojnë: “Myku i thonjve shkakton infeksion në gjak dhe nekrozë. Ekziston një zgjidhje, por nuk është për të gjithë”

Klea R.: ‘Unë garantoj se kushdo që vuan nga myku i thonjve dhe këmbëve mund ta blejë këtë produkt antimykotik me 50% ulje dhe të shpëtojë nga kruajtjet dhe shqetësimet.’

Klea është eksperte e infeksioneve mykotike. Ja çfarë tha ajo në një konferencë të fundit për shtyp: Ballkani ka shkallën më të lartë të vdekjeve nga myku i thonjve. Të gjithë ata që janë të infektuar vdesin brenda 10-14 viteve.

Një intervistë ekskluzive me Klean.

Pse është myku i thonjve kaq i dëmshëms dhe si mund ta shmangni kur thonjtë bëhen të verdhë dhe shfaqet myku?

Pse e quani mykun e thonjve një sëmundje të rrezikshme?

A e dini se sa njerëz vdiqën nga myku në vitin 2019? Ne varrosëm pothuajse 55,000 njerëz vitin e kaluar. 31,000 njerëz prej tyre vdiqën për shkak të mykut të thonjve, më shumë se gjysma e totalit. Myku i thonjve prek më shumë sesa vetëm gishtat e këmbëve. Ai hyn përmes gjakut dhe përhapet në të gjithë trupin. E dobëson trupin nga brenda dhe i krijon një ngarkesë të madhe. Sporet e mykut vendosen në organet e brendshme, rriten dhe i infektojnë ato. Një person i infektuar kalbet nga brenda. Mund të ndalojë së punuari zemra, të rritet rreziku i goditjes në tru, kancerit të mëlçisë, mos-funksionimit të veshkave. Kushdo që ka myk është në rrezik. Ftohjet e shpeshta, stresi dhe puna e tepërt dobësojnë imunitetin e tyre dhe mund të shkaktojnë vdekje të papritur.

Kjo është arsyeja pse unë e konsideroj mykun e thonjve një sëmundje shumë të rrezikshme e cila është një nga shkaqet më të mëdha të problemeve në të gjithë vendin. Ne vazhdojmë të dëgjojmë për kancerin dhe tumorin, por duhet të keni parasysh se kanceri prek vetëm tre deri në katër për qind të popullsisë ndërsa myku i thonjve prek çdo një në dy persona midis 40 dhe 45 vjeç.

Atëherë, pse mjekët nuk mund ta shërojnë këtë sëmundje?

 Mbi të gjitha, puna juaj është të shpëtoni jetën e njerëzve.

Së pari, më lejoni t’ju them se shumica e njerëzve që vuajnë nga myku i thonjve të këmbëve nuk vizitohen te mjeku sepse nuk e kuptojnë rrezikun e kësaj sëmundjeje. Dhe edhe nëse ai ose ajo shkon te mjeku, zakonisht është tepër vonë. Zakonisht, atyre u jepen disa ilaçe, të cilat gjejnë pak përdorim dhe pas kësaj, ata kurrë nuk shkojnë më te mjeku përsëri dhe sëmundja vazhdon të përparojë. Infeksionet mykotike kërkojnë vizita të shpeshta. Përveç kësaj, ka shumë pak njerëz që i kuptojnë pasojat e infeksioneve të mykut dhe e dinë se sa dëmtime të rënda mund të shkaktojë në organet e brendshme. Mund t’ju tregoj qindra raste të tilla, por do të flas vetëm për ato raste që shfaqin rrezikun e infeksionit të mykut në thonj.

Mund të lehtësoheni nga simptomat e jashtme të kërpudhave, por kjo nuk eliminon rrezikun e rezultateve fatale. Ju mund të vdisni në çdo kohë.

Përveç kësaj, ka edhe një mungesë të stafit në klinikat e lëkurës në këtë kohë. I gjithë rajoni ka disa ekspertë të Mikologjisë dhe kemi 37% mungesë të dermatologëve. Më shumë se gjysma e stafit aktualisht në dispozicion nuk kanë kualifikimet e duhura. Unë dyshoj se këta njerëz mund të identifikojnë dhe trajtojnë një infeksion kaq funksional të mykut. Shumë herë njerëzit do të ndiheshin më mirë të qëndronin në shtëpi sesa të merrnin trajtim nga një mjek shteti. Për shkak të mungesës së stafit, ne duhet të rekrutojmë staf të pakualifikuar. Të gjithë ata kanë një diplomë mjekësore, disa prej tyre janë me tituj nderi, por këta mjekë nuk kanë përvojë të mjaftueshme dhe ata mund të shkaktojnë dëm të madh në shëndetin tuaj. Mjekët me përvojë ose dalin në pension ose largohen sepse mbingarkohen me një ngarkesë kaq të lartë pacientësh dhe stresi mbi ta rritet shumëfish. Këta mjekë të rinj vijnë për të zënë vendin e tyre dhe nuk kanë ide për trajtimin e pacientëve të tyre. Unë uroj që stafi im të ketë qenë më me përvojë dhe më i kualifikuar, por asgjë nuk mund të bëj.

A është mungesa e mjekëve me përvojë në rajonin tonë arsyeja e një niveli kaq të lartë të problemeve nga infeksionet e mykut?

Kjo është një nga arsyet, por ka edhe të tjera. Nuk ka një trajtim efektiv për këtë. Kimistët shesin shumë lloje ilaçesh, madhe edhe pa recetë por këto nuk ju ndihmojnë. Ilaçet e modës së vjetër janë të padobishme dhe produktet e reja gjithashtu reklamohen më shumë, por nuk japin shumë lehtësim. Ilaçet e dhëna nga mjekët nuk kanë asgjë të veçantë. Ato ofrojnë vetëm pak lehtësim por dëmtojnë mëlçinë dhe stomakun tuaj dhe shkaktojnë dëm të madh në trupin tuaj. Këto ilaçe thjesht zbusin simptomat e jashtme, por infeksioni mykotik i trupit nuk zhduket dhe vazhdon ta hajë atë nga brenda.

Për shkak të këtyre arsyeve, myku i thonjve shkakton helmim të gjakut dhe infeksion në organet e brendshme që çon në probleme të mëdha. Ju gjithashtu mund të merrni trajtim në një spital privat, por edhe ata kanë mjekë të ngjashëm. Edhe ata kanë mjekë me pak përvojë që nuk dinë shumë për sëmundjet dhe trajtimin e tyre. Qëllimi kryesor i këtyre spitaleve është të grabisin paratë e pacientit sa më shumë që të jetë e mundur. Ata nuk janë të interesuar për trajtimin tuaj të duhur.

Pra, çfarë duhet të bëjnë njerëzit që kanë myk në thonj?

 A mund të bëjnë ndonjë gjë më të mirë sesa thjesht të presin ndërlikimet e mëtejshme? Si mjek me përvojë, duhet ta zgjidhni këtë problem.

Shikoni, nuk është se jam ulur kot dhe nuk bëj asgjë. Por nuk mund të bëj asgjë në lidhje me problemin e stafit. Është detyra e kolegjeve dhe universiteteve mjekësore të përgatisin mjekë të mirë, e çfarë mund të bëj unë në këtë mes? Unë nuk mund të trajnoj vetë mjekët. Nëse mendojmë se e gjithë kjo do të ndryshojë brenda natës, nuk do të ndodhë. Ka probleme të ngjashme në shtetet e tjera dhe njerëzit po vuajnë kudo.

Por kur duket se e gjithë shpresa humbet, gjithnjë ka një dritë shprese. Kohët e fundit janë bërë disa arritje revolucionare për të shpëtuar jetën e njerëzve. Projekti ka të ngjarë të fillojë në fund të vitit 2020 por këtu njerëzit mund ta marrin këtë trajtim menjëherë para shteteve të tjera.

Pse mendoni se ky krem do të ndryshojë situatën?

Heq simptomat e jashtme të këmbëve dhe pastron trupin nga brenda, duke kuruar plotësisht mykun e thonjve të këmbëve. Rreziku i problemeve bie në pothuajse zero brenda ditëve të para të fillimit të aplikimit. Thjesht duke filluar këtë trajtim, pacienti përjashtohet nga grupi i rrezikut. Ky trajtim pastron qelizat e mykut të grumbulluar në gjak dhe organet e brendshme. Dëmi që ka prekur pacientin nga brenda ndalet menjëherë.

Sipas mendimit tim, ky krem mund të shpëtojë mijëra jetë.

Cili është emri i markës së këtij kremi dhe pse është kaq efektiv?

Ky është trajtimi më efektiv për sëmundjen e mykut momentalisht. Po flas për Clavosan, një produkt i gjeneratës së re, i zhvilluar në laboratorë të pavarur kërkimorë. Ky krem është përgatitur nga një ekip mjekësh më të mirë. Është 10 herë më efektiv se ilaçet e zakonshme dhe trajtimet kozmetike. Nuk ka ndonjë efekt anësor, nuk shkakton varësi dhe ndihmon trupin të zhvillojë imunitet kundër baktereve mykotike, duke eliminuar rrezikun e ri-infektimit.

Sekreti për të qenë kaq efektiv qëndron në strukturën e trupit tonë. Është kaq e vështirë të heqësh qafe mykun e thonjve, sepse ato mbeten në indet e trupit. Myku zakonisht kthehet pasi lihen ilaçet që merren për trajtimin e tij. Një problem tjetër është se sistemi imunitar i trupit nuk mund ta luftojë atë vetë. Në rastin më të mirë, trupi mund të ngadalësojë ritmin e rritjes së infeksioneve të mykut. Kur imuniteti është i dobët, myku përhapet shumë shpejt duke çuar në ndërlikime.

Me Clavosan, trupi është në gjendje të prodhojë antitrupa të tillë të veçantë që shkatërron mykun kudo në trup. Me këtë, myku hiqet plotësisht nga trupi. Përveç kësaj, antitrupat vazhdojnë të zhvillohen edhe pas ndërprerjes së trajtimit. Ky krem rrit reagimin e trupit kundër infeksionit të mykut me 10 herë. Pas kësaj, nuk ka të ngjarë të merrni infeksion përsëri. Një kurë e vetme trajtimi me Clavosan e bën trupin të heqë qafe plotësisht infeksionet e mykut nga trupi.

Pse është Clavosan më efektive se trajtimet e tjera kundër mykut që shiten në farmaci?

Ju duhet ta kuptoni që infeksionet mykotike janë baktere të gjalla dhe ato përshtaten me mjedisin e tyre si çdo krijesë tjetër e gjallë. Shumica e ilaçeve kundër mykut janë zhvilluar 20-30 vjet më parë dhe infeksionet mykotike janë bërë rezistente ndaj shumicës së këtyre ilaçeve me kalimin e viteve. Formula e Clavosan është krejt e re – është krijuar pasi ka studiuar shkaqet e më shumë se 6,000 llojeve të myqeve. Për shkak të formulës së tij unike dhe të re, ky krem pastron mykun jo vetëm nga jashtë në thonj dhe lëkurë, por edhe nga brenda trupit.

Efektiviteti i tij është provuar nga kërkimi ynë. Clavosan i është nënshtruar provave klinike, ku mori pjesë personeli i sigurisë, të cilët po merrnin trajtime të tjera të njohura kundër mykut. Rezultatet kanë konfirmuar efektin e fuqishëm të Clavosan.

Infeksioni në trup nuk përparon dhe pacienti është shëruar plotësisht. Nuk mbetet asnjë gjurmë e infeksionit pas trajtimit. Kjo është arsyeja pse pacienti shërohet dhe i rikthehet jetës së shëndetshme. Kjo gjithashtu i mundëson trupit zhvillimin e imunitetit ndaj infeksioneve mykotike, domethënë nuk do t’iu shfaqet më.

Kjo formulë ka shumë efekte pozitive në trup:

 1. Shkatërron infeksionet mykotike.
 2. Kruajtja, gërvishtja dhe djegia në lëkurën e këmbëve ndalojnë pas aplikimit për herë të parë.
 3. Shëron me shpejtësi plagët dhe çarjet e thonjve dhe këmbëve.
 4. Eliminon erën e keqe dhe normalizon aktivitetin e gjëndrave të djersës.
 5. Nuk lejon që bakteret shkaktare të sëmundjeve të shumohen dhe ndalon rritjen e tyre.
 6. Normalizon imunitetin dhe ndihmon në shërimin e sëmundjeve kronike mykotike.
 7. Pastron produktet e mbetjeve të mykut nga gjaku dhe limfata.
 8. Kjo e ndihmon trupin të zhvillojë imunitet kundër të gjitha llojeve të njohura të baktereve mykotike.
 9. Nuk ka ri-infektim për shkak të paketimit të tij të përshtatshëm.

Me mbarimin e kurës sipas udhëzimeve, zhduken të gjitha simptomat e sëmundjes së kërpudhave.

A ka ndonjë kundërindikacion? Pse po shitet me zbritje kaq të madhe?

Nuk ka kundërindikacione. Kjo formulë është hipoalergjike. Mund të përdoret edhe nëse jeni alergjik ndaj ilaçeve të tjera. Është gjithashtu plotësisht i sigurt për mëlçinë, e cila preket më shumë kur merrni ilaçe orale.

Si mund ta marrin njerëzit Clavosan? A nevojitet kartë identiteti apo ndonjë recetë nga mjeku?

Clavosan do të transportohet direkt nga depoja jonë dhe do të dorëzohet me postier. Nuk do të ishte mënyra më e mirë ta shisnim nga dyqanet lokale sepse nuk duam që njerëzit të qëndrojnë në radhë. Pacientët që vuajnë nga myku kalojnë kaq shumë në agoni çdo ditë dhe nuk do të jetë e drejtë t’i bëjmë të presin në radhë për orë të tëra. Njerëzit po vuajnë dhe është mirë nëse i kursejmë nga ky telash. Porosita në internet është shumë e thjeshtë, thjesht plotësoni emrin dhe numrin tuaj të telefonit në formularin e porosisë dhe prisni telefonatën. Specialistët tanë do të flasin me ju dhe do t’ju informojnë për kurën e trajtimit që është e përshtatshme për situatën tuaj. Na tregoni adresën tuaj dhe kur doni t’ju dorëzohet. Pas kësaj, ju vetëm duhet të prisni për dorëzimin e porosisë nga postieri.

Formulari i porosisë duhet të plotësohet në një faqe interneti që përpunon drejtpërdrejt aplikimet në vendin tonë. Siç thashë më herët, thjesht lini emrin dhe numrin tuaj të telefonit.

Komente sot

Suzana

Myku i gishtërinjve të mi u zhduk për një muaj! Faleminderit!

Stela

E njëjta gjë më ndodhi mua! Clavosan ime sapo ka ardhur dhe unë kam filluar ta aplikoj. Efekti i tij është qartësisht i dukshëm në lëkurë dhe bravo!

Paola

Faleminderit shumë për dhënien e informacionit në lidhje me këtë krem. Po kërkoja diçka të ngjashme. Tani po pres të vijë porosia! Faleminderit!

Marjan

Faleminderit shumë, Klea! E provova dhe u lehtësova. Le të shohim se çfarë do të ndodhë javën e ardhshme. Është pak herët ta them tani, por do t’ju mbaj të informuar. Gishtërinjtë e mi kanë filluar të duken më mirë. Shpresoj të bëhem mirë!

Klea

Marjan, mos u shqetësoni. Thjesht vazhdoni të përdorni Clavosan. Është e nevojshme të ndiqni udhëzimet gjatë përdorimit të këtij kremi.

Juaja, Klea

Kujtim

Të lutem më ndihmo! Kam myk dhe kam provuar gjithçka, por asgjë nuk po më ndihmon. Më dhemb shumë dhe duket e neveritshme. Kjo po ndikon në jetën time të përditshme dhe nuk di çfarë të bëj. Unë kam provuar shumë lloje ilaçesh deri më tani, por asgjë nuk më ka ndihmuar :(

Nertil

Kujtim, të lutem provo Clavosan, funksionon vërtet. Dhe çmimi gjithashtu është i arsyeshëm. Unë e kam aplikuar dhe kam pasur lehtësim. Kisha myk në këmbë dhe fillova të kisha probleme gjatë ecjes. Pothuajse hoqa dorë fare. Nëna mësoi rreth Clavosan nga diku dhe këmbënguli që ta provoja një herë. Meqë ra fjala, nëna ime e bleu atë 1 muaj më parë me çmim të zakonshëm. Unë e kam aplikuar për 3 javë dhe do ta bëj edhe për një javë më shumë. Trajtimi i plotë zgjat 1 muaj. Unë kam prerë thoin e dëmtuar nga myku. Por ka ende myk të mbetur në gishtin e madh. Shpresoj që të zhduket javën e ardhshme. Kam provuar shumë lloje ilaçesh më herët, por të gjitha ishin të padobishme.

Unë madje e kam vendosur Clavosan në këpucët e mia për të eliminuar ndonjë mbetje myku që mund të ketë mbetur atje.

Jasmina

Si mund ta marr Clavosan?

Rahman

Jasmina, Plotëso formularin e përmendur më sipër, por duhet të nxitosh sepse oferta do të përfundojë së shpejti. Unë kam pasur lehtësim.

Jasmina

Faleminderit Rahman, E bëra porosinë time përmes formularit të porosisë.

Sa zgjat dorëzimi?

Rahman

Jasmina, zgjat rreth një javë :)

Drita

E mahnitshme! Të gjithë duhet ta provojnë. Po vuaja vërtet nga myku i këmbëve e nuk mbaja dot sandale dhe as nuk mund të shkoja në pishinë. Por pasi aplikova Clavosan për 3 javë, fillova të ndjehem më mirë. Tani nuk ka asnjë shenjë myku në gishtërinj!

Alban

Drita, a është kaq i mirë? Nëse po, edhe unë do ta bëj një porosi.

Arlind

Kjo është mahnitëse. Edhe unë edhe gruaja ime e kishin aplikuar sepse kishim infeksion të tmerrshëm. Deri më tani, gjithçka po shkon mirë dhe e gjithë familja jonë ka shpëtuar nga myku. Tani mund të shkojmë edhe në pishinën publike dhe banjën me avull.

Nardi

Uou, nuk qenkam i vetmi me këtë problem. Falënderoj Zotin që fillova të aplikoj Clavosan 1 muaj më parë dhe tani myku i gishtërinjve është zhdukur plotësisht. Kam provuar shumë lloje ilaçesh dhe vajrash por kjo ishte e vetmja që dha rezultatet më të mira dhe më të shpejta.

Martina

Përshëndetje shokë e shoqe, a funksionon? Kam provuar shumë gjëra të dhëna nga mjekët, por të gjitha kanë dalë të padobishme.

Tina

Martin, funksionon, nuk ka dyshim për këtë. Është shumë efektiv dhe në të njëjtën kohë, plotësisht natyral. Aktualisht, ka një ofertë të mirë, prandaj duhet të nxitoni! Vjehrra ime ka aplikuar gjithashtu Clavosan dhe myku i këmbëve të saj është zhdukur.

Paola

Faleminderit. Clavosan punoi për mua dhe nuk më mori shumë kohë! Unë e porosita atë direkt nga kompania prodhuese! Mos vononi në trajtimin e tij se infeksioni mykotik është diçka që duhet të ndiqet menjëherë sepse do t’ju shkatërrojë ngadalë nga brenda.

Sandra

Faleminderit shumë, Klea. Nëse s’do të ishte për këshillën tuaj, unë kurrë nuk do ta kisha provuar këtë krem! Gishtërinjtë e mi ishin gjithnjë të thyer dhe më dhembnin shumë. Kam provuar manikyrin kundër mykut dhe kam marrë ilaçe. Një llak thonjsh më dha lehtësim vetëm për pak kohë, por asgjë më shumë. Tani aplikoj Clavosan dhe po jep një efekt të shkëlqyeshëm.

Meqë ra fjala, porosia ime arriti shumë shpejt.

Klea

Sandra, mund të më pyesësh çfarë të duash. Çfarë kremi keni marrë për kërpudhat para se të provoni Clavosan?

Juaja, Klea

Lina

Mora Exoderil dhe Lamisil dhe një llak thonjsh. Por nuk kishin efekt…

Klea

Faleminderit për ndarjen e përvojës suaj.

Juaja, Klea

Megi

Rezultatet i kanë tejkaluar shumë pritshmëritë e mia. Myku i gishtit të këmbës u zhduk për 2 javë! Tani e kam porositur edhe për shoqen time dhe do t’ia bëj dhuratë.

Florian

Kam pasur myk kur po shërbeja në ushtri. Kam provuar shumë mundësi trajtimi por pa rezultat. Një mik i imi mjek më tha për Clavosann. E bleva në kohën kur ishte me zbritje.

Unë e kam porositur këtu, dhe ata më telefonuan e konfirmuan porosinë. Tani mund të vesh shapkat e mia dhe gjithashtu të shkoj në pishinë.

Helena

Burri im ka pasur myk për 3 vjet. Ai kishte shumë probleme. Gishtërinjtë e këmbëve të tij u zverdhën dhe kishin shumë erë të keqe. Në fillim ai përdori një lloj pikash dhe gjithashtu solli disa lustrues kundër mykut. Nuk mbaj mend emrat e markave të tyre por pa rezultat dhe ata kishin hequr shpresën. Pas kësaj, ai provoi Clavosan me këshillën e një shoku. Thjesht hidhni një vështrim në rezultatet që ai mori brenda 1 jave.

Klea

Helena, me sa di unë, kompanitë e farmacive janë të interesuara për të rritur çmimet. Si guxojnë t’u grabisin paratë njerëzve. Unë do të ankohem për këtë.

Juaja, Klea

Avni

Shikoni rezultatet e mia. Vetëm mos harroni të prisni thonjtë!

Luan

Unë nuk e di se sa vite jam përpjekur të heq qafe mykun por asgjë nuk ka funksionuar. Pastaj kam provuar Clavosan. Trajtimi është shpjeguar në këtë artikull dhe më ka shëruar brenda 1 muaji. Do të doja ta kisha provuar më parë.

Klea

Në të vërtetë, duhen shumë para për zhvillimin e formulës. Prandaj, na është dashur pak kohë për ta zhvilluar atë. Lajmi i mirë është se tani njerëzit mund të trajtojnë shpejt problemet me mykun.

Juaja, Klea

Nila

Kam lexuar këtë artikull dhe menjëherë e porosita. Kam provuar shumë lloje ilaçesh dhe nganjëherë lehtësohesha, por asnjëra nuk jepte zgjidhje të përhershme. Të gjithë më thanë se myku i gishtave është shumë i vështirë për t’u trajtuar. Pastaj, porosita Clavosan e cila mbërriti shumë shpejt. Faleminderit për këtë! Tani më në fund jam i shëndetshëm dhe mund të bëj një jetë normale!

Vina

Djema, ku e keni porositur këtë? Nuk e gjeta në asnjë farmaci dhe kam frikë të porosis në internet. Unë dua një produkt origjinal, përndryshe paratë shkojnë dëm.

Klea

Po e përsëris, Clavosan mund të porositet vetëm nga faqja e internetit e kompanisë prodhuese. Për të siguruar që merrni produktin origjinal, ju lutemi plotësoni formularin e mësipërm. Në këtë ofertë speciale, ju mund ta porosisni me 50% zbritje por oferta është e kufizuar, prandaj nxitoni dhe bëni porosinë tuaj!

Dhe kini kujdes nga falsifikimet..

Juaja, Klea

Linda

Nëse oferta është akoma e vlefshme, atëherë do ta porosis edhe unë. Duke parë fotot, duket se funksionon.

Tani

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four × 3 =